2 polisi yaralayan saldırganlar 2 kişiyi de öldürdüğü ortaya çıktı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

– İstanbul Fatih’te kimlik denetimi yapmak isteyen polislere silahla ateş edilmesi sonucu 2 polis memuru yaralandı.

Nişanca Mahallesi Kenanbey Sokak’ta kimlik uygulaması yapan polis takımları, durdurdukları iki kişinin kimliğini Denetim etmek istedi. Bu sırada, 2 kuşkulu şahıstan G.G. (32) tarafından silahla açılan ateş sonucu polis memurları yaralandı.

Saldırganlar yaya olarak kaçarken, haber verilmesi üzerine, Hadise yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Yaralanan polisler, ambulansla İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Saldırganların yakalanması için çalışma başlatılırken, Özel harekat ve çevik Kuvvet grupları de bölgede Emniyet tedbiri aldı.

Olay yerinde çalışma yapan polis takımları, kaçan saldırganların yere attığı poşette mermiler buldu.

Sokakta park halindeki, mermiler isabet eden bir araç da ziyan gördü.

– Saldırganların kaçış anı Emniyet kamerasına yansıdı

Olay yerinde basın mensuplarına İzah yapan görgü şahidi Levent Aydın Ayebe, rutin uygulama sırasında polis memurlarının kimlik istediğini belirterek, “Kaldırımda kimliklerini çıkarırken ateş ettiler. Polisler yaralandı. 2 şahıs yaya olarak kaçtı.” dedi.

Bu ortada, Hadise sonrasına ilişkin Emniyet kamerası manzarasında, saldırganların olayın akabinde koşarak uzaklaşması yer alıyor. Koşan saldırganlardan birinin içinde mermi bulunan poşeti yere attığı da görülüyor.

Öte yandan, hastanede tedavi altına alınan yaralı polislerden şair Kurutaç’ın sağ çenesinden mermi girdiği ve durumunun ağır olduğu, sol yanağında sıyrık olan hür Karagöz’ün ise durumunun güzel olduğu öğrenildi.

– “Yaralı polislerden birinin hayati tehlikesi var”

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, saat 10.50 sıralarında Nişanca Mahallesi Kenanbey Sokak’ta kimlik uygulaması yapan güvenlik grubuna, kimlikleri sorulan 2 şüpheliden biri olan G.G. tarafından ateş açıldığı belirtildi.

Olayda 2 polis memurunun yaralandığı lisana getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yaralanan polislerimizden birinin hayati tehlikesi var olup, kimliği belirlenen şahısların yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Yapılan çalışmalarda, G.G. isimli şahsın bugün saat 01.00 sıralarında Başakşehir ilçemiz Güvercintepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda E.M. (28) isimli Şahıs ile 06.00 sıralarında Başakşehir ilçemiz Güvercintepe Mahallesi’nde G.G (61) isimli şahsı silahla vurarak öldürdüğü, S.T. (35) ve A.T. (42) isimli şahısları ise silahla yaraladığı tespit edilmiştir. 2 farklı taammüden öldürme ve 2 yaralama olayının şüphelisi G.G’nin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yaralanan polis memurlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyoruz.”

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir