foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Okul Yolu
Bir Eğitim Sitesi

Okul Yolu

İdareci Öğretmen ve Öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

Tasfiye Amaçlanıyor!

egitim sen

Eğitim Emekçilerine Yönelik Her Türlü Yasa Dışı Müdahalenin Karşısındayız

Bugün, yargıyı kuşatan siyasi iktidar tarafından hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü kavramları alabildiğine zedelenmektedir. AKP iktidarının toplumu kutuplaştırıcı, öfke empoze eden politikaları ve eğitimcileri itibarsızlaştırma hamleleri, maalesef her geçen gün meyvesini vermektedir. Devamı

,

 

Makale Dizini

Bilgisayarınızda mutlaka olması gereken Programlar 

 

Bir kullanıcı olarak  bilgisayarımızda mutlaka bulunması gereken birçok program vardır. 

 

Bu programların normal yollarla elde edilmesi bize maddi yönden büyük bir külfet getirmektedir.

 

Bizler kullanıcı olarak şunu hiçbir zaman unutmamalıyız mutlaka bilgisayarımızda bulunması gereken programlar paralıdır bunları kolay kolay elde edemem,benim maddi gücümü aşar yada bu programları temin edeyim de nasıl olursa olsun gibi düşünceler çok yanlış ve gereksiz düşüncelerdir.

 

 

Daha önce bilgisayar dersleri sayfamızda lisans haklarını anlatmış ve bir programı elde etmenin birçok yolu olduğunu mutlaka para ödeyip almak gerekmediğini bizim için hayati öneme sahip bir çok programı hem yasal yollardan hemde bedava rahatlıkla elde edebileceğimiz belirtmiştik. Şimdi biz bilgisayarımızda mutlaka bulunması gereken ücretsiz programları elde etmeyi ve kullanım amaçlarını öğrenmeye çalışalım.
Programı indirmek için resim üzerine veya adı üzerine tıklayıp açılan sayfaya gidelim ve oradan da download linkini tıklayalım.

1- Acrobat Reader .Program adı üzerine tıklayıp açılan sayfadan ücretsiz olarak  bilgisayarımıza indirip kuralım. Görevi Pdf dosyalarını açıp okumamızı sağlar. Tüm fonksiyonlarını kullanmak istersek o zaman ücretli olarak temin ederiz.

PDF yorumlayıcıyı kullanarak yorum yapma

Reader XI, kapsamlı bir yorumlama araç setiyle sunulur. Yapışkan notlar ekleyerek, metni vurgulayarak ve çizgileri, şekilleri, damgaları ve daktilo aracını kullanarak PDF belgesinde yorumunuzu dilediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Form doldurma

Basılı formlara veda edin. Yanıtlarınızı doğrudan PDF formuna yazın ya da form alanlarını tıklatarak doldurun. Ardından formu kaydedip hemen gönderin. İşte hepsi bu kadar.

Dosyaları e-imzalarla imzalama

Belgelerinizi imzalamadan önce yazdırmanıza artık gerek yok. PDF belgelerinize elektronik imzanızı eklemek ve bu belgeleri başka kişilere imzalatmak Reader XI ile çok kolay!

Çevrimiçi hizmetler ile daha fazla iş yapın

Adobe Reader XI'de tek bir tıklatmayla Adobe çevrimiçi hizmetlerine giderek çok kısa bir sürede PDF dosyaları oluşturabilir, PDF'leri Office dosyalarına dönüştürebilir veya doldurulabilir PDF formları hazırlayabilirsiniz.

2- Firefox .İnternet tarayıcı program. Ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Hızı kullanım kolaylığı onu kısa zamanda rakiplerine karşı avantajlı konuma getirmiştir. Üstelik sürekli güncellenmesi eklentileri diğer avantajları diyebiliriz.

Firefox, yeni Geliştirici Komut Satırı ile web için geliştirme yapmayı daha kolay ve hızlı hâle getiriyor. Bu yeni araç, Firefox Geliştirici Araçları üzerinde basit klavye kontrolü sağlıyor ve komutlarla parametreleri sizin için tamamlıyor.

Buna ek olarak, Firefox; CSS3 animasyonları, geçişler, dönüşümler, resim değerleri, IndexedDB değerleri ve birimleri gibi kararlı hâle gelmiş bir dizi özelliği “unprefix” ederek açık hâle getiriyor. Firefox, Mozilla’nın oluşturulmasına yardımcı olduğu iki Web API’ı olan Pil API’ı ve Titreşim API’ını da “unprefix” ediyor.

Mobil aygıtlarda Android için Firefox’a Okuyucu Modu geliyor. Bu sayede cep telefonunuzda veya tabletinizde makale ve haberleri görüntülemeniz, okumanız ve paylaşmanız çok daha kolay. Etkinleştirmek için Şahane Çubuk’taki “Okuyucu” simgesine dokunmanız yeterli. Bu özellik; reklamları kaldırarak, resimleri yeniden biçimlendirerek ve yazı boyutunu büyüterek çevrimiçi içerikleri çok daha rahat okumanızı sağlıyor.

3- Winrar.Veri sıkıştırma programı. Gerek sıkıştırılmış programları açmak gerekse büyük boyutlu dosyaları açmak için kullanılan program. Bilgisayarımız için olmazsa olmazlardan.

WinRAR güçlü bir arşiv yöneticisidir. RAR ve ZIP dosyaları için tam destek sağlar, 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z arşivlerinden dosya çıkartılmasını destekler. Güçlü sıkıştırma, ciltler, şifreleme, kendi açılan modüller, yedekleme kolaylıkları WinRAR'ın diğer özellikleri arasındadır. Bu bir deneme sürümüdür. Herkes bu programı 40 günlük deneme süresi içinde kullanabilir. Bu 40 günlük test süresi sonrasında veya daha az bir sürede WinRAR'ı kullanmaya devam etmek isterseniz, bir lisans satın almalısınız.

RAR dosyaları genellikle ZIP dosyalarına göre daha fazla dosya sıkıştırma özelliğine sahip. Bu farklılık da sıkıştırma işlemi yapıcak kişilerin RAR formatını kullanmasında en temel unsurlardan biri oluyor. Çoklu dil desteği bulunan bu güçlü arşivleme aracı Türkçe kurulum ve kullanım seçeneğine de sahip.        

Program arşiv dosya isimlerinde barındırdığı unicode desteği ile İngilizce olmayan dosya isimlerini de rahatlıkla yazılım içerisinde kullanmanıza ve yaratmanıza olanak tanıyor. WinRAR desteklediği arşiv formatları RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z, Z arasından herhangi birini RAR formatına dönüştürebilme yeteneğine de sahip. Arşiv dosyalarında belirli text dosyaları ve dosyalarda arama yapma özelliği de arşivlerin içlerini karıştırırken size çok yardımcı oluyor.

image0064- Winamp.Bilgisayarımızda her tülü müzik ve çoklu ortam programları dinlemek ve izlemek için en popüler program son yıllarda sürekli gelişmesi açık kaynak kodlu olması diğer biz cazip tarafı sayılabilir.

Basit oynatma, durdurma, şarkı bilgisi ve şarkı listesi oluşturma işlemlerinin yanı sıra içerdiği ID3 editörü sayesinde müzik bilgilerini kolaylık düzenlemenize de imkân vermektedir.

Winamp oldukça geniş format desteği sayesinde neredeyse tüm ses dosyalarını sorunsuz oynatabilmektedir. Ayrıca ekolayzır ve amplifikatör ayarlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tema desteği sayesinde görünümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kullanıcı odaklı arayüzü sayesinde kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.

Oldukça fazla kullanıcı kitlesine sahip olan Winamp en iyi medya oynatıcı olarak bilinmektedir. Kurulum sırasında araç çubuğu ve bazı eklentileri kurmak için onayınızı ister dilerseniz hiç birini kurmadan yüklemeye devam edebilirsiniz.

image0075- WLC Media player. Ücretsiz medya oynatıcı.Ücretsiz güncellenen ve birçok formatı destekleyen medya oynatıcısı.

Basit, hızlı ve güçlü ortam oynatıcı 
Her şeyi oynatır: Dosyalar, diskler, web kameraları, aygıtlar ve akışlar. 
Kodek paketine gerek duymadan pek çok kodeği oynatabilir:
MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3... 
Tüm platformlarda çalışır: Windows, Linux, Mac OS X, Unix... 
Tamamen ücretsiz, ajan ya da reklam yazılımı içermez ve kullanıcı işlemlerini izlemez. 
Ortam dönüşümü ve akışı yapabilir.

Bir video dosyası aldığınızda VLC Media Player ile bu dosyayı açmak gerçekten çok kolay. OGG, MP2, MP3, MP4, DivX, XviD, DVD ve daha bir çok formatı destekleyen VLC sayesinde artık format desteklemeyen medya oynatıcılar ile işiniz kalmayacak. Ayrıca bir medya sunucusu olarak da kullanabileceğiniz bu açık kaynak ürünü basit ve kolay bir arayüze sahip.

VLC Media Player 2.0.7 Sürüm Yenilikleri:

MP3 ve AAC formatları için ses kodlaması düzeltmeleri

WMA Pro, MPEG 4 ALS, APE, MLP ve ADPCM-IMA4 formatları için ses çözme düzeltmeleri

Yeni dil destekleri

AVI dosyaları oluşturulurken ortaya çıkan bellek hataları giderildi

Web arayüzünde yer alan iki XSS açığı kapatıldı

Çalma listeleri üzerinde meydana gelen bellek kullanım sorunu ortadan kaldırıldı

image0086- CD Burner.verileriniz, yedeklemek için ücretsiz ve kullanımı çok basit Türkçe arayüzü olan cd -dvd yazdırma programı. Free Easy CD DVD Burner tamamıyla ücretsiz bir CD&DVD yazma programıdır. Veri ve ses (WAV, WMA, MP3, OGG, FLAC, AAC, M4A) dosyalarınızı CD&DVD ortamına aktarmak Free Easy CD DVD Burner ile çok kolay. Program aynı zamanda ISO dosyaları oluşturabiliyor veya direkt ISO dosyasını yazabiliyor. CD ve DVD kopyalayabilme özelliğini de içeriyor, çoklu oturum desteği de sunuyor. Program ile dual-layer DVD, CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW, DVD+RW disklerini yazdırabilirsiniz

Özellikler: 

USB aygıtlarla uyum içinde çalışabilme

ISO imaj dosyaları yazdırabilme

Müzik CD'lerini bilgisayara kopyalayabilme

Ses dosyalarının formatlarını dönüştürebilme

NGR/BIN uzantılı formatları, ISO'ya çevirebilme

Bir CD/DVD yazdırma programında arayabileceğiniz tüm temel özelliklere sahip, basit yapısıyle kolaylıkla kullanabileceğiniz ücretsiz ve işlevsel bir program sizi bekliyor.

image0097- OpenOffice.org.Birçok özelliği içinde barındıran ücretsiz office programı hem Türkçe arayüzü hem kolay kurulumu hemde ücretsiz oluşu bizi birçok sıkıntıdan kurtaracaktır.rahatlıkla indirip bilgisayarımıza kurarız.

OpenOffice.org açık kaynağın hem bir ürünü hemde bir projesi olarak göze çarpan ücretsiz bir ofis program paketi dağıtımı. İçerisinde bulundurduğu yazı işlemcisi, tablolama programı, tanıtım yöneticisi ve çizim yazılımı ile tam bir çözüm paketi olan OpenOffice basit arayüzü ve diğer profesyonel ofis yazılımlarına paralel gelişmiş özellikleri ile bilgisayar kullanıcıları için önemli bir değer olarak gelişimine devam ediyor.

OpenOffice.org'un eklentiler için desteği OpenOffice.org 3 ile gelmeye devam ediyor. Impress sunucu konsolu, iş analitiği desteği, PDF içe aktarma, doğal PDF belgeleri oluşturma ve ek dilleri desteklemek amacıyla oluşturulan yeni yol farklı geliştiriciler tarafından özellik eklemek amacıyla kullanılabilir

8- Recuva .İşte bilgisayarımız için olmazsa olmazlardan biri daha recuva kazaen veya bilerek sildiğimiz verilerimiz geri almak için kurtarıcı program. Sisteminizden yanlışlıkla ya da bir virüs yoluyla silinen, gerekli dosyalarınızı bu programla geri alabilirsiniz. 
Geri dönüşüm kutusundan kendi sildiğiniz resimleri ya da herhangi bir biçimde silinen dosyaları kurtarabildiği gibi, sistem hataları, arızalar sonucu silinmiş dosyaları da geri getirebiliyor. Dijital kamera, hafıza kartı ya da MP3 çalarınızdan sildiğiniz dosyaları da fazla zaman geçmediği takdirde kurtarabiliyorsunuz.

Dijital kamera, hafıza kartı ve MP3 çalarınızdan bir dosyayı sildiğiniz takdirde üzerine yükleme yapmamışsanız dosyaları kurtarabiliyorsunuz. Sisteminizden yanlışlıkla silmiş olduğunuz resim ve dosyalarınızı da bu programla kurtarabilirsiniz.

image0119- Adobe Flash Player .Internet kullanıcılarının %99'undan fazlasına, çığır açan web deneyimleri sunan platformlar arası bir tarayıcı eklentisi.

Adobe® Flash® Player çeşitli ekran ve tarayıcılarda benzersiz uygulama, içerik ve videoların kusursuz görüntülenmesini sağlayan platformlar arası, tarayıcı tabanlı bir çalıştırıcıdır.

Flash Player mobil ekranlarda yüksek performans için en iyileştirilmiş ve daha zengin ve daha çekici kullanıcı deneyimleri sağlayan yerel aygıt yeteneklerinin avantajlarından yararlanmak üzere tasarlanmıştır.

Flash Player, kusursuz HD video, daha hızlı grafik oluşturma ve mobil ekran ve kişisel bilgisayarlarda yüksek performans sağlar. Yerel aygıt özelliklerinden faydalanmak için tasarlanmıştır ve daha zengin, daha kapsamlı kullanıcı deneyimi sağlar. Aşağıda Adobe Flash Player İndir yazan kısımda tarayıcınıza uygun olan flash player indirme işlemi yapabilirsiniz.

image01210- Avira Antivirüs .Bilgisayarlarımızı virüs saldırılarından korumak için mutlaka bulundurmamız gereken ücretsiz anti virüs program. Çok zengin bir virüs arşivinin bulunması ücretsiz olması sürekli güncellenmesi onu mutlaka bulunması gerekenlerden yapmıştır.

Yazılımın Özellikleri:

 

Virüslere, truva atlarına, casus yazılımlara, reklam araçlarına, solucanlara, rootkitlere ve tüm diğer kötü niyetli kodlara karşı koruma sağlar.

 

Zararlı tanımlama veritabanını kendiliğinden günceller.

 

Gerçek-zamanlı koruma ile güçlü güvenlik sağlar.

 

Birkaç tıklama ile bilgisayarınıza kurulur ve ayarları kolayca yapılır.

Sezgisel algılama teknolojisi ile bilinmeyen virüslere karşı dahi koruma sağlar.

 

Bilgisayarınızda ayarladığınız zaman dilimlerinde kendiliğinden tarama yapar.

Rootkit algılama ve temizleme özelliğine sahiptir.

 

image01311- Advanced SystemCare.İşte bilgisayarlarımız için olmazsa olmaz programlardan biri daha. Sürekli yüklenip kaldırılan programlardan arda kalan dosyalar internette yaptığımız gezilerden bilgisayarımıza yüklenen gereksiz bir sürü dosya reklam resim hem sistemi yorar hem ağırlaştırır hata mesajları vermeye başlar işte tüm bu olumsuzlukları kaldırmak için mükemmel program.

 

Bilgisayarınız için artık yavaşlama, donma ve çökme sorunları bitti. Windows'unuzu 1 tıklamayla tamir edin ve koruyun. Advanced SystemCare, diğer araçlar gibi sadece kayıt defteri temizliği yapmaz. Sisteminizi doğrudan inceler ve sorun çıkaran engellerin tamamını düzeltir. Novel sistem teknolojisi sayesinde Advanced SystemCare, bilgisayarınızın daha hızlı, daha istikrarlı olmasını sağlar.

 

image01412- Gom player.Bilgisayarımızda bulunması gereken ücretsiz multimedya program ayrıca süre kullanımlı film format dönüştürme programı. Sürekli güncelleme ve birçok formatı destekleyen multi program.

Gom Player, ücretsiz kaliteli bir video oynatıcıdır. GOM Player ile video dosyalarınızı sorunsuzca oynatabilir, alt yazı ekleyebilir, ses dosyasını okutarak dublajlı filmler izleyebilirsiniz. 
En önemlisi GOM Player, bilgisayarınızın performanısa uygun olarak çalışır...


Farklı Medya Türlerini Destekleme

AVI, MPG, MPEG ve DAT gibi farklı medya biçimlerini birlikte oynatabilme, üstelik GOM Player ile Windows medya biçimleri de (WMV, ASF, ASX) çalıştırabilme. Videoları 5.1 kanal ses çıkışı ile DVD kalitesinde izleyebilme imkanı.


Ekran Yakalama


GOM Player ekran yakalama özelliği ile videolar üzerinden doğrudan ekran görüntüsü alabilmektedir. "Burst" yakalama özelliği kullanılarak üst üste, sürekli biçimde 999 tane ekran görüntüsü yakalanabilmektedir.

Bunlara Ek Olarak

· Video parlaklığını, renk zıtlığını ve doygunluğunu özelleştirebilme.

· Video görüntüsünü keskinleştirme.

· Ses şiddetini ve türünü ekolayzır ile ayarlayabilme.

· Seçilen videoları yeniden oynatabilme.

· Sol ve sağ yön tuşlarını kullanarak birkaç saniyede videoyu ileri-geri sardırabilme.Destek Verdiği Dahili Video Biçimleri :

· AVI, DiVX, OGM, MKV

· MP4, K3G

· IFO

· ASF, WMA, WMV

· MPG, M1V, M2V, VOB

· RMVB, RM 
 

image01513- Avast .İşte ücretsiz bir antivirüs program yapmanız gereken tek şey bilgisayarınıza kurup programı kaydetmek. Ardından bir yıl boyunca ücretsiz olarak kullanın.

avast! Free Antivirus pek çok sürüm boyunca bilgisayarlarımızın güvenliğini başarı ile korudu ve yeni sürümleri ile de tehditlere karşı güçlü bir duvar oluşturuyor. avast! Free Antivirus tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ve trojanlardan tutun da spyware programlara kadar onlarca tehdit ile aktif bir şekilde bilgisayarınızı koruyan programlardan birisi.

Avast'ın tüm detaylarına geçmeden önce hazırladığımız Avast Free Antivirus Özel Sayfasını ziyaret edin.

Programın popülerliğinin ardındaki sebep onlarca farklı güvenlik mekanizmasını barındırması ve bunları sürekli olarak geliştirmesi. avast! Free Antivirus’un 8.0 versiyonunda da değerli yenilikler bizleri bekliyor. Dilerseniz bu yeniliklere birlikte göz atalım.

image01614- Picasa.İnternet devi google tarafından resimlerinizi dönüştürmek düzenlemek için ücretsiz oalra kullanabileceğiniz grafik düzenleme programı.

Google+ çevrelerinizde paylaşma -- Google+'ya katıldıysanız, doğrudan Google+'da oluşturduğunuz çevrelerde paylaşmak için Picasa 3.9'u kullanabilirsiniz. Çevreleriniz, fotoğraf ve videolarınızı kendi Google+ akışlarında görür. Google+ kullanmayan kişiler de hariç tutulmaz. Kendilerine Google+'daki albümünüzü görüntüleyebilmeleri için bir e-posta gönderilir ve bunu yapmak için Google+'ya katılmaları zorunlu değildir.

Google+'daki Picasa ad etiketleri -- Google+'ya katıldıysanız, ad etiketlerinin daha sosyal bir özellik kazandığını fark etmiş olabilirsiniz. Picasa 3.9 sürümüyle birlikte artık ad etiketlerinizi Google+'ya yükleyebilir ve orada paylaşabilirsiniz. Google+'ya katılmamayı seçerseniz, ad etiketlerinde hiçbir değişiklik olmayacağını unutmayın. 

Yan yana düzenleme -- İki farklı fotoğrafı yan yana karşılaştırın. Dilerseniz, aynı fotoğrafın orijinal ve düzenlenmiş sürümlerini Picasa'da düzenlemeleri uygularken eş zamanlı olarak karşılaştırın. Nasıl yan yana düzenleme yapabileceğinizi öğrenin.

image01715- Ares.Ücretsiz dosya paylaşım programı. Türkçe arayüzü işletim sistemleriyle uyumlu geniş arşiv virüs korumalı.

Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen Ares kendi ağı üzerindeki kullanıcılara oluşturulan sanal bir bağ ile birlikte paylaşılan dosyaları transfer yapabilme olanağı sağlıyor. Son güncellemeleri ile BitTorrent protokol desteği, Shoutcast radyo istasyonları desteği gibi bir çok yeni özellikte eklenen Ares üzerinde kendi kanalınızı oluşturabilir, hazır sohbet odalarına girerek yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Hızlı Yüklemeler
Ares otomatik olarak aradığınız dosyanın kaynaklarını bulur, hatta indirme işlemi sırasında daha fazla kaynak arayarak hızınızı arttırarak yükleme süresini en aza indirir. Dosyayı aynı anda birden fazla kullanıcıdan indirerek yükleme hızlarınız artar.

image01916- Mozilla Thunderbird.Google ile birden fazla email hesabınızı takip edebileceğiniz program. Ücretsiz Türkçe arayüzü hızlı kontrol kullanımı.

Mozilla Firefox 14, bu popüler web tarayıcının son sürümü ve birkaç önemli ve hoş yeni özelliği de beraberinde getiriyor. Bunlardan ilki, şirketin ileri sürdüğü daha hızlı ve güvenli gezinme deneyimi. Testler, Mozilla Firefox’un bu en yeni sürümünün en yoğun grafikli sayfalarda bile kesinlikle hızlı yüklendiğini gösteriyor.

Firefox 14 şimdi Google aramaları yaparken gizliliği artırmak için güvenli bağlantı özelliği de içeriyor ve URL çubuğunda güncellenmiş bir alan kimliği göstergesi var. Windows kullanıcıları için güncelleştirmeler artık sessiz yapılırken, Lion veya üzeri Mac kullanıcıları Firefox’u tam ekran modunda kullanabiliyor.

Mozilla Firefox'un yeni sekme düzeni de oldukça göze çarpan bir yeni özellik. Google Chrome tarayıcısına çok benzer şekilde, Firefox kullanıcıları da artık yeni bir sekme açıldığında boş bir sayfa görmek yerine yer imlerinden en son erişilen öğelere ve en sık ziyaret edilen sitelere kadar hızlı erişim sağlayan simgelerle karşılaşacak.

Bu simgeler Mozilla Firefox’ta da tamamen özelleştirilebilir. Bunlara tıklayarak ilgili sekme sayfanızda istediğiniz noktaya sürükleyebilirsiniz. Bunlardan çok hoşlanmıyorsanız, tarayıcınızın sağ üst kısmındaki ızgara simgesine giderek bunları tamamen silebilirsiniz.

image02017- Skype .Ücretsiz olarak alıp bilgisayarınıza indirip rahatlıkla kullanabileceğiniz sesli görüntülü ve yazılı mesajlaşma programı. Skype'ı yükleyin, arkadaşlarınızı kişilerinize ekleyin, ardından onlarla ücretsiz çağrı, görüntülü çağrı ve anlık mesajlarla görüşün. Skype'ta olmayan kişilere de çağrı yapın, hem de çok düşük ücretlerle.

Bilgisayar başında olmadığınızda Skype'tan Skype'a ücretsiz çağrıların* sesini mi özlüyorsunuz? Skype'ı cep telefonunuza indirin ve gittiğiniz her yere Skype'ı da götürün.

Oyun konsolunuzda

Taşınabilir oyun konsolunuzda sadece oyun oynamaktan fazlasını yapın – Skype ile iletişim halinde de kalın.

image02118 -Any Video Converter.Bir video format dönüştürme aracı. Kullanımı kolay arayüzü ile hızlı dönüştürme yapabilme özelliği ve görüntü kalitesi yüksek video dosyalarını desteklemesi programın tercih sebebi olabilir.

Neredeyse bütün video dosya formatlarını destekleyen ve dönüştürebilen programın dönüştürdüğü dosya formatları arasında AVI, MP4, WMV, MKV, MPEG, FLV, SWF, 3GP , DVD, WebM , MP3 sayılabilir.

Videoları MP4 ve FLV gibi akıcı hale getirin ve kendi sunucularınıza ya da web sitenize yükleyin! YouTube haricinde, Google Video ve Japon Nico Video gibi onlarca video sitesi de desteklenmektedir. Any Video Converter Freeware'ın düzenleme fonksiyonu size birden çok dosyayı tek dosya halinde birleştirme, bölümleri kesme, çerçeve boyutunu kırpma ve siyah çizgileri yok etme, altyazı ekleme gibi özellikler sunar. Bunun yanında videoları özel efektler ekleyerek, parlaklığı ve renhi ayarlayarak, döndürerek ve çevirerek özelleştirebilirsiniz. Any Video Converter Freeware videoları DVD, CD disklere yazmayı destekler. DVD videoyu TV sisteminizin özelliklerine uygun olarak, NTSC Filmi ya da PAL Filmi olarak seçebilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile inanılmaz bir eğlence yaşayacaksınız.

image02219- FileZilla web ortamına dosya taşımak veya yüklemek için kullanabileceğiniz, sunucular ile bilgisayar arasında dosya transferi yapılmasını sağlayan ücretsiz bir FTP programıdır. Açık kaynak olarak geliştirilen bir Dosya Transfer Protokolü (FTP) istemcisi olan FileZilla Türkçe dil seçeneği, FTP, FTPS ve SFTP desteği ile güvenli dosya aktarım işlemleri yapabilmenize olanak sağlar.

FileZilla oldukça hızlı ve indirme işlemlerini kaldığı yerden devam ettirebiliyor ve 4 GB üzerindeki çok büyük aktarımları gerçekleştirebiliyor. Resim, explorer dosyaları veya CVS ve SVN dizinleri gibi aktarımlar için yerel ve uzak filtreler belirleyebiliyor ve hatta kendi filtrelerinizi oluşturabiliyorsunuz. FileZilla aynı zamanda dosya boyutu veya değişiklik süresi açısından dizinleri karşılaştırmak için bir araç da içeriyor.

Uygulama, ağınızı ayarlarken size rehberlik edebiliyor ve bant genişliğinizi aşırı yüklemek istemediğiniz durumlar için hız limitleri belirlemenize olanak tanıyor. Ancak FileZilla'nın eksik bir yönü, transfer sürelerini otomatik olarak belirleyecek bir programlayıcının olmaması.

Olumlu yanları ağır basan FileZilla, gerçekten de mükemmel bir açık kaynak FTP istemcisi.

image0232 0- Blank And Secure .Sildiğiniz dosyalar bilgisayarınızda hernekadar silindi dense bile durmaktadır.Bu işi bilen bir kullanıcı için bu verileri geri almak hiçte zor bir iş değildir.İşte sizin için mutlaka silinmesi gereken dosyalarınızı silmek için mükemmel bir program sadece silmek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakıyorsunuz ve sil diyorsunuz artık silinen dosya birdaha geri gelemez..

Eğer sabit diskinizdeki dosyaları güvenli bir şekilde silmek ve dosyaların bir daha dosya kurtarma araçlarıyla bulunarak başkaları tarafından ele geçirilmesini engellemek istiyorsanız Blank And Secure programını kullanabilirsiniz.

Program kurulum gerektirmiyor ve dosyalarınızı programın paneline sürükleyerek bıraktığınız anda silme işlemi için hazır oluyorlar. Dosyanız silinmeden önce program tarafından veriler “0” ile tamamen dolduruluyor ve ardından doldurulan kısım silme işlemine tabii tutuluyor.

image02421- Google Chrome, Web'i daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için Google tarafından tasarlanmış, Chromium tabanlı ücretsiz bir tarayıcıdır. Başarılı, kolay ve stabil çalışmasıyla kısa sürede Türkiye’de tarayıcı pazarında birinciliğe çıkmıştır.

oogle Chrome üç ayrı kanalda gelişimini sürdürmektedir. Tarayıcının en güncel kararlı sürümünü indirmek için "Stable" sürümünü, yeni sürümlerde karşınıza çıkacak özellikleri keşfetmek için "Beta" sürümünü, geliştirilme aşamasındaki kararsız sürümü denemek için "Dev" sürümünü tercih etmelisiniz. Google Chrome'u hatasız ve en verimli şekilde kullanmanız için Google Chrome Stable versiyonunu kullanmanızı öneririz.

Google Chrome minimal tasarımıyla son derece pratik bir alternatif web tarayıcısıdır. İnternet kullanımının yaygınlaşması ve gelişmesiyle birlikte bu alanda en önemli yapılardan olan web tarayıcılarının rekabetine bir yenisini ekleyen internet devi Google programın hızlı, basit ve güvenli yapısını ön plana çıkartıyor.


 

Medya Oynatıcı programlar 

Winamp Popüler MP3 ve Medya Oynatıcı

Dünya üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve en çok kullanılan multimedya oynatıcıların başında yer alan Winamp ile her türden ses ve video dosyalarınızı sorunsuz bir şekilde oynatabilirsiniz.

Winamp kurulumu sırasında programla ilgili birçok ayarı kendi isteğiniz doğrultusunda özelleştirme imkânına sahipsiniz. Winamp ile oynatmak istediğiniz ses ve video formatlarından tutun da Windows sağ klik tuşuna Winamp ile oynatma butonu eklemeye kadar birçok ayarı kurulum sırasında özelleştirebilirsiniz.

Programın kullanıcı arayüzü dünya genelinde bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesidir. Oldukça kullanışlı bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Winamp, stratejik olarak yerleştirilmiş kontrol butonları, oynatmak istediğiniz dosyaların yer aldığı çalma listesi, ekolayzır ayarları ve çok daha fazlasıyla dikkat çekmektedir.

Winamp 3.0 sürümü ve sonrasında gelen modern kullanıcı arayüzüyle birlikte kullanıcılara kendi multimedya oynatıcılarını istedikleri renkte kullanabilmeleri için birçok farklı renkte tema desteği de sunan şirket, kullanıcıları nasıl memnun etmesi gerektiğini gerçekten çok iyi biliyor. Bu noktada oldukça kişiselleştirilebilir bir medya oynatıcı olan Winamp üzerinde kendinize özgü ve sizin tarzınızı yansıtan bir tema bulmanız mümkün.

Neredeyse bilinen tüm medya dosyalarını sorunsuz bir şekilde oynatabilen Winamp, şimdiye kadar yaptığım testlerim sırasında beni hiç yarı yolda bırakmadı. Sabit diskiniz üzerinde yer alan ses ve video dosyalarını oynatmasının dışında internet üzerinde yer alan birçok radyo yayını içinde kullanıcılara destek sunan Winamp ile sadece birkaç tıklamayla birçok kaliteli çevrimiçi radyo kanalını dinlemeye başlayabilirsiniz.

Geniş bir ses ve video düzenleme seçeneğini kullanıcılara sunan Winamp, sahip olduğu ekolayzır desteği, 100'den fazla görsel öğesi ve kullanışlı çalma listesiyle tüm multimedya arşivinizi kolayca yönetmenize ve düzenlemenize olanak tanımaktadır.

Müzik ve video oynatma dışında kendi müzik CD'lerinizi hazırlamanıza da olanak sağlayan program ile isterseniz müzik CD'lerini AAC, MP3, WMA ve WAV gibi farklı formatlarda bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Hala piyasada en çok tercih edilen multimedya oynatıcı olan Winamp, desteklediği birçok multimedya formatı, iyi organize edilmiş kolay kullanımlı arayüzü, gelişmiş ayarları ve özelleştirme seçenekleri sayesinde eminim ki uzun süre daha kendi alanında lider olarak kalmayı başaracaktır.

İndirmek için tıklayınız 

Windows Media Player

Windows Media Player 10'un görünüşü önemli ölçüde değişmiş, genel dijital ortam etkinlikleri daha hızlı ve daha sezgisel yapılabilir hale gelmiştir. Player daha geniş çeşitlilikte dijital ortamı - müzik, video ve şimdi TV ve fotoğraf - yönetmeniz ve keyfini yaşamanız için yeni yollar sunar.


Player' daki hizmetler ve önde gelen çevrimiçi mağazalardan müzik ve video bulmanın, örnek seçmenin ve yüklemenin kesintisiz yolunu sunan ilk Dijital Ortam Çarşısı hizmetinizde. 

75'ten fazla taşınabilir ortam aygıtını destekleyen Windows Media Player 10, size geniş bir aygıt yelpazesinde daha fazla dijital müzik dinleme olanağı sağlar. Toplu depolama aygıtları ve gelecek kuşak aygıtlar için, Windows Media Player 10'daki Otomatik Eşitleme özelliği müziklerinizi ve hatta video, resim ve kaydedilmiş TV programlarını taşınabilir müzik ve video oynatıcılarıyla eşitlemenizi sağlar.

Bu özellikler geniş dijital ortam koleksiyonlarını yönetme zorluklarını azaltır ve tam istediğiniz dijital ortamı hızla ve kolayca bulup yürütmenizi sağlar. Ayrıca kendi CD'lerinizi yaygın olarak kullanılan biçimlerde kopyalayabilirsiniz; yüksek kaliteli WMA ve yüksek bit hızlı MP3 üründe yerleşiktir.

İndirmek için tıklayınız 

GOM Player Çok Amaçlı Medya Oynatıcı

GOM Player ücretsiz olmasına rağmen harika özelliklere sahip bir çoklu ortam oynatıcısıdır. Bir medya oynatıcısında aradığınız hemen her özellik GOM Player'da var. Ayrıca programın her özelliğini ayrıntılı bir şekilde kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Tema (skin) desteğine de sahip olan yazılım, sistem kaynaklarınızı sömürmüyor. Gömülü codec sistemi sayesinde AVI, MPEG, DivX, XviD, AC3, OGG, MP4 gibi popüler dosya formatlarını doğrudan oynatabiliyor. Yani ekstra codec paketleri kurmanıza gerek kalmıyor. Program ayrıca patentli teknolojisi sayesinde bozuk olan veya o an indirmekte olduğunuz ve henüz tamamlanmamış olan AVI dosyalarını oynatabiliyor.

Programın Genel Özellikleri:

GOM Player, sorunsuz bir alt yazı desteği sunuyor. Senkronizasyon konusunda ise çok başarılı.İçerisinde alt yazıları düzenleyebileceğiniz, yeniden senkronize edebileceğiniz ayrı bir bölümü var. Böylece ek bir alt yazı editörü kurmanıza gerek bırakmıyor.

Eğer yüksek çözünürlüklü bir film, bilgisayarınızı çok zorluyorsa, filmin kalitesini GOM Player ile gerçek zamanda düşürerek akıcı bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Yine gerçek zamanda video üzerine efektler uygulayabiliyorsunuz. Bunun yanında istediğiniz an filmdeki bir sahneyi resim olarak kayıt edebiliyorsunuz.

Ses konusunda da oldukça esnek davranan GOM Player equalizer desteği sunuyor. Sesi az çıkan filmlerin, seslerinin normal düzeye çıkarılmasını sağlayabiliyorsunuz. Daha kaliteli ses alabilmek için Winamp'ın eklentilerini kullanabilir, gerçek zamanda ses üzerine efektler de verebilirsiniz.

ü Bozuk ve tamamı indirilmeyen AVI dosyaları oynatılabiliyor.

Programı Türkçe kullanmak için GOM Player Türkçe Dil Paketi indirilebilirsiniz

İndirmek için tıklayınız 

iTunes Müzik, Video, Uygulama ve Oyun İndirme, Düzenleme, Oynatma Aracı

Tüm dijital müzik ve videolarınızı oynatıp yönetebileceğiniz, Mac ve PC için Apple tarafından geliştirilen ücretsiz medya oynatıcısı ve yöneticisi iTunes, Apple'ın en son teknolojiye sahip, yeni taşınabilir müzik aygıtları olan iPod ve iPod touch modelleri, günümüzün en popüler telefonu olan iPhone ve Apple TV gibi ürünleriyle birlikte gelişimine son hızla devam ediyor. Müzik arşivi yönetimi konusunda basitliği ve sade arayüzü ile en çok kullanılan programlardan birisi olan iTunessahip olduğu geniş seçenekler ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcılara birçok hizmet sunuyor.

iTunes müzik dükkanı üzerinden hem Mac hem Windows kullanıcılarına online müzik alışverişi imkanı sağlayan yazılım en ünlü müzik şirketleri ve bağımsız plak şirketleriyle anlaşmalı olarak şarkıları kullanıcılarının beğenisine en uygun fiyat ile sunuyor.

En popüler medya dosya formatlarının tamamına desteği bulunan iTunes AAC teknolojisi ile CD kalitesine daha yakın bir sesi daha küçük dosya boyutlarında sunabiliyor. Kaynak konusunda gelişmiş kütüphane (libary), akıllı oynatım listeleri (playlist) ve 250'den fazla internet radyosu gibi bölümlere sahip olan yazılım, içerisindeki entegre CD/DVD yazma aracı ile listeleriniz ve MP3'lerinizi kullanarak kendi MP3 CD'lerinizi ve içerik DVD'lerinizi oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Gelişmiş arayüzü ve özelliklerinin birleşmesiyle sizlere mükemmel bir medya keyfi yaşatmayı amaçlayan iTunes görsel gezinti (visual browsing) ve albüm kapağı gösterimi (cover flow) seçenekleri ile müzik dinlerken size görsellikte sunuyor. Aynı zamanda yine Apple tarafından üretilen taşınabilir müzik aygıtlarına (iPod) tam destek sağlayan iTunes iPod Touch ve iPhone işletim sistemlerinin gelişimi ile birlikte dizüstü bilgisayarınızda iPhone üzerinden internete girmek gibi ekstra yenilikler kazanmanıza yardımcı olmaya devam ediyor.

Ayrıca iPod, iPod Touch, iPhone ve iPad üzerindeki müzik, video, fotoğraf ve uygulamalarınızı da yönetebileceğiniz bu medya yöneticisi program ile yine bu aygıtlar üzerinde kullanılan işletim sistemi iOS güncelleme ve kurulum işlemlerini de kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Sahip olduğunuz arşiv içerisinde kolay ve hızlı arama yapabildiğiniz iTunes medya bilgileri konusunda da birçok seçenek ile şarkı hakkında sahip olabileceğiniz bilgilerin birçoğuna kolaylıkla ulaşabilme imkanı sağlıyor.

Eğer bir iPod veya iPhone sahibiyseniz bilgisayarınızda veya MacBook'unuzda bulunması gereken en önemli programlardan biri iTunes diyebiliriz. iTunes'ün özelliklerinin tamamını ve yazılım hakkındaki diğer şeyleri öğrenmek istiyorsanız buradan üretici adresine ulaşabilirsiniz.

Bu program en iyi ücretsiz Windows programları listesinde yer almaktadır.

İndirmek için tıklayınız 

Mpcstar – Ücretsiz Medya Oynatıcı

MpcSTAR, birçok çözücü (codec) ve video oynatıcı bulunan bir pakettir. Pakette kullanıcı dostu bir video oynatıcı ve bütün video biçimlerini desteklemesi için özenle seçilmiş çözücüler bulunmaktadır. MPCSTAR sayesinde internet üzerinden indirdiğiniz tüm video dosyalarını oynatabileceksiniz.

Özellikleri

ü Kullanıcı dostu arayüzü ve çok kolay bir kullanımı vardır.

ü Video dosyalarındaki reklam dosyalarını engeller.

ü Dikkatlice test edilmiş komple bir pakettir.

ü Sürekli yenilenen ve güncellenen bir yapısı vardır.

ü Tamamen ücretsizdir ve en ufak reklam dosyası veya zararlı içerik bulundurmaz.

Desteklenen Video Biçimleri
avi, mkv, ogm, mpg, mpeg, mpv, wmv, asf, rmvb, rm, mov, qt, mp4, m4v, 3gp, 3gpp, 3g2, pmp, flv, swf, vob.

İndirmek için tıklayınız 

VLC Media Player 2.1.2

VLC (Açılımı VideoLAN Client) tam işinize yarayacak ücretsiz bir medya oynatıcı. Program en popüler ses ve video formatlarını MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, MP3, ve OGG, hatta DVD ve VCD'leri bile hiçbir sorun çıkarmadan oynatabilme özelliğine sahip. Ayrıca IPv4 veya IPv6 ağlarında yayın sunucusu olarak da kullanmanıza olanak sağlayan mükemmel bir yayın aracı. İçerisinde birçok gelişmiş özellik bulunan, altyazı desteğini oldukça anlaşılabilir ve kolay bir şekilde veren, film izlerken hiçbir sorun ile karşılaşmayacağınız, bir çok codec paketi ile tam uyumlu çalışabilen bir medya oynatıcısı karşınızda.

Özellikleri:

Ücretsiz, açık kaynak ve çapraz platform desteği

Sistem codecleri ve birçok popüler video formatı ile uyumlu

Canlı kayıt imkanı

Anlık duraklatma ve kare kare ilerletme imkanı

Hız kontrol özelliği

HD yüksek kalite medya ve görüntü oynatma desteği

En yeni ve en popüler formatların tamamını oynatabilme

Bir video dosyası aldığınızda VLC Media Player ile bu dosyayı açmak gerçekten çok kolay. OGG, MP2, MP3, MP4, DivX, XviD, DVD ve daha bir çok formatı destekleyen bir medya oynatıcı olarak kullanıcıların işini oldukça kolaylaştırmaktadır

İndirmek için tıklayınız 

RealPlayer

RealPlayer, web’in ilk günlerinden bu yana piyasada olan ortam yürütücülerden biri.

Bu günlerde herkes için her şeyi yapmaya çalışıyor: DVD oynatmak, müzik parçalarını düzenlemek, fotoğraf katalogları oluşturmak, video dönüştürmek, sosyal ağlarla etkileşim, internet üzerindeki çoklu ortamlara göz atmak… RealPlayer’in kullanıcılara sunduğu özelliklerin sınırı yok. Buna rağmen, tamamen başarılı olduğu söylenemez…

Öncelikle, RealPlayer’in kurulumu can sıkıcı; oldukça uzun sürüyor, pek çok kez “ileri” düğmesine basmanız gerekiyor ve uygulama, kullanıcıların ihtiyaç duymayacağı çeşitli özellikleri kurmayı ve etkinleştirmeye çalışıyor. Son olarak, uygulama başladığında, Real Networks’e kayıt yapmadan önce RealPlayer’in ücretli sürümüne geçme seçeneği sunuluyor. Eğer tüm bu karışıklık size cazip gelmiyorsa, UMPlayer gibi daha hafif ve kullanışlı bir uygulamayı deneyin.

Kullanmaya hazır olduğunuzda, RealPlayer’in Real Networks tarafından önerilen reklamları ve videoları içeren geniş bir arayüzü olduğunu göreceksiniz. Bu karmaşık ve dağınık görünüyor; ve uygulamanın asıl işlevini anlamak güçleşiyor. Aslında RealPlayer, Facebook ve Twitter’daki arkadaşlarınıza ve hayranlarınıza video oynatmak ve video paylaşmak için ideal; ayrıca BlackBerry, iPod, iPhone ve diğer oyun sistemleriyle de kolaylıkla çalışıyor. Yeni video dönüştürücü, çevrimiçi videoları iPod, Xbox, PS3 ve diğer cihazlarınıza kopyalamanızı sağlıyor. Ne yazık ki RealPlayer ile DVD’leri kopyalayamıyorsunuz; ancak bu özellik RealPlayer Plus’a geçtiğinizde kullanılabiliyor.

Fakat RealPlayer’in en can sıkıcı yanlarından biri klip akışlarını başlatmasının veya bağımsız bir video dosyasını açmasının saatler sürmesi. Bunun nedeni, önceden kurulu halde gelen çok sayıda uzantı ve eklenti olabilir. Ayrıca bir web sayfasında bir klibi izlerken tam ekran moduna geçmek için çok sayıda tıklatma ve fare hareketi gerekiyor.

Tüm bunlara rağmen, RealPlayer hiç de kötü bir uygulama değil. Müzik parçalarınızı düzenlemek için etkileyici yöntemler sunması açısından Windows Media Player 12’ye benziyor. Bence en iyi özelliği, RealPlayer’in ilk günlerinden itibaren kullandığım CD yazma aracı. Sadece Real dosya biçiminde bulunan bazı ortamların mükemmel kalitesi, RealPlayer’i online video ve ses tutkunları için olmazsa olmaz bir uygulama yapıyor.

RealPlayer yakın zamanda çok daha iyi bir mobil ve sosyal ağ entegrasyonu ile güncellendi. Artık en sevdiğiniz videoları iPhone, iPad, Android, BlackBerry ve onlarca diğer aygıta otomatik olarak kopyalayabiliyorsunuz. İnternet videolarını indirmek daha hızlı ve gizlemek istediğiniz bir şeyler varsa, RealPlayer yeni bir Özel klasörü sunuyor. Facebook videolarına direkt erişim ve videoları mobil aygıtlarınıza aktarmak için faydalı bir dahili özellik ile sosyal medya da geliştirilmiş.

Günümüzde ortam yürütücülerin sayısı hiç de az değil ve RealPlayer da kötü bir seçenek sayılmaz. Çok sayıda özellik, faydalı seçenekler ve ortamlarınıza hakkını verecek yüksek kalitede bir oynatıcı sunuyor. Tek sorun, modern özelliklerine rağmen biraz dinazoru andırması. Ağır ve yavaş; hantal görünüşlü ve tıklamalara çok yavaş yanıt veriyor. Ve pek çok kişi, özellikle de daha hafif seçenekleri denemiş olanlar için en rahat ortam yürütücüsü olmadığı kesin.

RealPlayer, güçlü bir ortam yürütücüsü olsa da, yıllar içinde çok ciddi özellik yığılmalarına maruz kalmış bir uygulama.

İndirmek için tılklaynız       

BSplayer 2.65 

S.Player film ve dizi izlemeyi koltuğunuzdan değil de bilgisayarınızdan izlemeyi tercih ettiğiniz zamanlar için mükemmel bir video oynatıcısıdır.

BS. Player bilgisayarınızda izlemeniz gereken herhangi bir filmi yada videoyu oynatan harika bir medya oynatıcısıdır. BS. Player bütün popüler video formatlarını destekler (ve merak ederseniz popüler ses formatlarını da desteklemektedir) BS.Player'ın ana arayüzü gördüğüm en iyi dış görünüm olmasa da, dış görünümünü kolayca özelleştirebilirsiniz. Ayırca, eğer eksik bir görüntü ya da ses kodeğiniz varsa, BS.Player bu kodekleri kurulum sırasında hemen indirecektir.

BS. Player video altyazılarını destekler, o anda oynatılan filmin ekran görüntülerini çeker, videoları daha kolay ilerletmek için yer imleri ve bölümler oluşturmanıza izin verir ve ayrıca BS.Player eklentileri destekleyerek, UMPlayer gibi uygulamalara benzer hale gelir. Ben özellikle yürütme özelliğini kontrol edebildiğiniz yöntemi sevdim klavye kısayollarını yada basitçe farenizi kullanarak: bir tıkla video'yu durdurun, iki tıkla tam ekran yapın, fare tekerleğini kullanarak da sesi açın veya kısın...

BS.Player'ın, eğer varsa bile, tek eksiği tarayıcınızda açmanız gereken SSS bölümünün dışında programın herhangi bir dokümanı olmamasıdır. BS.Player'ı yardım almadan kullanamayacağınızdan değil ama yine de takıldığınız durum olduğunda birkaç dokümana güvenmek her zaman iyidir.

İndirmek , için tıklayınız 

AIMP Classic 3.55.1332 

AIMP Classic, Windows Media Player ve Winamp yazılımlarına alternatif bir ücretsiz medya oynatıcı programıdır. Aimp en az sistem kaynakları kullanarak en temiz ve kaliteli ses sunmayı vaadediyor. Aimp ile çeşitli ses formatlarını wma, mp3, wav, ogg formatlarına dönüştürebilir, yine ses cdlerini Mp3, OGG, WAV veya WM olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

AIMP Özellikleri:

Ses ve müzik format dönüştürücüsü

Ses kayıt seçeneği

Etiket düzenleyicisi

Eklenti editörü

Hassas ekolaysır ayarı

Ses iyileştirme özelliği

İndirmek için tıklayınız 

KMPlayer

KMPlayer, AVI, ASF, WMV, AVS, FLV, MKV ve diğerlerini de kapsayan çok çeşitli dosya biçimlerini destekleyen hafif bir ses ve video oynatıcısıdır.

Önceleri bir ortam oynatıcısı seçmek çok kolaydı. Ancak yakın zamanda Winamp, Windows Media Player ve hatta iTunes gibi klasik ortam oynatıcılara eklenen çok sayıda yeni özellik ve güncelleştirme, uygulamaları fazlasıyla şişirdi. Bu şişen uygulamalara taze bir alternatif arayanlar için, KMPlayer iyi bir alternatif olabilir.

Benzer bir uygulama olan UMPlayer gibi, KMPlayer da masaüstünde az bir yer kaplıyor ve minimalist arayüzü video oynatımını hızlı ve sorunsuz yapıyor. Oynatıcının arayüz dış görünümü tamamen değiştirilebiliyor ve her yeni parçada oynatıcının renginin değiştirilmesi gibi hoş estetik özellikler de mevcut.

Görselleştirmeler, eklentiler ve oynatma seçenekleri gibi

KMPlayer’i ayarlayıp özelleştirmenizi sağlayacak her türlü seçenek var. Ama KMPlayer’in en güzel özelliği, bunların açılışta zorunlu olarak görüntülenmek yerine siz istediğiniz zaman açılıyor olmaları.

KMPlayer hem ses hem video oynatabiliyor ve çok çeşitli dosya biçimlerini destekliyor; bu da uygulamayı bir kez kurduktan sonra başka bir oynatıcıya dokunmanıza artık gerek kalmaması anlamına geliyor. Görüntüyü netleştirmenize, resim özelliklerini değiştirmenize, filtre uygulamanıza ve hatta programın içinden video yakalamanıza imkan tanıyan çok sayıda görüntü aracı sayesinde, video oynatımı özellikle çok etkileyici.

İndirmek için tıklayınız 


 

Disk Temizleme Programları 

PrivaZer İnternet Güvenliği Programı

 

PrivaZer programı bilgisayarınızın hem güvenliğini koruyan hem de zararlı yazılımları kaldırarak hızını iyileştiren akıllı bir program.

Her türlü uygulamayı tarayabilen ve ayrıca internet tarama verilerinizi temizleyen, internette bıraktığınız izleri bilgisayarınızdan kaldırabilen kullanması basit bir program olmasıyla dikkat çekiyor.

Program bir çok konum ve biçimdeki gereksiz veriyi bulup temizler; İnternet geçmişi, kullanılmayan kısayollar, ofis-fotoğraf düzenleme programı geçmişleri, küçük resim önbellekleri, otomatik tamamlama kayıtları, önceki Windows versiyonundan arta kalan gereksiz dosyalar, güncelleme verileri gibi...

İndirmek için tıklşayınız 

Advanced SystemCare Free

 

Bilgisayarınız için artık yavaşlama, donma ve çökme sorunları bitti. Windows'unuzu 1 tıklamayla tamir edin ve koruyun. Advanced SystemCare (eski adıyla Advanced WindowsCare Personal), diğer araçlar gibi sadece kayıt defteri temizliği yapmaz. Sisteminizi doğrudan inceler ve sorun çıkaran engellerin tamamını düzeltir. Novel sistem teknolojisi sayesinde Advanced SystemCare, bilgisayarınızın daha hızlı, daha istikrarlı olmasını sağlar. Faydaları :
Sadece 1 klik

Tüm işi 1 klikle bitirir.

Sisteminizi, 1 dakikada tarar ve problemleri düzeltir. PC'niz için 360° koruma

Güncel tanımlamalarla, bilgisayarınızı casus yazılımlara ve reklam yazılımlarına karşı tarar ve saptadıklarını siler.

Casus yazılımların, kötü web site içeriklerinin bilgisayarınıza yüklenmesini engeller.

Bilgisayarınızda yaptığınız tüm aktivitelerin günlüklerini siler. Bilgisayarınızı %100 tamir eder ve korur

Geçersiz kayıt defteri girişlerini tarar ve düzeltir.

Hatalı otomatik başlangıç nesnelerini saptar ve devredışı bırakır.

Sistem konfigürasyonunu tamir eder, sistemin geç açılmasını ve sistem çökmelerini engeller. PC performansını 3 kata kadar çıkarır

Windows'un kullanmadığı gereksiz dosyaları tarar ve siler.

Windows'u optimize ederek, internet hızını arttırır ve Windows'un gücünü kaybetmesini önler.

İndirmek için tıklayınız 

Disk Washer Hard Disk Temizleme Programı

 

Disk Washer programı sahip olduğu özellikler ile sistem optimizasyonu sağlayan ve kişisel bilgilerinizin bilgisayarınızdan tamamen kaldırılmasına yardım eden profesyonel bir araç.

Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silerek performans artışı sağlayan ve sistem kayıt girdilerindeki hataları çözümlemenize yardımcı olan bu program ile ayrıca program kaldırma işlemlerinden sonra geride bırakılan çöp dosyaları temizleyebilir, DLL problemlerini çözebilir, registry hatalarını düzeltebilir veya sisteminizde gereksiz yere bulunan dosyaları, bilgisayarınızın kararsız ve yavaş çalışmasını sağlayan diğer dosyaları temizleyebilirsiniz.

Disk Washer gibi bir programı düzenli olarak kullanarak sistem stabilitenizi arttırabilir ve performans konusunda bilgisayarınızın sürekli olarak en iyi konumda olmasını sağlayabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız 

Glary Utilities

 

Glary Utilities, bilgisayarınızın performansını arttırmak ve devamını sağlamak için 10'dan fazla güçlü araç içerir. Bilgisayarınızı korumak ve devamını sağlamak, hızlandırmak ve onarmak üzere çeşitli sistem araçları içeren Glary Utilities, sisteminizdeki gereksiz dosyaları, geçersiz kayıt defteri girişlerini, internet izlerini temizler. Tarayıcı eklentilerini yönetmenizi ve silmenizi, disk alanı kullanımını analiz etmenizi ve çift dosyaları bulmanızı sağlar. Aynı zamanda hafızayı optimize eder ve bozuk Windows kısayollarını bulur, onarır veya kaldırır. Ayrıca güvenli dosya silme ve boş klasörleri bulma gibi özelliklere de sahiptir. Yazılımın Genel Özellikleri

Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizleyerek Windows hızını optimize eder ve arttırır.

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korur.

Casus yazılımları, truva atlarını ve reklam gibi diğer pek çok zararlıyı engeller.

Bazı uygulama hatalarını onarır.

Basit, hızlı ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Sadece özel kullanım içindir. Yazılımın Modülleri

Disk Temizleyicisi : Diskinizden gereksiz verileri kaldırır.

Kayıt Defteri Temizleyicisi : Sistem performansınızı yükseltmek için Kayıt Defteri'ni tarar ve gerekli temizlemeyi yapar.

Kısayol Onarıcısı : Başlangıç menüsü ve masaüstündeki kısayol hatalarını giderir.

Başlangıç Yöneticisi : Başlangıçta hangi programların otomatik açılacağını yönetmenizi sağlar.

Bellek İyileştiricisi : Arkaplandaki boş belleği optimize eder ve en iyi şekilde kullanmanızı sağlar.

İz Temizleyicisi : Tüm izleri, çerezleri, internet geçmişini ve dahasını siler.

Internet Explorer Asistanı : Internet Explorer eklentilerini yönetir ve bozulduğunda ayarları onarır.

Disk Analizcisi : İstenen dosya ve klasörlerin detaylı bilgilerini analiz eder ve size sunar.

Çift Dosya Bulucusu : Ürün hatalarından kaynaklanan çift ve aynı dosyaları bulur ve siler.

Boş Klasör Bulucusu : Bilgisayarınızdaki boş klasörleri bulur ve kaldırır.

Kaldırma Yöneticisi : İhtiyacınız olmayan veya kaldıramadığınız programları tamamen sisteminizden kaldırır.

İndirmek için tılayınız 

Wise Disk Cleaner Free 8.24 İndir 

 

Wise Disk Cleaner, kolay ve hızlı bir disk temizleme aracı. Wise Disk Cleaner çöp dosyaları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tarar ve sisteminizden kaldırabilir. Dilerseniz bir hariç tutma listesi ile bazı dosyaları hariç tutabilirsiniz. Türkçe desteği de kurulum sırasında seçilebilen bu uygulama ile sisteminizi şişiren fazlalıklardan kurtulabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız 

CCleaner 4.16.4763

CCleaner

 

CCleaner, maksimum performans ve kötücül yazılımlardan özgürlük sağlamak için bilgisayarınızı temizleyen ve optimize eden çok etkin ve kullanımı kolay bir uygulama.

Ücretsiz indirilen CCleaner'in en güzel yanı, çeşitli taramaları ve onarımları yapmadaki çabukluğu. Programın temel amacı sabit diskinizdeki gereksiz dosyaları temizlemek ve programı açtığınızda, Windows'un arama ve temizleme yapabileceğiniz çeşitli yönlerini görüyorsunuz. CCleaner ayrıca, Google Earth geçmişleri veya Flash Player yapılandırmaları gibi artık kullanılmayan dosyaları alıkoyan kurulu uygulamalarınızı da algılıyor. Kaldırıcı belki de Windows'un kendi kaldırma uygulamasından daha güçlü ve daha faydalı; ama dikkatli kullanın! Program listesinde bir öğenin ne ile bağlantılı olduğunu bilmiyorsanız, sorun çıkmaması için olduğu gibi bırakın. Aksi takdirde hayati bileşenleri kaldırabilirsiniz.

CCleaner'i kurarken, uygulama Google Chrome'u da kurmak isteyip istemediğinizi ve CCleaner'i web sitelerine, güvenlik kontrollerine vs. oturum açarken kullandığınız çerezleri saklamak için kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor. CCleaner'in arayüzünde dolaşmak çok kolay ve herhangi bir işlem yapmadan önce her zaman, bu işlemi yapmak istediğinizden emin olup olmadığınızı doğrulamanız isteniyor. Kaydınızın bütünlüğünü hızlı bir şekilde kontrol eden ve yedekleme sonrasında hatalı girişleri onarmanızı sağlayan faydalı bir Kayıt Kontrolü özelliği de var. CCleaner'in kaldırma ve başlatma araçları genel olarak çok kullanışlı ve bu eksiksiz küçük bakım yardımcısının kullanışlılığını artırıyor.

İndirmek için tıklayınız 

Wise Care 365

 

Wise Care 365 bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları, geçersiz kayıt defteri girdilerini silen ve bazı performans ayarlarını yapmanıza yardımcı olan bir sistem aracıdır. İlk taramadan sonra, bilgisayarınıza bir "Sağlık İndeksi" puanı atar ve gözden geçirip düzeltebilmeniz için önerilen öğeleri gösterir. Tarama ayarlarını özelleştirebilir ve dokunulmasını istemediğiniz ayarları tarama kapsamından çıkartabilirsiniz. "Fix it all" yani tam tarama yerine seçilen konularda elle tarama da yapabilirsiniz.  Yazılımın diğer özellikleri arasında registry defrag, güvenli dosya silme, başlangıç ​​yöneticisi, sistem optimizasyon ayarları, disk birleştirme, otomatik kayıt defteri yedekleme ve otomatik zamanlama gibi araçlar da bulunuyor.  Bu ücretsiz sürümü "Privacy Eraser" özelliğine sahip değildir.

İndirmek için tıklayınız 


 

Bedava Antivirüs Programları 

 

Avast! Free Antivirüs 2014, Avast şirketinin yıllardır bilgisayarlarımızı korumamızı sağlayan güvenlik programlarının son versiyonu. Bir çok yeni ve gelişmiş özelliği ile karşımıza çıkan avast! Free Antivirüs 2014 ile hem bilgisayarlarınız hemde internet üzerinde maksimum güvenlik sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz güvenlik yazılımı, bilgisayarınız için tehlike arz eden tüm virüs, trojan ve kötü amaçlı yazılımları tespit ederek bilgisayarınızı koruyor. Yeni özellikleri ile birlikte daha da güçlenen uygulama ile internet üzerinden gönül rahatlığı ile alışveriş ve bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. En iyi güvenlik yazılımlarından bir tanesi olan avast! Free Antivirüs 2014'ü mutlaka indirmenizi ve kullanmanızı tavsiye ederim.


Özellikler

Antivirüs ve Anti-Spyware Motoru Gelişmiş!

Bilgisayarınızın güvenliğini tehdit eden virüs, trojan ve kötü amaçlı yazılımların tarama işlemlerini eskisine göre çok daha hızlı gerçekleştirmesi sağlanan yeni versiyonda yaklaşık 2 kat hızlı tarama yapabiliyorsunuz. Aynı durum döküman ve internet sayfaları üzerinde yaklaşık olarak 10 kata kadar daha hızlı gerçekleşebiliyor.

Gerçek Zamanlı Virüs Veritabanı Güncellemeleri Gelişmiş!

avast! Free Antivirüs 2014 programı ile virüs veritabanları günlük olarak güncellenerek bilgisayarınızın güvende kalması sağlanır. Diğer bilinen antivirüs programları belirli süre zarflarında veri tabanlarını güncellerken avast! günlük yaklaşık olarak 250 virüsün veri tabanını güncelleyerek, bilgisayarınızı oluşabilecek yeni tehlikelerden uzak tutar.

Yükleme İşlemleri Gelişmiş!

Daha hızlı ve kolay yükleme işlemi gerçekleştirebilmeniz için dosya boyutu yarı yarıya düşürülen avast! Free Antivirüs 2014, aynı zamanda birkaç basit tıklama işlemi ile kurulum yapmanızı sağlıyor. Detaylı ve karmaşık yükleme işlemlerinin aksine kolayca sisteminize kurabileceğiniz ücretsiz antivirüs programı ile bilgisayarınızın güvenliğini rahatça sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımı Yeni!

Önceki sürümlerindede karşılaştığımız etkileyici ve şık arayüz tasarımını, en son versiyon olan 2014'de de görüyoruz. Kullanıcılarının geri bildirim ve görüşlerini dikkate alarak yeni, şık ve kullanımı kolay bir arayüz tasarlayan şirket, bilgisayarınızın güvenliğini kolayca yapabilmenizi sağlıyor. Her seviyeden kullanıcının rahatça kullanabileceği programın arayüzü gerçekten etkileyici ve başarılı.

Savunma Kalkanı Gelişmiş!

Yeni sürüm olan 2014 için tekrar tanımlanan güvenlik kalkanlarının sayısı 3'e düşürüldü. Bunlar Dosya Kalkanı, İnternet Kalkanı ve E-posta Kalkanıdır. Sayılarının 3'e düşürülmesiyle birlikte çok daha rahat kullanım imkanı tanınan bu gelişmiş güvenlik özellikleri ile dilediğiniz ayarları değiştirerek gerekli güvenlik önlemlerini alabilirsiniz.

Güvenli ve Özel Gezinti Yeni!

Son zamanlarda şirketlerin belkide en çok işine yarayan takip etme özelliği sayesinde, pek çok şirket internet üzerinde kullanıcıların nerelere giriş yaptıklarını ve hangi saatlerde hangi sitelerin daha çok kullanıldığı tespit edebiliyorlar. avast! Free Antivirüs 2014 ile bu mümkün olmayacak. Yeni eklenen ve standart Do Not Track özelliklerinden çok daha gelişmiş olan özellik sayesinde daha güvenli ve özel gezintiler gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ayarlardan sonra internet üzerinde takip edilmenizi imkansız hale getirip, internet gezintinizi tamamen kendinize özel yapabilirsiniz.

Bulut Tarama Yeni!

Varolan bulut tarama özelliği tamamen yenilenerek geliştirilmiş. Yeni algoritması ve optimize edilmiş mekanizması sayesinde dosyaları birkaç taramadan geçiren Avast! Free Antivirüs 2014, şüpheli dosyaların kolayca bulunmasını sağlıyor. Önceki sürüme göre çok daha akıllı hareket eden teknoloji sayesinde ilerleyen süreçte karşılaşılabilecek durumlar için önceki analizlerde edindiği bilgileri kaydedip öğreniyor.

DeepScreen Yeni!

Tamamen yeni olan DeepScreen özelliği ile Avast! Free Antivirüs 2014, yeni ve bilinmeyen dosyalar hakkındaki kararları daha akıllıca yapıyor. Bazı yeni teknoloji özellikler ile güçlendirilen AutoSandBox ile güvenliğiniz emin ellerde.

Hardened Mod Yeni!

Hardened Mod özelliği ile Avast! Free Antivirüs 2014, bilgisayarınız üzerinde sadece bilindik ve güvenilir uygulamaları çalıştırmanızı sağlar. Otomatik olarak çalışan bu özellik sayesinde sizi tehdit altında bırakacak zararlı içeriğie sahip uygulamalar otomatik olarak çalışmaz. Özellik hakkında yapmak istediğiniz değişiklikleri Ayarlar menüsünden antivirüs sekmesi altından gerçekleştirebilirsiniz.

Disk Kurtarma Yeni!

Avast! Free Antivirüs 2014 ile bilgisayarınızın başına gelebilecek olası zararlı durumlar için bir Avast! yükleme dosyası oluşturarak USB, CD veya DVD üzerine kaydedebilirsiniz. Böylece bilgisayarınız zarar gördüğünde oluşturmuş olduğunuz kopyayı kullanarak Avast!'ın sizin yerinize bilgisayarınızı eski haline getirmesini sağlayabilirsiniz.

Avira Free Antivirus  

Avira Free Antivirus tamamıyla ücretsiz bir antivirüs programıdır. AntiVir Personal Edition kişisel bilgisayarınız için sizi virüslere karşı korumaktadır.

Programı indirmek için tıklayınız 


Temel Özellikleri:

Virus Guard özelliği ile internetten indirdiğiniz dosyaların tehlike oluşturmasını önler

makro virüslerini tanır ve onarır.

dialer programlarını önler

trojan, worm, backdoors vb. zararlı yazılımlara izin vermez

kolay yönetilir ve güncellenir

boot virüslerini engeller

Windows Vista ile uyumludur

Programı indirmek için tıklayınız 

Ücretsiz Virüs Koruma Programı

AVG AntiVirus Free 2014 daha az yer kaplayan ve bellek kullanımını bir önceki sürüme oranla azaltan yeni sürümüyle karşımızda. Daha hızlı tarama iddiasını daha iyi bir performansla birleştiren yazılım, 2014 sürümüyle birlikte arayüz tasarımında önemli değişikliklerle birlikte karşımıza çıkıyor. Program sahte antivirüs yazılımlarını tanıma konusunda geliştirilmiş.

Özellikle sadece internette gezen ve sosyal ağ servislerini kullanan kişilere uygun olan AVG AntiVirus Free, uzun yıllardır bu sektörde öncü antivirüs uygulamaları arasında yerini koruyor. Güçlü ve sürekli güncellenen yapısı ile tam bir koruma sağlayan bu program dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. AVG AntiVirus Free bulut bilişim ve topluluk koruma ağından beslenen düzenli güncellemelerle yeni tehditlere karşı hep tetikte.

Virüs veritabanı güncellemeleri ile her zaman en güncel tehditlere karşı hazır durumda bulunan AVG AntiVirus Free yüksek derecede koruma sağlıyor. Yerleşik koruma kalkanı, casus yazılımlara karşı anti-spyware özelliği, e-posta tarayıcı, güvenlik eklentileri, istek üzerine veya otomatik tarama ve testler gibi seçenekler ile mümkün olan en üst düzey korumayı sizlere ücretsiz sunan bu yazılım bilgisayarınızın performansında da hiçbir yavaşlamaya sebep olmadan verimli bir şekilde çalışabiliyor.

AVG Antivirus 2014 Özellikleri:

Ödüllü virüs temizleme ve önleme sistemi

Daha hızlı ve akıllı tarama

Gelişmiş gizlilik denetimleri

Virüs, tehdit ve zararlı yazılımları tespit edip durdurur

Güvenli olmayan bağlantıları ve dosyaları durdurur

Ücretsiz mobil koruma

Casusluğu ve veri hırsızlığını önler

Silinen dosyalarınızdan geriye hiçbir iz bırakmaz

Gizli dosyalarınızın güvende kalmasına yardımcı olur

Bilgisayarın hızlı çalışmasına yardımcı olur

Kolay uygulanabilir tavsiye ve uyarılar

Programı indirmek için tıklayınız 


Comodo Ücretsiz Anvirüs Programı

Comodo AntiVirus, olası virüs yayılıma karşı bilgisayarınızı sürekli olarak koruyarak gerektiğinde temizleme işlemi gerçekleştirir. Virüsleri sadece tespit edip bildirmekle kalmayan Comodo AntiVirus, kendisine has teknolojisiyle zararlı yazılım ve uygulamaları kontrol altına alır.

Her seviyede kullanıcı tarafından tercih edilebilecek bir program olan Comodo AntiVirus, bilgisayardaki çalışmalarınızda, araya girmekten ziyade kendisi otomatik olarak kontrol etme ve zararsız kılma işlevini gerçekleştirir.

Hızlı olma özelliğine de sahip olan Comodo AntiVirus, bilgisayarınıza beklenmeyen oranda bir yük getirmez.

Malware, truva atı ve benzer zararlı içeriklere karşı koyabilen Comodo AntiVirus, düzenli olarak güncellenerek veri tabanı yeniden şekillendirilir.

Comodo Antivirüs'ü diğer antivirüs programlarından farklı kılan özellikler:

Önetkin akıllı koruma sayesinde karşılaşacağınız zararlı tüm içerikleri durdurur

Düzenli olarak yapılan virüs güncellemeleri

Kullanımı kolay arayüzü sayesinde yükleyip çalıştırdıktan sonra herhangi bir yanlış alarm veya can sıkıcı pencereler açılmaz

Sahip olduğu defans sistemi ve teknoloji sayesinde tam güvenlik sağlaması

Programı indirmek için tıklayınız 

Alternatif Anti-Virüs Programı

Rising Antivirus Free Edition

Rising yazılım şirketinden işte güçlü bir zararlı yazılım düşmanı program. Gerek özelikleri gerek kullanımıyla güzel düşünülmüş ve tasarlanmış bir antivirüs programıdır.

Rising Antivirus programı sayesinde bilgisayarınız tüm zararlı yazılımlardan arınmış olacak. Nedir bu zararlı yazılımlar ; Virüs , trojan, worms ,spyware vs. işte bu tür sisteminize hasar verebilen yazılımlar bilgisayarınıza giremeyecek. Programın içeriği tüm kullanıcıların rahatlıkla hareket edebileceği tarzda düşünülmüş. Koruma yapma , tarama , engelleme programın ana özelliklerinden bir kaçı sadece.

Diğer antivirüs programlarının hepsinde bulunmayan bazı özelliklere sahipler. Örneğin ; Gelen giden mailleri otomatik olarak tarıyor,sistemde etkin bir biçimde sürekli çalışan uygulamaların çalıştığı ve çalıştırdığı tüm dosyaları tarayarak herhangi bir bağlantıdan sızacak kötü niyetli nesneler engeller.

Sistem Gereksinimleri;

500 MHz ve üzeri işlemci

512 MB veya Üzeri Ram

İşlemci Vista versiyonunda 1 GB olarak düşünmelidir.

Programı indirmek için tıklayınız 


 

Silinen verileri kurtarma programları  

1-Recuva

 

Recuva, bilgisayarınızdan yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirebilen ücretsiz bir veri kurtarma programıdır.

Recuva, bilgisayarınızdan yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. Recuva, Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinen dosyaları, silinmiş e-mailleri, formatlanmış disklerdeki dosyaları, hafıza kartları, MP3 Player ve iPod'dan silinen dosyaları da kurtarır. Recuva kaydedilmemiş Word dosyalarını da kurtarabilmektedir. Recuva'nın hızlı yapısı sayesinde silinmiş dosyaları bir kaç dakika içinde geri getirebilirsiniz. Ayrıca Deep Scan özelliği ile detaylı tarama yapıp daha detaylı sonuçlar alabilirsiniz.

Programı indirmekiçin tıklayınız 

 

2-Power Data Recovery Free Edition

Veri kurtarma programı Power Data Recovery ile diskinizden silinmiş dosyaları geri alıp kurtarabilirsiniz.

Power Data Recovery Free Edition, dosyaların yanlışlıkla silinmesi, sisteme format atılması, disklerin yeniden bölümlendirilmesi, virüs saldırıları vb. sistemden kaybolan verilerin kurtarılmasına yardımcı olan, risksiz ve sadece okunur verinin kurtarılmasını sağlayan ücretsiz bir veri kurtarma programıdır.

Power Data Recovery Free Edition, erişilemez durumda olan CD,DVD üzerindeki zarar görmüş verileri de kurtarabilen, kullanımı kolay ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır.

Program ücretsiz fakat veri kurtarma işlemi için 1GB limit var. Daha büyük boyutta kurtarma için serial istiyor. Ücretsiz alternatif olarak Recuva'yı kullanabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayınız 

3-PC Inspector File Recovery

PC Inspector File Recovery, silinen dosyaları geri getirmeye yarayan ücretsiz bir veri kurtarma programıdır.

PC Inspector File Recovery, FAT 12/16/32 ve NTFS dosya sistemlerini destekleyen ücretsiz bir veri kurtarma programıdır. FAT üzerindeki önyükleme sektörü (boot sector) silinmiş veya hasar görmüş olsa bile disk bölümleri otomatik olarak bulur (NTFS dosya sistemi ile çalışmaz). Dosyaları orijinal tarih ve zaman damgası ile kurtarır. Kurtarılan dosyaları ağ sürücüleri üzerinde saklamaya imkân verir.

Programı indirmek için tıklayınız 

4-DiskDigger

 

DiskDigger, bilgisayarınızda daha önce sildiğiniz dosyaları geri getirmeniz için kullanabileceğiniz ücretsiz bir veri kurtarma yazılımıdır. İstediğiniz medya dosyası formatındaki dosyalarınızı geri getirebilmenize olanak tanıyan DiskDigger ile yanlışlıkla sildiğiniz fotoğrafları, müzikleri, videoları geri getirme olanağına sahip olabilirsiniz.

Sadece bilgisayarınızdaki sabit diskten değil USB belleklerden, SD kartlardan, CompactFlash ve Memory Stick cihazlarından da veri kurtarmanıza olanak tanıyan DiskDigger ile resimlerinizi, videolarınızı, müziklerinizi, dokümanlarınızı veya diğer formatlardaki dosyalarınızı geri getirebilirsiniz.

DiskDigger tekrar tekrar formatlanmış diskleri veya kötü bir şekilde formatlanmış diskleri de tarayarak silinen dosyalarınızı bulmanıza olanak tanır. Windows dosya sistem sürücülerini es geçerek direkt olarak diskinizi tarar. FAT12(disker sürücüleri), FAT16 (eski tip bellek kartlarını), FAT32 (yeni bellek kartlarını ve sabit diskleri), NTFS (yeni tip sabit diskleri) ve exFAT (yeni Microsoft FAT32 sağlayıcısını) dosya tiplerini tarama özelliğine sahip DiskDigger ile dosyalarınızı bulabilir ve geri getirebilirsiniz.

DiskDigger ayrıca taşınabilir olarak çalışabilen bir yazılımdır. Tek bir exe dosyası ile kurulum gerektirmeden de çalışabilen DiskDigger ile sisteminize bir yazılım kurmadan dosyalarınızı kurtarabilir ve sisteminizde herhangi bir işlem kaydı kalmasına da engel olabilirsiniz.

Programı indirmek için tıklayınız 

5-C-Uneraser 3.2

 

C-Uneraser kayıp veya silinen dosyaları geri getirme için kullanabileceğiniz bir programdır. Formatlanmış, hasar görmüş disklerden de dosya kurtarma yapabilen program kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Program sihirbaz şeklinde bir kurtarma süreci sunmakta. Tıpkı bir program yükler gibi adım adım kurtarma işlemlerini gerçekleştirirken yardımcı ipuçlarına başvurabilirsiniz.

Programın deneme sürümünde kayıp ve silinmiş dosyalarınızı tespit etmeniz mümkün. Programı satın aldığınızda ise bu dosyaları geri getirebiliyorsunuz.

Programı indirmek için tıklayınız 

6-Wise Data Recovery  3.21.173

 

Yanlışlık işinize yarayan bir dosyayı sildiğiniz oldu mu? Daha sonra kullanmanız gereken dosyaları sildiğinize pişman mısınız? Bilgisayarınızın aniden çökmesi sonucu bazı özel verilerinizi kaybettiğiniz oldu mu?

Ücretsiz bir program olan Wise Data Recovery bu tarz sorunlarınıza çözüm olmak amacıyla geliştirilmiş başarılı bir dosya kurtarma yazılımıdır. Resimler, belgeler, ses ve video dosyaları, sıkıştırılmış dosyalar veya e-posta gibi tüm verilerinizi kurtarmanıza olanak tanır.

Tek yapmanız gereken programı kurduktan sonra, taramak istediğiniz sürücüyü seçmek ve tarama işlemini başlatmak. Tarama işlemi bittikten sonra listelenen dosyalar arasından istediğinizi seçerek tekrar gerii getirme şansına sahip olacaksınız. Alternatif bir dosya kurtarma yazılımı olarak Wise Data Recovery'i mutlaka denemelisiniz.

Programı indirmek için tıklayınız 

7-UndeleteMyFiles 3.1

 

UndeleteMyFiles ile yanlışlık sildiğiniz dosyaları (harddisk, usb bellek, flash disk vb. aygıtlardan) geri getirebilirsiniz. UndeleteMyFiles silinmiş medyalarınızdan veya dijital aygıtlarınızdan dosya kurtarmanın en hızlı ve en kolay yollarından biri. Sadece iki adımla sisteminizden silinmiş dosyaları geri getirip, düzelten ve kullanılacak hale getiren bu ücretsiz program basit arayüzü ile kolay bir kullanıma sahip.

Sabit diskinizi ve taşınabilir sürücünüzü taramak için farklı yöntemler sunan UndeleteMyFiles dosya türlerine ve belirlediğiniz boyuta göre arama yapabilme özelliğine sahip. Bu yöntemlerle ismini hatırlamadığınız dosyalara bile kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Program ayrıca MS Outlook Express, MS Outlook gibi e-posta istemcileri ile de uyumlu çalışarak önceden sildiğiniz e-postalara ulaşmanıza imkân sağlıyor.

Programı indirmek için tıklayınız 

8-Pandora Recovery

 

Pandora Recovery silinmiş dosyaları kurtarabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Çöp kutusundan sildiğiniz, shift+delete kombinasyonu ile sildiğiniz veya dos ortamından sildiğiniz NTFS dosya sistemindeki dosyaları geri getirmek için kullanılır. Bir dosyayı sildiğiniz zaman aslında gerçek anlamda silmezsiniz. Sadece Dosya Konum Tablosundan veya Ana Dosya Tablosundan bu dosyanın durumunu silinmiş olarak değiştirirsiniz, eğer bu bölgeye henüz bir veri yazılmamışsa bu dosyanın kurtarılması muhtemeldir. Pandora Recovery dosyayı kurtarmadan önce önizleme seçeneği sunuyor, bu ise işlerimizi çok kolaylaştırıyor. Gelişmiş bir arama içermesi doğru hedefi aramada çok yardımcı oluyor.

Programı indirmek için tıklayınız 


 

Video Düzenleme Programları 

Freemake Ücretsiz Video Dönüştürücü

Videoları ücretsiz olarak ücretsiz video dönüştürücümüzle AVI, MP4, WMV, MKV, MPEG, SWF, 3GP, DVD, MP3, iPod, iPhone, PSP, Android biçimlerine dönüştürün, DVD ayıklama ve yazma işlemlerinizi gerçekleştirin ve Youtube'a yükleme yapma işlemleriniz halledin.

Istediğiniz video biçimini kullanın: AVI, MP4, MKV, WMV, MPG, 3GP, 3G2, SWF, FLV, TOD, AVCHD, MOV, DV, RM, QT, TS, MTS, vs. Dışardan müzik ve (MP3, AAC, WMA, WAV) ve fotoğraf (JPG, BMP, PNG, GIF) alıp ücretsiz ve kolayca video'ya dönüştürün! Desteklenen tüm biçimler

Yalnızca Freemake web adresinin (URL'nin) doğrudan kopyalanıp yapıştırılması yoluyla çevrimiçi videoları Youtube'dan ayıklayabilir. Facebook, Vimeo, Dailymotion, ve 50'den fazla site, ve Youtube'dan iTunes'e indirme ve herhangi bir biçime ya da aygıta uygun çevirme. Desteklenen tüm siteler 

Videoları ücretsiz olarak birçok yaygın video biçimine dönüştürün. DVD filmlerini ayıklayın ve AVI, WMV, MP4, MPEG, MKV, FLV, SWF, 3GP'ye dönüştürün. Videoları Flash'a dönüştürün ve doğrudan web sayfanıza gömün. Ücretsiz video dönüştürücümüzle video ve ses dosyalarınızı MP3'e dönüştürün.

Ücretsiz olarak filmlerinizi Blu-ray biçimine dönüştürün ve yüksek kalite Blu-ray diskleri yazdırın. Herhangi bir video, ses, fotoğraf ya da bağlantı(URL) vasıtasıyla Blu-ray diskleri oluşturun. Birden fazla Blu-ray nüshası yazdırın ve çıktı olarak alınan Blu-ray videosunu sabit diskinize ISO kalıbı veya Blu-ray klasörü olarak kaydedin.

Diğer yazılımların aksine, bizim video dönüştürücümüzde iki saat sınırlaması yoktur ve DVD videoları standard DVDlerde 20 saat, Çift Katmanlı DVDlerde en fazla 40 saatlik olarak yazdırabilir. Ücretsiz video dönüştürücümüzle DVDlerin birden fazla nüshasını oluşturabilir ve çıktıyı bilgisayarınıza ISO kalıbı ya da DVD klasörü olarak kaydedebilirsiniz.

Ücretsiz video dönüştürücümüzle Youtube'a videolar, slayt gösterileri ve MP3 yükleyin. Youtube'a AVI, WMV, MP4, 3GP, JPG, BMP, GIF v MP3 yükleyin. Gerektiğinde program videoları 15 dakikalık parçalara böler ve onları aynı çalma listesine ekler.

İndirmek için tıklayınız 

Total Video Converter

Total Video Converter birçok biçimi destekleyen bir video dönüştürücü, düzenleyici ve oynatıcısıdır.

Video uygulamaları arasında Total Video Converter birçok biçimi destekleyebiliyor. Yalnızca çeşitli dosya biçimleri arasında dönüştürme yapmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli mobil cihazlarda kullanmak, DVD'ye yazmak veya web'e yüklemek için videoları işleyebiliyor. Aynı zamanda hoş ve akıcı bir sürükle ve bırak özelliğiyle dönüştürme için dosyaları eklemeyi çok kolay hale getiriyor.

Total Video Converter aynı zamanda ek araçlara da sahip. Temel bir video düzenleyici, bir oynatıcı, ekran görüntüsü alma aracı, oyun kaydedici ve daha fazlası mevcut. Tüm bu araçlara ana arayüze tıklanarak ulaşılabiliyor ve ayrı bir indirmeye ihtiyaç duymuyor.

Malesef Total Video Converter kullanması hoş bir yazılım değil. Biraz kaba bir his veriyor ve özellikle video düzenleme araçlarını kullanmaya çalıştığınızda sık sık çökmeler yaşıyor. Çok çekici görünmüyor ve arayüzü hatalı - bazen butonlar bile düzgün görüntülenemiyor.

Total Video Converter çalıştığında hızlı çalışıyor, fakat o kadar hatalı ki çabaya değer görünmüyor. Can sıkıcı ve sezgisel değil; ve yardım belgeleri tam gözükse de uygulamayı kullanmak o kadar sinir bozuyor ki oraya kadar gelmiş olmanız şaşırtıcı olur.

Total Video Converter bir çok biçimi destekliyor fakat o kadar hatalı ki bu gerçek önemsiz kalıyor.

İndirmek için tıklayınız 

Any Video Converter Free 5.0.8 

Any Video Converter Freeware tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Tamamen ücretsizdir, virüs yok, araç çubuğu yok, herhangi bir ek yazılım yok, kullanım süre kısıtlaması yok, kayıt gerektirmez… Any Video Converter Freeware iPod, iPad, iPhone, Android cihazlar gibi taşınabilir cihazlar için, HD videoları ve sesler farklı formatlar arasında dönüştürmenizi sağlar. Aynı zamanda mükemmel bir ses kaydedici ve ekran görüntüsü yakalayıcısıdır.  Any Video Converter Freeware'ın düzenleme fonksiyonu size birden çok dosyayı tek dosya halinde birleştirme, bölümleri kesme, çerçeve boyutunu kırpma ve siyah çizgileri yok etme, altyazı ekleme gibi özellikler sunar. Bunun yanında videoları özel efektler ekleyerek, parlaklığı ve renhi ayarlayarak, döndürerek ve çevirerek özelleştirebilirsiniz. Any Video Converter Freeware videoları DVD, CD disklere yazmayı destekler. DVD videoyu TV sisteminizin özelliklerine uygun olarak, NTSC Filmi ya da PAL Filmi olarak seçebilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile inanılmaz bir eğlence yaşayacaksınız.

İndirmek için tıklayınız 

Ashampoo Movie Studio 1.0.4

Ashampoo Movie Studio, video klip arşivinizde yer alan videoyu birleştirerek tek bir videoymuş gibi kaydetmenize olanak sağlayan kolay kullanımlı bir video düzenleme programıdır.

Oldukça şık ve sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olan programın kullanımı da oldukça basittir. Basit bir kullanıma sahip olmasının dışında, program içerisinde yer alan sihirbaz sayesinde kullanıcılar birleştirmek istedikleri videolar için adım adım yardım da alabilmektedirler.

Sadece birkaç tıklamayla birleştirmek istediğiniz videolar arasına ekleyeceğiniz geçiş efektleri ve fon müzikleri sayesinde profesyonel görünümlü videolara sahip olabilirsiniz.

Ayrıca program içerisinde yer alan farklı temalar sayesinde, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra kaydetme aşamasına geldiğinizde farklı kişiselleştirilebilir ayarlara da hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak video birleştirme ve video düzenleme işlemlerini olabildiğince kolay hale getiren Ashampoo Movie Studio, mutlaka denemeniz gereken yazılımlar arasında yer alıyor.

Ashampoo Movie Studio Özellikleri:

Kolay kullanımlı kullanıcı arayüzü

Video düzenleme

Video efektleri

Geçiş efektleri

Tam animasyonlu açılış ve kapanış efektleri

Özelleştirilebilir yazılar

Fon müzikleri

Reklam silme aracı

Video dönüştürme

Doğrudan DVD/Blu-ray diskler için çıktı alma

İndirmek için tılayınız 

Avidemux Video Kesme Programı

Avidemux basit kesme işlemleri, filtrelemeler ve encoding görevleri için dizayn edilmiş ücretsiz bir video editörü. Neredeyse bütün video dosya formatlarını destekleyen bu program AVI, DVD uyumlu MPEG, MP4 ve ASF gibi popüler formatlara birçok önemli codec kullanarak destek veriyor.

Yapmak istediğiniz işlemleri ve video düzenleme görevlerinizi otomatik olarak projeler halinde yapabildiğiniz bu program güçlü scriptleme özelliklerine sahip. Linux ve Mac işletim sistemleri altında da uyumlu sürümleri bulunan program ile video kesme işlemleri hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Düzenlemeler yaptığınız, kesip biçtiğiniz görüntüleri kaydederken de hiç sorun yaşamadığınız bu program oldukça hızlı bir şekilde görevleri yerine getiriyor.

İndirmek için tıklayınız 

Shotcut 13.07.26

Video Düzenleme ve Filtreleme Programı

Shotcut programı bilgisayarınızda video düzenleme ve editleme işlemlerini kolayca yapmanızı sağlayan ücretsiz bir video kodlama aracı. Programın sahip olduğu temiz arayüz ve çabuk öğrenilen yapısı sayesinde videolarınız üzerinde gerçekleştirmek istediğiniz işlemler oldukça kolay hale geliyor.

Video düzenleme işlemleri sırasında videoya yorumlar eklemek, en boy oranını değiştirmek, kodlamak ve özel filtreler eklemek mümkün hale geldiği için neredeyse tüm basit ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor. Kendi filtrelerinizi kendini oluşturabileceğiniz gibi aynı zamanda içerisinde hazır gelen video filtrelerini kullanarak hızlıca işlemleri tamamlayabilirsiniz Bu hazır filtreler arasıdna renk değişimi, bulanıklaştırma, ayna efektleri, doygunluk, keskinleştirme ve parlaklık yer alıyor.

Oynatma listelerini de yönetebilen program sürükle bırak desteği ve tam ekran modu ile çalışmalarınızı hızlıca tamamlamanızı sağlıyor. Çizgili ve karlı görüntüleri temizlemek için araçları da barındıran Shotcut'ı kesinlikle denemenizi öneriyorum.

İndirmek için tıklayınız 

Video to Video Converter 2.9.6.10

Video To Video Converter programı çeşitli video ve ses dosyalarını birbirine dönüştürmek istediğinizde kullanabileceğiniz ücretsiz programlardan bir tanesi. Bu formatlar arasında AVI, MP3, WAV ve diğer popüler dosya formatları yer alıyor.

Aynı zamanda dönüştürme işlemi sırasında video genişliğini, yüksekliğini ve kare atlama hızını da değiştirmenize olanak sağlayan Video To Video Converter, videolardan ses dosyalarını da ayrıştırarak ayrı olarak kaydetmenize yardımcı oluyor.

Dönüştürme hızının oldukça iyi olduğu programın ses çıktısı kalitesi de mükemmel seviyede. Farklı klipleri birbirine montajlamanızı sağlayan Video To Video Converter’ın film karelerini kesmenizi ve düzenlemenizi sağlayan akıllı makasları da mevcut.

Programın desteklediği video dosya formaları: AVI, DivX, Xvid, mpeg-4, AVC/H264, mpeg, mpeg2, MOV, WMV, 3GP, 3GP2, MKV, WEBM, SWF, FLV, RM, ASG, GIF, DV                                

Programın desteklediği ses dosya formaları: mp2, mp3, aac, ac3, wav, m4a, Vorbis, 3gpp, flac, mmf, iff, au

Dönüştürdüğünüz videolara watermark ekleme ve içerisinde bulunan bütünleşik DVD yazıcı ile kolayca DVD’ler oluşturma imkanınız da mevcut.

İndirmek için tıkalyınız 

Free AVI Video Converter

Free AVI Video Converter. Herhangi bir video dosyasını şu formatlara dönüştürün: *.avi, *.mp4, *.wmv, *.mkv, *.flv, *.swf, *.mov, *.m2ts or *.webm. Aynı zamanda video dosyalarında MP3'leri çıkartabilirsiniz.

Kullanılabilir dosya biçimleri: *.avi; *.ivf; *.div; *.divx; *.mpg; *.mpeg; *.mpe; *.mp4; *.m4v; *.webm; *.wmv; *.asf; *.mov; *.qt; *.mts; *.m2t; *.m2ts; *.mod; *.tod; *.vro; *.dat; *.3gp2; *.3gpp; *.3gp; *.3g2; *.dvr-ms; *.flv; *.f4v; *.amv; *.rm; *.rmm; *.rv; *.rmvb; *.ogv; *.mkv; *.ts.

Free AVI Video Converter hiçbir casus yazılım ya da reklam yazılımı içermez. Tamamen ücretsizdir ve kullanması kesinlikle güvenlidir.

DVDVideoSoft ürünleri ücretsiz yazılımlardır. Ürün geliştirmesini sürdürmek ve size yüksek kaliteli yazılım sağlamak amacıyla, DVDVideoSoft diğer websitelerine linkler ve araç çubukları dahil üçüncü kişi uygulama yüklemelerini ürünlerinde barındırabilir. Her DVDVideoSoft ürünü yüklendiği zaman, bu tarz yüklemeleri kabul etmek veya etmemek için açık bir seçeneğiniz vardır.

İndirmek için tıklayınız 

Hamster Free Video Converter - Hamster% 100 Bedava Video Converter

Her türlü videoyu iPod, iPad, iPhone, PS3, PSP, Blackberry, xBox, Zune, Apple TV, iRiver ve benzeri cihazlarda izleyebileceğiniz formatlara dönüştürür!

200’den fazla cihazı destekler

Apple TV, Archos, BlackBerry, Cowon, Creative Zen, Dell Axim X51 Family, Explay Flash Player Family, Google Nexus One, HP, HTC Touch, iPad, iPhone, iPhone 3g, iPhone 3gs, iPhone 4, iRiver, Kindle, LG, Motorola, Nokia, Palm, Samsung, Sandisk Sansa, Sony Ericsson, Sony PlayStation, Walkman, Windows Mobile OS, Xbox360, Zune .

Birçok video dosyasını toplu olarak dönüştürür.

Entegre video oynatıcı ve DivX+ codec'leriyle, 3GP, MP3, MP4, AVI, MPG, WMV, MPEG, FLV, HD, DVD, M2TS ve diğer formatlar arasında dönüşüm sağlar! Her ortamda hızlı çalışan Hamster FREE (any) Video Converter, iki tıkla videolarınızı Web'e uygun hale getirir.

Hamster Free Video Converter, tüm popüler dosya formatları arasında codec veya sistem türü değişimi yapmanıza olanak tanır. Ses/görüntü bit hızını ve Kare Hızı hızını ayarlayabilir, hatta filminizin herhangi bir kısmını kesebilirsiniz. Hamster Free Video Converter yazılımının en yeni sürümü görüntü ayrıştırma özelliğine de sahip. Ayrıca video dosyalarınızın ses düzeyini de yükseltebilirsiniz. Dönüştürme işlemi ise çok ama çok hızlı.

Hamster Free Video Converter'ı kullanmak çok kolay

listeden cihazınızı seçin veya dönüştürme parametrelerini kendiniz ayarlayın. video dosyalarını hızla dönüştürmek için "Dönüştürmek için bas" düğmesine basın

Video dosyalarını dönüştürmek için özel bir bilgiye ihtiyacınız yok. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, Sihirbaz tüm ayarları yapmanıza yardımcı olur. Zamandan ve emekten tasarruf etmek için toplu dönüştürme modunu kullanın. Tek yapmanız gereken dönüştürülecek video dosyalarını seçmek (bulunduğunuz klasördeki tüm dosyaları dönüştürmek için tek tık yeter), ayarları yapmak ve Dönüştür'e basmak! Bu kadar kolay.

İndirmek için tıklayınız 

Ultra Video Converter v5.3.0506 Türkçe Full

Ultra Video Converter bir video biçimi dönüştürme ve düzenleme yazılımıdır. Popüler tüm video dosyalarını AVI, MPEG, VCD, DVD, WMV biçimlerine dönüştürebilmektedir. Hemen hemen tüm biçimler arasında dönüştürme yapabilmektedir. Örneğin; AVI, DivX, XviD, MPEG, DAT, WMV, ASF, RM, RMVB, MOV, QT ,MP4, M4V, 3GP biçimlerini AVI ,DivX, XviD, MPEG, VCD, SVCD, DVD, WMV biçimlerine dönüştürme kabiliyeti bulunmaktadır. Dönüştürme işleminin yanı sıra video dosyaları üzerinde parçalama ve birleştirme işlemleri de yapabilen yazılım kolay kullanımlı bir arayüze sahiptir.
Yüksek hızda bütünleşmiş MPEG kodlayıcısı ile DVD-Video dosyaları ve VCD/SVCD yedek dosyaları oluşturup bunları üçüncü parti bir yazılımla VCD/SVCD/DVD disklere yazdırabilme imkanı da sunan yazılım 4:3 ve 16:9 video görüntüleme boyutlarını desteklemektedir. Videoların frame rate yani ekran yenileme değerleri üzerinde de işlem yapabilmenizi sağlamaktadır. Çoklu dosya dönüştürme, NTSC/PAL ayarlama desteği, video boyutlarını değiştirme ve sürükle bırak işleminin yapılabilmesi gibi ek özelliklerle daha da güçlenen yazılım bir video düzenleme aracından beklenenleri vermektedir.

Yazılımın Genel Özellikleri:
AVI, DivX, XviD, MPEG, DAT, WMV, ASF, RM, RMVB, MOV, QT ,MP4, M4V, 3GP biçimlerini kaynak dosya olarak seçebilme.
Tüm video dosyalarını AVI, DivX, Xvid biçimlerine dönüştürme desteği.
Tüm video dosyalarını MPEG1, MPEG2 biçimlerine dönüştürme desteği.
Tüm video dosyalarını (MPEG biçimiyle uyumlu) VCD, SVCD, DVD biçimlerine dönüştürme desteği.
Tüm video dosyalarını VCD SVCD yedek dosyası biçimlerine (*.BIN, *.CUE) ve DVD-Video dosyası biçimlerine (*.IFO, *.VOB, *.BUP) dönüştürme desteği.
Tüm video dosyalarını WMV biçimine dönüştürme desteği.
Toplu dosya dönüştürme.
Dönüştürülen video dosyasının kalitesini ve boyutunu ayarlayabilme.
Video üzerindeki istenmeyen bölümlerin başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleyerek kesebilme.
Windows Gezgini üzerinden sürükle-bırak desteği.
Videonun ses şiddetini elle ayarlayabilme.
Orjinal video görüntüsünün altına ve üstüne siyah şeritler ekleyebilme.
2 GB'den büyük video dosyalarına destek.
Yüksek kalitede ve hızda dönüştürme yapabilme.
Sade kullanıcı arayüzü ve kolay kullanım.
Ücretsiz teknik destek.

İndirmek için tıklayınız 


,,

 

Sözleşmeli öğretmenlik

turk egitim sen

Mersin 1 no’lu şube, veliler tarafından darp edilen öğretmenler için basın açıklaması yaptı.

Mersin Akdeniz Güney Ortaokulu'nda veliler tarafından darp edilen öğretmenlerimize sahip çıkmak ve son zamanlarda eğitim çalışanlarına karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarına dikkat çekmek ve kınamak için Türk Eğitim Sen yöneticileri, Türkiye Kamu Sen in diğer iş kollarındaki yöneticileri  ve üyeleriyle beraber basın açıklaması yaptı.  Devamı

Eğitim kovayı doldurmak değil

egitim bir senDenetim, kadavraya otopsi değil, hayata koruyucu hekimlik yapmaktır

Bir medeniyetin insanlığa olan faydasının, onun eğitim alanındaki başarısıyla ölçülmeye başlandığı günümüzde, neredeyse tüm toplumlar devletler eliyle eğitim sistemlerini daha nitelikli, daha etkili ve daha iyi hâle getirmek gayretindedir. Eğitimde kalite, öğretmenlik mesleğinin niteliği ve itibarı, fırsat ve imkân eşitliği, Devamı

 

,,,

 

Lütfen Paylaşalım

 

web servis

site ekle site ekle

Eğitim öğretim yılı

egitim is

Yargı Kararını Verdi: Eğitim Kamusal Bir Hizmettir ve Kamu Eliyle Yürütülmelidir

Hizmet Vakfı İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İmzalanan Protokolün Yürütmesi Durduruldu 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hizmet Vakfı Arasında Değerler Eğitimi Verilmesine Dair 15.07.2014 tarihli işbirliği protokolünün değişiklikler ve ilaveler yapılarak 15.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere üç yıl süreyle uzatılmasına ilişkin Devamı

Minnetle anıyoruz

turk egitim sen

Meb’i kim yönetiyor?

Yönetici Görevlendirme sınavının ÖSYM tarafından  yapılacağı duyurulmuş  Milli Eğitim Bakanlığı, geçen ay yönetici atama takvimini yayınlamış, üç gün sonra geri çekmiş idi. Fakat bugün takvim aynı şekliyle tekrar yayınlandı. Madem aynen yayınlanacaktı, takvimin geri çekilmesinin hikmeti ne idi? Ne yapılmaya çalışılıyor? Devamı

 

Kotanlı: üniversitelerde torpil ve ayrımcılığa son verilsin

 

Üniversitelerde çalışan idari personelin torpil ve sendikal kayırmacılıktan müthiş derecede rahatsız olduğunu; üniversitelerde görev yapan eğitim ordusunun gizli kahramanları olan idari personelin; başta ekonomik ve özlük olmak üzere, mesleki ve demokratik sorunlarının iyice arttığını söyledi.”Daha öncede yaptığımız açıklamada dile getirdiğimiz gibi üniversitelerimizin rektör ve dekanlarına çağrıda bulunuyorum, üniversitelerde çalışan idari personelin taleplerine kulaklarınızı tıkamayın sendikal ayrımcılık yapmayın. Devamı için