Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 25 memur alacak

Genel Nis 10, 2023 Yorum Yok

ADALET BAKANLIĞI

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan

1) İsimli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında vazife yapmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A unsuru uyarınca istihdam edilmek üzere;

Ek-1’de yeri, unvanı, niteliği ve Özel koşulları belirtilen 25 takım için İsimli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak kelamlı İmtihan sonucuna nazaran işçi alımı yapılacaktır.

2) İsimli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak kelamlı imtihanlara 2022 yılı KPSS’ye giren ve her takım için aranan puan çeşidinden en az 70 puan Meydan adaylar başvurabilecektir. Müracaatta bulunacakların eşitlik Bakanlığı Memur İmtihan, Nakil ve atama Yönetmeliğinin 5 ve 6’ncı unsurlarında yazılı olan kurallar ile bu ilanın 4’üncü unsurunda belirtilen kuralları taşımaları gerekmektedir.

3) Kelamlı imtihanlara, merkezi imtihanda alınan puanlar temel olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere her takım için ilan edilen takım sayısının 3 sert kadar Namzet çağrılacaktır.

4) Müracaatta bulunacakların aşağıdaki genel ve Ek-1’de belirtilen Özel kuralları taşımaları gerekmektedir.

Genel koşullar:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) nihayet müracaat günü olan 25 Nisan 2023 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı hususundaki ıslak koşullarını taşımak ve merkezi imtihanın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular Müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan hatalardan mahküm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü hususu kararları Zımnî kalmak kaydı ile misyonunu devamlı yapmasına Mani olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

e) halk haklarından yoksun olmamak,

f) nihayet Müracaat tarihi prestijiyle atanılacak takım için Gerekli tahsil niteliğini taşıyor olmak.

5) müracaat yeri ve hali:

Adaylar müracaatlarını e-Devlet üzerinden İsimli Tıp Kurumu Başkanlığı – Meslek Kapısı halk İşe Alım yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde müracaat tarih aralığında etkin hale istikbal olan Amel müracaat ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir takım için sırf bir müracaat yapabileceklerdir.

6) müracaat tarihleri:

Başvurular 17 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 25 Nisan 2023 Salı günü saat 23:59 prestijiyle sona erecektir.

7) Müracaatların kıymetlendirilmesi:

Başvuruda bulunan ve müracaatları kabul edilen adayların KPSS P3 ve KPSS P93 puanları temel alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana nazaran sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen takım sayısının 3 sert kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, kelamlı imtihana girmeye hak kazanacaktır.

Başvuru ve süreçler sırasında gerçeğe karşıt beyanda bulunduğu yahut Noksan evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel kararlara nazaran yasal süreç yapılacaktır.

Başvuru sonuçları ve İmtihan sonuçları İsimli Tıp Kurumu’nun internet sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıyeten, adaylar imtihana ait bilgilerini Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıyeten bir tebligat yapılmayacaktır.

8) Kelamlı İmtihan yeri, tarihi ve saati:

İlan edilen bütün takımlar için kelamlı imtihanlar İsimli Tıp Kurumu Başkanlığının İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, kelamlı İmtihan tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

İLAN OLUNUR. 10.04.2023

İlanlardan anında haberdar olabilmek için Android ve IOS uygulamalarımızı indirip bildirimleri açabilirsiniz. .

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir