Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı 47 uzman yardımcısı alacak

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok

Türkiye Aka millet Meclisi Başkanlığından:

Kurumumuz idari Teşkilatında çalıştırılmak üzere Türkiye Aka millet Meclisi Başkanlığı Yasama Uzmanlığı Yönetmeliği kararlarına nazaran (47) yasama uzman yardımcısı alınacaktır.

I- İMTİHANIN HALİ VE PUAN TÜRLERİ

Yasama uzman yardımcılığı giriş imtihanı için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (A) kümesi takımlar için 2021-2022 yıllarında gerçekleştirilen halk İşçi Seçme İmtihanının (KPSS) sonuçları temel alınacaktır.

KPSS sonuçlarına nazaran Çehre üzerinden yetmiş ve daha yüksek puan Meydan adaylar ekli listede yer Meydan KPSS puan cinslerinden sadece biriyle ilgili takıma müracaatta bulunabileceklerdir.

Adaylar ortasından, puan tipleri prestijiyle en yüksek puan Meydan adaydan başlayarak takım sayısının dört sert kadar Namzet kelamlı imtihana çağrılacaktır. nihayet sıradaki adayla birebir puana sahip olan adaylar da kelamlı imtihana katılmaya hak kazanacaktır.

II- MÜRACAATTA ARANAN ŞARTLAR

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci hususunda yer Meydan genel kuralları taşımak,

2. KPSS P4 puan tipi için en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk fakültelerinden, diğer puan çeşitleri içinse hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Heyeti tarafından kabul edilen Yurt içindeki yahut Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3. Ekli listede belirtilen KPSS puan tiplerinden en az yetmiş ve üzerinde puan almış olmak,

4. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen geçerlilik müddeti dolmamış Yabancı lisan Bilgisi Tertip Tespit İmtihanlarının (İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça yahut Arapça lisanlarının rastgele birinden) birinden ekli listede belirtilen seviyelere ait taban puanı almış olmak,

5. 01.01.2023 tarihi prestijiyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

III- BAŞVURU

Başvurular 04.01.2023 tarihinde başlayıp 13.01.2023 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.

Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen yahut posta yolu ile yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

IV- KELAMLI SINAV

Yapılacak sıralamaya nazaran kelamlı imtihana katılmaya hak kazanan adayların İsim listesi Kurumumuzun resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

Adaylar kelamlı İmtihan tarihinden on beş gün Evvel yer, gün ve saat bildirilmek suretiyle kelamlı imtihana çağrılacak olup adaylara ayrıyeten tebligat yapılmayacaktır.

Adaylar kelamlı imtihanda, anılan Yönetmeliğin 11’inci hususunda yer Meydan hususlardan Mesul olacaklardır.

Sözlü imtihanda başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak kuraldır.

V- ÖBÜR HUSUSLAR

Sınavda gerçeğe alışılmamış beyanda bulunduğu tespit edilenlerin imtihanları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Bu ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten sonra İmtihan ilanında rastgele bir değişiklik yapılması halinde Laf konusu değişiklik Kurumumuzun resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

ilanen duyurulur.

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir