foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Okul Yolu
Bir Eğitim Sitesi

Okul Yolu

İdareci Öğretmen ve Öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

Tasfiye Amaçlanıyor!

egitim sen

Eğitim Emekçilerine Yönelik Her Türlü Yasa Dışı Müdahalenin Karşısındayız

Bugün, yargıyı kuşatan siyasi iktidar tarafından hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü kavramları alabildiğine zedelenmektedir. AKP iktidarının toplumu kutuplaştırıcı, öfke empoze eden politikaları ve eğitimcileri itibarsızlaştırma hamleleri, maalesef her geçen gün meyvesini vermektedir. Devamı

,

 

Makale Dizini

Bilgisayarınızda mutlaka olması gereken Programlar 

 

Bir kullanıcı olarak  bilgisayarımızda mutlaka bulunması gereken birçok program vardır. 

 

Bu programların normal yollarla elde edilmesi bize maddi yönden büyük bir külfet getirmektedir.

 

Bizler kullanıcı olarak şunu hiçbir zaman unutmamalıyız mutlaka bilgisayarımızda bulunması gereken programlar paralıdır bunları kolay kolay elde edemem,benim maddi gücümü aşar yada bu programları temin edeyim de nasıl olursa olsun gibi düşünceler çok yanlış ve gereksiz düşüncelerdir.

 

 

Daha önce bilgisayar dersleri sayfamızda lisans haklarını anlatmış ve bir programı elde etmenin birçok yolu olduğunu mutlaka para ödeyip almak gerekmediğini bizim için hayati öneme sahip bir çok programı hem yasal yollardan hemde bedava rahatlıkla elde edebileceğimiz belirtmiştik. Şimdi biz bilgisayarımızda mutlaka bulunması gereken ücretsiz programları elde etmeyi ve kullanım amaçlarını öğrenmeye çalışalım.
Programı indirmek için resim üzerine veya adı üzerine tıklayıp açılan sayfaya gidelim ve oradan da download linkini tıklayalım.

1- Acrobat Reader .Program adı üzerine tıklayıp açılan sayfadan ücretsiz olarak  bilgisayarımıza indirip kuralım. Görevi Pdf dosyalarını açıp okumamızı sağlar. Tüm fonksiyonlarını kullanmak istersek o zaman ücretli olarak temin ederiz.

PDF yorumlayıcıyı kullanarak yorum yapma

Reader XI, kapsamlı bir yorumlama araç setiyle sunulur. Yapışkan notlar ekleyerek, metni vurgulayarak ve çizgileri, şekilleri, damgaları ve daktilo aracını kullanarak PDF belgesinde yorumunuzu dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Form doldurma

Basılı formlara veda edin. Yanıtlarınızı doğrudan PDF formuna yazın ya da form alanlarını tıklatarak doldurun. Ardından formu kaydedip hemen gönderin. İşte hepsi bu kadar.

Dosyaları e-imzalarla imzalama

Belgelerinizi imzalamadan önce yazdırmanıza artık gerek yok. PDF belgelerinize elektronik imzanızı eklemek ve bu belgeleri başka kişilere imzalatmak Reader XI ile çok kolay!

Çevrimiçi hizmetler ile daha fazla iş yapın

Adobe Reader XI'de tek bir tıklatmayla Adobe çevrimiçi hizmetlerine giderek çok kısa bir sürede PDF dosyaları oluşturabilir, PDF'leri Office dosyalarına dönüştürebilir veya doldurulabilir PDF formları hazırlayabilirsiniz.

2- Firefox .İnternet tarayıcı program. Ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Hızı kullanım kolaylığı onu kısa zamanda rakiplerine karşı avantajlı konuma getirmiştir. Üstelik sürekli güncellenmesi eklentileri diğer avantajları diyebiliriz.

Firefox, yeni Geliştirici Komut Satırı ile web için geliştirme yapmayı daha kolay ve hızlı hâle getiriyor. Bu yeni araç, Firefox Geliştirici Araçları üzerinde basit klavye kontrolü sağlıyor ve komutlarla parametreleri sizin için tamamlıyor.

Buna ek olarak, Firefox; CSS3 animasyonları, geçişler, dönüşümler, resim değerleri, IndexedDB değerleri ve birimleri gibi kararlı hâle gelmiş bir dizi özelliği “unprefix” ederek açık hâle getiriyor. Firefox, Mozilla’nın oluşturulmasına yardımcı olduğu iki Web API’ı olan Pil API’ı ve Titreşim API’ını da “unprefix” ediyor.

Mobil aygıtlarda Android için Firefox’a Okuyucu Modu geliyor. Bu sayede cep telefonunuzda veya tabletinizde makale ve haberleri görüntülemeniz, okumanız ve paylaşmanız çok daha kolay. Etkinleştirmek için Şahane Çubuk’taki “Okuyucu” simgesine dokunmanız yeterli. Bu özellik; reklamları kaldırarak, resimleri yeniden biçimlendirerek ve yazı boyutunu büyüterek çevrimiçi içerikleri çok daha rahat okumanızı sağlıyor.

3- Winrar.Veri sıkıştırma programı. Gerek sıkıştırılmış programları açmak gerekse büyük boyutlu dosyaları açmak için kullanılan program. Bilgisayarımız için olmazsa olmazlardan.

WinRAR güçlü bir arşiv yöneticisidir. RAR ve ZIP dosyaları için tam destek sağlar, 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z arşivlerinden dosya çıkartılmasını destekler. Güçlü sıkıştırma, ciltler, şifreleme, kendi açılan modüller, yedekleme kolaylıkları WinRAR'ın diğer özellikleri arasındadır. Bu bir deneme sürümüdür. Herkes bu programı 40 günlük deneme süresi içinde kullanabilir. Bu 40 günlük test süresi sonrasında veya daha az bir sürede WinRAR'ı kullanmaya devam etmek isterseniz, bir lisans satın almalısınız.

RAR dosyaları genellikle ZIP dosyalarına göre daha fazla dosya sıkıştırma özelliğine sahip. Bu farklılık da sıkıştırma işlemi yapıcak kişilerin RAR formatını kullanmasında en temel unsurlardan biri oluyor. Çoklu dil desteği bulunan bu güçlü arşivleme aracı Türkçe kurulum ve kullanım seçeneğine de sahip.        

Program arşiv dosya isimlerinde barındırdığı unicode desteği ile İngilizce olmayan dosya isimlerini de rahatlıkla yazılım içerisinde kullanmanıza ve yaratmanıza olanak tanıyor. WinRAR desteklediği arşiv formatları RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z arasından herhangi birini RAR formatına dönüştürebilme yeteneğine de sahip. Arşiv dosyalarında belirli text dosyaları ve dosyalarda arama yapma özelliği de arşivlerin içlerini karıştırırken size çok yardımcı oluyor.

image0064- Winamp.Bilgisayarımızda her tülü müzik ve çoklu ortam programları dinlemek ve izlemek için en popüler program son yıllarda sürekli gelişmesi açık kaynak kodlu olması diğer biz cazip tarafı sayılabilir.

Basit oynatma, durdurma, şarkı bilgisi ve şarkı listesi oluşturma işlemlerinin yanı sıra içerdiği ID3 editörü sayesinde müzik bilgilerini kolaylık düzenlemenize de imkân vermektedir.

Winamp oldukça geniş format desteği sayesinde neredeyse tüm ses dosyalarını sorunsuz oynatabilmektedir. Ayrıca ekolayzır ve amplifikatör ayarlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tema desteği sayesinde görünümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kullanıcı odaklı arayüzü sayesinde kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.

Oldukça fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Winamp en iyi medya oynatıcı olarak bilinmektedir. Kurulum sırasında araç çubuğu ve bazı eklentileri kurmak için onayınızı ister dilerseniz hiç birini kurmadan yüklemeye devam edebilirsiniz.

image0075- WLC Media player. Ücretsiz medya oynatıcı.Ücretsiz güncellenen ve birçok formatı destekleyen medya oynatıcısı.

Basit, hızlı ve güçlü ortam oynatıcı 
Her şeyi oynatır: Dosyalar, diskler, web kameraları, aygıtlar ve akışlar. 
Kodek paketine gerek duymadan pek çok kodeği oynatabilir:
MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3... 
Tüm platformlarda çalışır: Windows, Linux, Mac OS X, Unix... 
Tamamen ücretsiz, ajan ya da reklam yazılımı içermez ve kullanıcı işlemlerini izlemez. 
Ortam dönüşümü ve akışı yapabilir.

Bir video dosyası aldığınızda VLC Media Player ile bu dosyayı açmak gerçekten çok kolay. OGG, MP2, MP3, MP4, DivX, XviD, DVD ve daha bir çok formatı destekleyen VLC sayesinde artık format desteklemeyen medya oynatıcılar ile işiniz kalmayacak. Ayrıca bir medya sunucusu olarak da kullanabileceğiniz bu açık kaynak ürünü basit ve kolay bir arayüze sahip.

VLC Media Player 2.0.7 Sürüm Yenilikleri:

MP3 ve AAC formatları için ses kodlaması düzeltmeleri

WMA Pro, MPEG 4 ALS, APE, MLP ve ADPCM-IMA4 formatları için ses çözme düzeltmeleri

Yeni dil destekleri

AVI dosyaları oluşturulurken ortaya çıkan bellek hataları giderildi

Web arayüzünde yer alan iki XSS açığı kapatıldı

Çalma listeleri üzerinde meydana gelen bellek kullanım sorunu ortadan kaldırıldı

image0086- CD Burner.verileriniz, yedeklemek için ücretsiz ve kullanımı çok basit Türkçe arayüzü olan cd -dvd yazdırma programı. Free Easy CD DVD Burner tamamıyla ücretsiz bir CD&DVD yazma programıdır. Veri ve ses (WAV, WMA, MP3, OGG, FLAC, AAC, M4A) dosyalarınızı CD&DVD ortamına aktarmak Free Easy CD DVD Burner ile çok kolay. Program aynı zamanda ISO dosyaları oluşturabiliyor veya direkt ISO dosyasını yazabiliyor. CD ve DVD kopyalayabilme özelliğini de içeriyor, çoklu oturum desteği de sunuyor. Program ile dual-layer DVD, CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW disklerini yazdırabilirsiniz

Özellikler: 

USB aygıtlarla uyum içinde çalışabilme

ISO imaj dosyaları yazdırabilme

Müzik CD'lerini bilgisayara kopyalayabilme

Ses dosyalarının formatlarını dönüştürebilme

NGR/BIN uzantılı formatları, ISO'ya çevirebilme

Bir CD/DVD yazdırma programında arayabileceğiniz tüm temel özelliklere sahip, basit yapısıyle kolaylıkla kullanabileceğiniz ücretsiz ve işlevsel bir program sizi bekliyor.

image0097- OpenOffice.org.Birçok özelliği içinde barındıran ücretsiz office programı hem Türkçe arayüzü hem kolay kurulumu hemde ücretsiz oluşu bizi birçok sıkıntıdan kurtaracaktır.rahatlıkla indirip bilgisayarımıza kurarız.

OpenOffice.org açık kaynağın hem bir ürünü hemde bir projesi olarak göze çarpan ücretsiz bir ofis program paketi dağıtımı. İçerisinde bulundurduğu yazı işlemcisi, tablolama programı, tanıtım yöneticisi ve çizim yazılımı ile tam bir çözüm paketi olan OpenOffice basit arayüzü ve diğer profesyonel ofis yazılımlarına paralel gelişmiş özellikleri ile bilgisayar kullanıcıları için önemli bir değer olarak gelişimine devam ediyor.

OpenOffice.org'un eklentiler için desteği OpenOffice.org 3 ile gelmeye devam ediyor. Impress sunucu konsolu, iş analitiği desteği, PDF içe aktarma, doğal PDF belgeleri oluşturma ve ek dilleri desteklemek amacıyla oluşturulan yeni yol farklı geliştiriciler tarafından özellik eklemek amacıyla kullanılabilir

8- Recuva .İşte bilgisayarımız için olmazsa olmazlardan biri daha recuva kazaen veya bilerek sildiğimiz verilerimiz geri almak için kurtarıcı program. Sisteminizden yanlışlıkla ya da bir virüs yoluyla silinen, gerekli dosyalarınızı bu programla geri alabilirsiniz. 
Geri dönüşüm kutusundan kendi sildiğiniz resimleri ya da herhangi bir biçimde silinen dosyaları kurtarabildiği gibi, sistem hataları, arızalar sonucu silinmiş dosyaları da geri getirebiliyor. Dijital kamera, hafıza kartı ya da MP3 çalarınızdan sildiğiniz dosyaları da fazla zaman geçmediği takdirde kurtarabiliyorsunuz.

Dijital kamera, hafıza kartı ve MP3 çalarınızdan bir dosyayı sildiğiniz takdirde üzerine yükleme yapmamışsanız dosyaları kurtarabiliyorsunuz. Sisteminizden yanlışlıkla silmiş olduğunuz resim ve dosyalarınızı da bu programla kurtarabilirsiniz.

image0119- Adobe Flash Player .Internet kullanıcılarının %99'undan fazlasına, çığır açan web deneyimleri sunan platformlar arası bir tarayıcı eklentisi.

Adobe® Flash® Player çeşitli ekran ve tarayıcılarda benzersiz uygulama, içerik ve videoların kusursuz görüntülenmesini sağlayan platformlar arası, tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcıdır.

Flash Player mobil ekranlarda yüksek performans için en iyileştirilmiş ve daha zengin ve daha çekici kullanıcı deneyimleri sağlayan yerel aygıt yeteneklerinin avantajlarından yararlanmak üzere tasarlanmıştır.

Flash Player, kusursuz HD video, daha hızlı grafik oluşturma ve mobil ekran ve kişisel bilgisayarlarda yüksek performans sağlar. Yerel aygıt özelliklerinden faydalanmak için tasarlanmıştır ve daha zengin, daha kapsamlı kullanıcı deneyimi sağlar. Aşağıda Adobe Flash Player İndir yazan kısımda tarayıcınıza uygun olan flash player indirme işlemi yapabilirsiniz.

image01210- Avira Antivirüs .Bilgisayarlarımızı virüs saldırılarından korumak için mutlaka bulundurmamız gereken ücretsiz anti virüs program. Çok zengin bir virüs arşivinin bulunması ücretsiz olması sürekli güncellenmesi onu mutlaka bulunması gerekenlerden yapmıştır.

Yazılımın Özellikleri:

 

Virüslere, truva atlarına, casus yazılımlara, reklam araçlarına, solucanlara, rootkitlere ve tüm diğer kötü niyetli kodlara karşı koruma sağlar.

 

Zararlı tanımlama veritabanını kendiliğinden günceller.

 

Gerçek-zamanlı koruma ile güçlü güvenlik sağlar.

 

Birkaç tıklama ile bilgisayarınıza kurulur ve ayarları kolayca yapılır.

Sezgisel algılama teknolojisi ile bilinmeyen virüslere karşı dahi koruma sağlar.

 

Bilgisayarınızda ayarladığınız zaman dilimlerinde kendiliğinden tarama yapar.

Rootkit algılama ve temizleme özelliğine sahiptir.

 

image01311- Advanced SystemCare.İşte bilgisayarlarımız için olmazsa olmaz programlardan biri daha. Sürekli yüklenip kaldırılan programlardan arda kalan dosyalar internette yaptığımız gezilerden bilgisayarımıza yüklenen gereksiz bir sürü dosya reklam resim hem sistemi yorar hem ağırlaştırır hata mesajları vermeye başlar işte tüm bu olumsuzlukları kaldırmak için mükemmel program.

 

Bilgisayarınız için artık yavaşlama, donma ve çökme sorunları bitti. Windows'unuzu 1 tıklamayla tamir edin ve koruyun. Advanced SystemCare, diğer araçlar gibi sadece kayıt defteri temizliği yapmaz. Sisteminizi doğrudan inceler ve sorun çıkaran engellerin tamamını düzeltir. Novel sistem teknolojisi sayesinde Advanced SystemCare, bilgisayarınızın daha hızlı, daha istikrarlı olmasını sağlar.

 

image01412- Gom player.Bilgisayarımızda bulunması gereken ücretsiz multimedya program ayrıca süre kullanımlı film format dönüştürme programı. Sürekli güncelleme ve birçok formatı destekleyen multi program.

Gom Player, ücretsiz kaliteli bir video oynatıcıdır. GOM Player ile video dosyalarınızı sorunsuzca oynatabilir, alt yazı ekleyebilir, ses dosyasını okutarak dublajlı filmler izleyebilirsiniz. 
En önemlisi GOM Player, bilgisayarınızın performanısa uygun olarak çalışır...


Farklı Medya Türlerini Destekleme

AVI, MPG, MPEG ve DAT gibi farklı medya biçimlerini birlikte oynatabilme, üstelik GOM Player ile Windows medya biçimleri de (WMV, ASF, ASX) çalıştırabilme. Videoları 5.1 kanal ses çıkışı ile DVD kalitesinde izleyebilme imkanı.


Ekran Yakalama


GOM Player ekran yakalama özelliği ile videolar üzerinden doğrudan ekran görüntüsü alabilmektedir. "Burst" yakalama özelliği kullanılarak üst üste, sürekli biçimde 999 tane ekran görüntüsü yakalanabilmektedir.

Bunlara Ek Olarak

· Video parlaklığını, renk zıtlığını ve doygunluğunu özelleştirebilme.

· Video görüntüsünü keskinleştirme.

· Ses şiddetini ve türünü ekolayzır ile ayarlayabilme.

· Seçilen videoları yeniden oynatabilme.

· Sol ve sağ yön tuşlarını kullanarak birkaç saniyede videoyu ileri-geri sardırabilme.Destek Verdiği Dahili Video Biçimleri :

· AVI, DiVX, OGM, MKV

· MP4, K3G

· IFO

· ASF, WMA, WMV

· MPG, M1V, M2V, VOB

· RMVB, RM 
 

image01513- Avast .İşte ücretsiz bir antivirüs program yapmanız gereken tek şey bilgisayarınıza kurup programı kaydetmek. Ardından bir yıl boyunca ücretsiz olarak kullanın.

avast! Free Antivirus pek çok sürüm boyunca bilgisayarlarımızın güvenliğini başarı ile korudu ve yeni sürümleri ile de tehditlere karşı güçlü bir duvar oluşturuyor. avast! Free Antivirus tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve trojanlardan tutun da spyware programlara kadar onlarca tehdit ile aktif bir şekilde bilgisayarınızı koruyan programlardan birisi.

Avast'ın tüm detaylarına geçmeden önce hazırladığımız Avast Free Antivirus Özel Sayfasını ziyaret edin.

Programın popülerliğinin ardındaki sebep onlarca farklı güvenlik mekanizmasını barındırması ve bunları sürekli olarak geliştirmesi. avast! Free Antivirus’un 8.0 versiyonunda da değerli yenilikler bizleri bekliyor. Dilerseniz bu yeniliklere birlikte göz atalım.

image01614- Picasa.İnternet devi google tarafından resimlerinizi dönüştürmek düzenlemek için ücretsiz oalra kullanabileceğiniz grafik düzenleme programı.

Google+ çevrelerinizde paylaşma -- Google+'ya katıldıysanız, doğrudan Google+'da oluşturduğunuz çevrelerde paylaşmak için Picasa 3.9'u kullanabilirsiniz. Çevreleriniz, fotoğraf ve videolarınızı kendi Google+ akışlarında görür. Google+ kullanmayan kişiler de hariç tutulmaz. Kendilerine Google+'daki albümünüzü görüntüleyebilmeleri için bir e-posta gönderilir ve bunu yapmak için Google+'ya katılmaları zorunlu değildir.

Google+'daki Picasa ad etiketleri -- Google+'ya katıldıysanız, ad etiketlerinin daha sosyal bir özellik kazandığını fark etmiş olabilirsiniz. Picasa 3.9 sürümüyle birlikte artık ad etiketlerinizi Google+'ya yükleyebilir ve orada paylaşabilirsiniz. Google+'ya katılmamayı seçerseniz, ad etiketlerinde hiçbir değişiklik olmayacağını unutmayın. 

Yan yana düzenleme -- İki farklı fotoğrafı yan yana karşılaştırın. Dilerseniz, aynı fotoğrafın orijinal ve düzenlenmiş sürümlerini Picasa'da düzenlemeleri uygularken eş zamanlı olarak karşılaştırın. Nasıl yan yana düzenleme yapabileceğinizi öğrenin.

image01715- Ares.Ücretsiz dosya paylaşım programı. Türkçe arayüzü işletim sistemleriyle uyumlu geniş arşiv virüs korumalı.

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Ares kendi ağı üzerindeki kullanıcılara oluşturulan sanal bir bağ ile birlikte paylaşılan dosyaları transfer yapabilme olanağı sağlıyor. Son güncellemeleri ile BitTorrent protokol desteği, Shoutcast radyo istasyonları desteği gibi bir çok yeni özellikte eklenen Ares üzerinde kendi kanalınızı oluşturabilir, hazır sohbet odalarına girerek yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Hızlı Yüklemeler
Ares otomatik olarak aradığınız dosyanın kaynaklarını bulur, hatta indirme işlemi sırasında daha fazla kaynak arayarak hızınızı arttırarak yükleme süresini en aza indirir. Dosyayı aynı anda birden fazla kullanıcıdan indirerek yükleme hızlarınız artar.

image01916- Mozilla Thunderbird.Google ile birden fazla email hesabınızı takip edebileceğiniz program. Ücretsiz Türkçe arayüzü hızlı kontrol kullanımı.

Mozilla Firefox 14, bu popüler web tarayıcının son sürümü ve birkaç önemli ve hoş yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bunlardan ilki, şirketin ileri sürdüğü daha hızlı ve güvenli gezinme deneyimi. Testler, Mozilla Firefox’un bu en yeni sürümünün en yoğun grafikli sayfalarda bile kesinlikle hızlı yüklendiğini gösteriyor.

Firefox 14 şimdi Google aramaları yaparken gizliliği artırmak için güvenli bağlantı özelliği de içeriyor ve URL çubuğunda güncellenmiş bir alan kimliği göstergesi var. Windows kullanıcıları için güncelleştirmeler artık sessiz yapılırken, Lion veya üzeri Mac kullanıcıları Firefox’u tam ekran modunda kullanabiliyor.

Mozilla Firefox'un yeni sekme düzeni de oldukça göze çarpan bir yeni özellik. Google Chrome tarayıcısına çok benzer şekilde, Firefox kullanıcıları da artık yeni bir sekme açıldığında boş bir sayfa görmek yerine yer imlerinden en son erişilen öğelere ve en sık ziyaret edilen sitelere kadar hızlı erişim sağlayan simgelerle karşılaşacak.

Bu simgeler Mozilla Firefox’ta da tamamen özelleştirilebilir. Bunlara tıklayarak ilgili sekme sayfanızda istediğiniz noktaya sürükleyebilirsiniz. Bunlardan çok hoşlanmıyorsanız, tarayıcınızın sağ üst kısmındaki ızgara simgesine giderek bunları tamamen silebilirsiniz.

image02017- Skype .Ücretsiz olarak alıp bilgisayarınıza indirip rahatlıkla kullanabileceğiniz sesli görüntülü ve yazılı mesajlaşma programı. Skype'ı yükleyin, arkadaşlarınızı kişilerinize ekleyin, ardından onlarla ücretsiz çağrı, görüntülü çağrı ve anlık mesajlarla görüşün. Skype'ta olmayan kişilere de çağrı yapın, hem de çok düşük ücretlerle.

Bilgisayar başında olmadığınızda Skype'tan Skype'a ücretsiz çağrıların* sesini mi özlüyorsunuz? Skype'ı cep telefonunuza indirin ve gittiğiniz her yere Skype'ı da götürün.

Oyun konsolunuzda

Taşınabilir oyun konsolunuzda sadece oyun oynamaktan fazlasını yapın – Skype ile iletişim halinde de kalın.

image02118 -Any Video Converter.Bir video format dönüştürme aracı. Kullanımı kolay arayüzü ile hızlı dönüştürme yapabilme özelliği ve görüntü kalitesi yüksek video dosyalarını desteklemesi programın tercih sebebi olabilir.

Neredeyse bütün video dosya formatlarını destekleyen ve dönüştürebilen programın dönüştürdüğü dosya formatları arasında AVI, MP4, WMV, MKV, MPEG, FLV, SWF, 3GP , DVD, WebM , MP3 sayılabilir.

Videoları MP4 ve FLV gibi akıcı hale getirin ve kendi sunucularınıza ya da web sitenize yükleyin! YouTube haricinde, Google Video ve Japon Nico Video gibi onlarca video sitesi de desteklenmektedir. Any Video Converter Freeware'ın düzenleme fonksiyonu size birden çok dosyayı tek dosya halinde birleştirme, bölümleri kesme, çerçeve boyutunu kırpma ve siyah çizgileri yok etme, altyazı ekleme gibi özellikler sunar. Bunun yanında videoları özel efektler ekleyerek, parlaklığı ve renhi ayarlayarak, döndürerek ve çevirerek özelleştirebilirsiniz. Any Video Converter Freeware videoları DVD, CD disklere yazmayı destekler. DVD videoyu TV sisteminizin özelliklerine uygun olarak, NTSC Filmi ya da PAL Filmi olarak seçebilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile inanılmaz bir eğlence yaşayacaksınız.

image02219- FileZilla web ortamına dosya taşımak veya yüklemek için kullanabileceğiniz, sunucular ile bilgisayar arasında dosya transferi yapılmasını sağlayan ücretsiz bir FTP programıdır. Açık kaynak olarak geliştirilen bir Dosya Transfer Protokolü (FTP) istemcisi olan FileZilla Türkçe dil seçeneği, FTP, FTPS ve SFTP desteği ile güvenli dosya aktarım işlemleri yapabilmenize olanak sağlar.

FileZilla oldukça hızlı ve indirme işlemlerini kaldığı yerden devam ettirebiliyor ve 4 GB üzerindeki çok büyük aktarımları gerçekleştirebiliyor. Resim, explorer dosyaları veya CVS ve SVN dizinleri gibi aktarımlar için yerel ve uzak filtreler belirleyebiliyor ve hatta kendi filtrelerinizi oluşturabiliyorsunuz. FileZilla aynı zamanda dosya boyutu veya değişiklik süresi açısından dizinleri karşılaştırmak için bir araç da içeriyor.

Uygulama, ağınızı ayarlarken size rehberlik edebiliyor ve bant genişliğinizi aşırı yüklemek istemediğiniz durumlar için hız limitleri belirlemenize olanak tanıyor. Ancak FileZilla'nın eksik bir yönü, transfer sürelerini otomatik olarak belirleyecek bir programlayıcının olmaması.

Olumlu yanları ağır basan FileZilla, gerçekten de mükemmel bir açık kaynak FTP istemcisi.

image0232 0- Blank And Secure .Sildiğiniz dosyalar bilgisayarınızda hernekadar silindi dense bile durmaktadır.Bu işi bilen bir kullanıcı için bu verileri geri almak hiçte zor bir iş değildir.İşte sizin için mutlaka silinmesi gereken dosyalarınızı silmek için mükemmel bir program sadece silmek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakıyorsunuz ve sil diyorsunuz artık silinen dosya birdaha geri gelemez..

Eğer sabit diskinizdeki dosyaları güvenli bir şekilde silmek ve dosyaların bir daha dosya kurtarma araçlarıyla bulunarak başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemek istiyorsanız Blank And Secure programını kullanabilirsiniz.

Program kurulum gerektirmiyor ve dosyalarınızı programın paneline sürükleyerek bıraktığınız anda silme işlemi için hazır oluyorlar. Dosyanız silinmeden önce program tarafından veriler “0” ile tamamen dolduruluyor ve ardından doldurulan kısım silme işlemine tabii tutuluyor.

image02421- Google Chrome, Web'i daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için Google tarafından tasarlanmış, Chromium tabanlı ücretsiz bir tarayıcıdır. Başarılı, kolay ve stabil çalışmasıyla kısa sürede Türkiye’de tarayıcı pazarında birinciliğe çıkmıştır.

oogle Chrome üç ayrı kanalda gelişimini sürdürmektedir. Tarayıcının en güncel kararlı sürümünü indirmek için "Stable" sürümünü, yeni sürümlerde karşınıza çıkacak özellikleri keşfetmek için "Beta" sürümünü, geliştirilme aşamasındaki kararsız sürümü denemek için "Dev" sürümünü tercih etmelisiniz. Google Chrome'u hatasız ve en verimli şekilde kullanmanız için Google Chrome Stable versiyonunu kullanmanızı öneririz.

Google Chrome minimal tasarımıyla son derece pratik bir alternatif web tarayıcısıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte bu alanda en önemli yapılardan olan web tarayıcılarının rekabetine bir yenisini ekleyen internet devi Google programın hızlı, basit ve güvenli yapısını ön plana çıkartıyor.

,,

 

Sözleşmeli öğretmenlik

turk egitim sen

Mersin 1 no’lu şube, veliler tarafından darp edilen öğretmenler için basın açıklaması yaptı.

Mersin Akdeniz Güney Ortaokulu'nda veliler tarafından darp edilen öğretmenlerimize sahip çıkmak ve son zamanlarda eğitim çalışanlarına karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarına dikkat çekmek ve kınamak için Türk Eğitim Sen yöneticileri, Türkiye Kamu Sen in diğer iş kollarındaki yöneticileri  ve üyeleriyle beraber basın açıklaması yaptı.  Devamı

Eğitim kovayı doldurmak değil

egitim bir senDenetim, kadavraya otopsi değil, hayata koruyucu hekimlik yapmaktır

Bir medeniyetin insanlığa olan faydasının, onun eğitim alanındaki başarısıyla ölçülmeye başlandığı günümüzde, neredeyse tüm toplumlar devletler eliyle eğitim sistemlerini daha nitelikli, daha etkili ve daha iyi hâle getirmek gayretindedir. Eğitimde kalite, öğretmenlik mesleğinin niteliği ve itibarı, fırsat ve imkân eşitliği, Devamı

 

,,,

 

Lütfen Paylaşalım

 

web servis

site ekle site ekle

Eğitim öğretim yılı

egitim is

Yargı Kararını Verdi: Eğitim Kamusal Bir Hizmettir ve Kamu Eliyle Yürütülmelidir

Hizmet Vakfı İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İmzalanan Protokolün Yürütmesi Durduruldu 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hizmet Vakfı Arasında Değerler Eğitimi Verilmesine Dair 15.07.2014 tarihli işbirliği protokolünün değişiklikler ve ilaveler yapılarak 15.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere üç yıl süreyle uzatılmasına ilişkin Devamı

Minnetle anıyoruz

turk egitim sen

Meb’i kim yönetiyor?

Yönetici Görevlendirme sınavının ÖSYM tarafından  yapılacağı duyurulmuş  Milli Eğitim Bakanlığı, geçen ay yönetici atama takvimini yayınlamış, üç gün sonra geri çekmiş idi. Fakat bugün takvim aynı şekliyle tekrar yayınlandı. Madem aynen yayınlanacaktı, takvimin geri çekilmesinin hikmeti ne idi? Ne yapılmaya çalışılıyor? Devamı

 

Kotanlı: üniversitelerde torpil ve ayrımcılığa son verilsin

 

Üniversitelerde çalışan idari personelin torpil ve sendikal kayırmacılıktan müthiş derecede rahatsız olduğunu; üniversitelerde görev yapan eğitim ordusunun gizli kahramanları olan idari personelin; başta ekonomik ve özlük olmak üzere, mesleki ve demokratik sorunlarının iyice arttığını söyledi.”Daha öncede yaptığımız açıklamada dile getirdiğimiz gibi üniversitelerimizin rektör ve dekanlarına çağrıda bulunuyorum, üniversitelerde çalışan idari personelin taleplerine kulaklarınızı tıkamayın sendikal ayrımcılık yapmayın. Devamı için