14 Mayıs için AK Parti’de büyük revizyon

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 08, 2023 Yorum Yok

Geçmiş periyotta bakanlık yapmış isimlerin de liste başlarında yer alacağı belirtildi. Eski bakanlardan Nihat Zeybekçi Denizli’den, Lütfi Elvan Mersin’den ve Faruk Çelik’in ise Artvin’den Namzet olacağı öğrenildi. Beyaz Parti’nin Kesin Namzet listesi 9 Nisan’da Beyaz Parti genel reis yardımcıları tarafından YSK’ya teslim edilecek.

LİSTE TESLİMİ İÇİN nihayet GÜN YARIN

Siyasi partilerin genel merkezlerinin seçime katılacakları seçim etraflarına ilişkin Namzet listelerini YSK’ya alındı dokümanı karşılığında taşınabilir hafıza ve kağıt ortamında teslim etme müddeti yarın 17.00’de sona erecek.

Listelerde Aka oranda yenilenmeye giden Beyaz Parti’de bu seçimde 3 Devre kuralı istisnasız olarak uygulanacak.

LİSTELERDE ESKİ BAKAN SÜRPRİZİ

Başkan Erdoğan’ın listelerde müellif, entelektüel üzere sürpriz isimlerin de yer alacağını belirtmişti. Vilayet ve belediye liderlerinin yer alacağı Beyaz Partide yeni yüzler de Namzet olarak gösterilecek.

Yeni yüzlerin yanı Dizi deneyimli isimlerin de yer alacağı Faruk Çelik Artvin, Lütfi Elvan Mersin, Nihat Zeybekçi Denizli, Ömer Çelik, Adana, Abdülhamit Gül Gaziantep’ten Namzet olacak.

MHP kurucu başkanı Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş Ankara’dan ve TBMM esi Lideri Bülent Arınç’ın oğlu Mücahit Arınç Manisa’dan Namzet olacak. HÜDAPAR genel Lideri Zekeriya Yapıcıoğlu’nun iste Batman’dan Namzet gösterilmesi bekleniyor.

BAKANLAR BİRİNCİ SIRADA YER ALACAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanı Vedat alim Ankara’dan, Beyaz Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş İstanbul’dan.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kayseri, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Osmaniye, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Bursa, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Şanlıurfa.

eşitlik Bakanı Bekir Bozdağ Diyarbakır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Samsun’dan Beyaz Parti Gençlik Kolları Lideri Eyyüp Kadir İnan İzmir’den Namzet olacak.

OY PUSULASINDAKİ YERLER AŞİKÂR OLACAK

İttifak ve siyasi partilerin birleşik oy pusulasında yerlerinin belirlenmesi için bugün YSK’da kura çekilecek. Pusuladaki yer kurasını Cumhur İttifakı için Feti Yıldız’ın, Beyaz Parti için ise YSK temsilcisi Isparta Milletvekili Recep Özel’in çekmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir