12 Eylülden sonra resmi yazılar öğretmenlere DYS üzerinden tebliğ edilecek

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 08, 2022 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakanlığı, bütün Okul müdürlüklerinin 12 Eylül 2022 tarihinden itibaren okullarda misyonlu öğretmenlere bildiri etmeleri gereken resmi yazıları DYS üzerinden ulaştıracaklarına dair resmi yazma yayımladı.

Bilindiği üzere ulusal Eğitim Bakanlığının 2012/39 sayılı genelgesi ile resmi yazışmaların elektronik ortamda yapılması için bakanlığımızda Doküman Yönetim Sistemi (DYS) projesi faaliyete geçirilmiştir. 2012 yılında merkez teşkilatı, 2013 yılında 81 Vilayet ulusal eğitim müdürlüğü, 2014 yılında bütün ilçe ulusal eğitim müdürlükleri, 2017 yılında 52 bin okul, 2015-2022 yılları ortasında Yekün 71 yurtdışı temsilciliğimiz (müşavirlik ve ataşelik) ve yurtdışında bulunan 54 okulumuz DYS kapsamına alınmıştır. DYS’ nin bileşenleri olan OTOBAN, KEP, UETS ve EVRAKSORGU projeleri ile e-Devlet dönüşümünün gerçekleşmesine katkıları devam etmiştir.

Dönüşümün devamı olarak doküman ile ilintili öbür Amel süreçlerini elektronik ortama almak ve Cumhurbaşkanlığımızın “Tasarruf Tedbirleri” bahisli 2021/14 sayılı genelgesi kapsamında; Kurum harcamalarında tasarruf sağlamak, bürokratik süreçlerin azaltılmak, kaynakların tesirli, ekonomik ve verimli kullanılmasını sağlamak için öğretmenlerimize elektronik ortamda doküman bildiri etme çalışmaları halihazırda 11 Vilayet ulusal eğitim müdürlüğünde uygulanmaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlaması ile sistem bütün öğretmenlerimize açılacaktır.

12 Eylül 2022 tarihine kadar Vilayet ulusal eğitim müdürlüklerinin ekte belirtilen konularla ilgili hazırlıkları tamamlamaları gerekmektedir. bütün Okul müdürlükleri 12 Eylül 2022 tarihinden itibaren okullarda vazifeli öğretmenlere bildirim etmeleri gereken resmi yazıları DYS üzerinden ulaştıracaklardır. DYS üzerinden öğretmenlere gönderilen yazıları öğretmenlerin DYS WEB (https://dysweb.meb.gov.tr) üzerinden takip etmeleri ve “Okudum” bilgisini işaretlemeleri gerekmektedir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir