500 bin konut böyle olacak

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Cumhuriyet tarihinin en Aka toplumsal Hane projesine müracaatlar sürerken, inşa edilecek dairelerin planları muhakkak oldu.

500 bin toplumsal konutun bulunacağı projede daireler, İstanbul’da Esenler Belediyesi-TOKİ Amel birliğiyle kentsel dönüşüm kapsamında yapılan konutlar model alınarak inşa edilecek.

Daha Evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsen gezerek onay verdiği daireler, hak sahipleri tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Yeni Şafak, Esenler’deki Örnek eşyalı ve boş daireleri görüntüledi.

KİŞİ BAŞI 17 M2 YEŞİL ALAN

Yatay mimariyle inşa edilecek konutlar beş katlı. doğal gaz ve ısı yalıtımın olacağı binaların altında kapalı otopark bulunuyor. Yeşille İç içe projede şahıs başına 17 metrekare yeşil Meydan düşüyor.

Konutlar çocuk oyun alanları, cami, Okul ve hastanelere yürüme uzaklığında. Ayrıyeten Aka bir spor tesisi de bulunuyor.

EBEVEYN BANYOSU VAR

Model kentsel dönüşüm projesindeki 3+1 daireler, 110 ile 125 metrekare ortasında değişiyor. Her dairede balkon, banyo, Ana banyosu, alaturka ve alafranga Tuvalet bulunuyor. 110 metrekare dairenin 5 metrekare balkonu, 10’ar metrekare iki Döşek odası, 23 metrekare salonu ve 16 metrekare Ana odası bulunuyor.

12 metrekare büyüklüğündeki mutfak ise kullanışlı dolapları ile göz dolduruyor. 3+1 daireler ise geniş aileler için Dava manzara veriyor.

KÜÇÜKLER AMERİKAN MUTFAKLI

Sosyal Hane projesinde 2+1 daireler 80 ile 100 metrekare ortasında yükselecek. 80 metrekare olanlarda Amerikan mutfak, 100 metrekare olanlarda ise 12 metrekare mutfak olacak. 100 metrekarelik dairede 23 metrekare salon, 6 metrekare balkon, 11 metrekare çocuk odası, 12 metrekare Ana odası var.

Yüzler gülüyor

Tamamlanan TOKİ Esenler Kentsel Dönüşüm Projesi’nde konutlarına yerleşen vatandaşlarla konuştuk. Volkan Çolak, “Çok beklemedik. Pandemi olduğu için 1 Yıl geç teslim aldık. Esenler Oruç Reis’ten buraya taşındık. Zira binamız Fazla eskiydi. Artık sarsıntıya sağlam bir meskenimiz oldu. Memnunuz” dedi.

Daireyi dükkanıyla takas ettiğini söyleyen Muhittin Görgeç ise şunları söyledi: “1 aydır buradayız. Mutluyuz, Fazla kullanışlı bir konut. Eski konutumuzla kıyas bile edilemez. Yapanlardan İlah razı olsun.”

Burak Doğan Ayşe Mine Alioğlu Yeni tan

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir