500 icra müdürü ve müdür yardımcısı alınacak

Tercih Rehberleri Kas 09, 2022 Yorum Yok

Bakanlığın, Resmi Gazete’nin Türlü ilanlar kısmında yayımlanan duyurusuna nazaran, 5-9’uncu dereceli takımlara yapılacak alımlar, açıktan ve naklen olacak.

Yazılı imtihan, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 25 Aralık 2022 Pazar günü Ankara’nın Çankaya ve Yenimahalle ilçeleri olmak üzere iki İmtihan merkezinde yapılacak.

Sınava müracaatlar, 10-16 Kasım’da elektronik ortamda ÖSYM müracaat merkezleri aracılığıyla yahut kişisel olarak internet aracılığıyla ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet sitesinden alınacak.

Geç müracaat günü ise 24 Kasım olarak belirlendi.

Adayların, icra müdür ve müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için “Adalet Bakanlığı İcra Çalışanının İmtihan, Atama, Nakil, Misyonda Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin 3’üncü unsurunda belirtilen kuralları taşımaları gerekecek.

Sınavda adaylara, 35 sorudan oluşan genel Yetenek ve genel Kültür Testi ile 45 sorudan oluşan Meydan Bilgisi Testi uygulanacak.

Değerlendirme sırasında yalnız yanlışsız karşılıklar dikkate alınacak, yanlış karşılıklar dikkate alınmayacak.

Yazılı imtihanda 100 tam puan üzerinden genel muvaffakiyet puanı en az 70 olmak kaydıyla en yüksek puan alandan başlamak üzere 1000 Namzet eşitlik Bakanlığı tarafından yapılacak kelamlı imtihana çağrılmaya hak kazanacak.

Alıma ait öbür ayrıntılara, Resmi Gazete’de ilgili kısımdan ve Bakanlığın internet sitesinde duyurular kısmından ulaşılabiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir