Adım adım Avrupa’ya: Togg 92 farklı testten geçecek

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 02, 2022 Yorum Yok

Üretimi için düğmeye basılan Togg’un birinci maksadı Özellikle elektrikli araçlarda rekabetin yüksek olduğu Avrupa pazarı. Togg, Avrupa pazarındaki arabaların Emniyet ve performansını pahalandıran Euro Ncap’ın testlerine girmek için hazırlık yapıyor. Mart ayında 92 farklı teste tabi olacak yerli araba, şoför ve yolcu müdafaasından çocuk yolcu müdafaasına, yaya güvenliğinden çarpışma anındaki muhafaza özelliklerine kadar birçok farklı alanda sınanacak.

HEDEF 5 YILDIZ ALMAK

2016 yılından bu yana piyasada olan 57 adet elektrikli aracı çarpışma testlerine konuk eden Euro Ncap bu araçlardan 38 adedine 5 yıldızlı muhafaza derecelendirmesi verirken 12 araca 4 yıldızlı müdafaa, 5 araca 3 yıldızlı muhafaza, 1 araca 1 yıldızlı muhafaza ve 1 araca 0 yıldızlı müdafaa derecelendirmesi verdi. Togg’un maksadı ise 5 yıldızlı muhafazayı alabilmek.

DENEME MERKEZLERİ AÇILACAK

Bu ortada, Togg için araç Deneyim merkezleri açılacak. Deneyim merkezlerinin birincisi İstanbul’da ikincisi ise Ankara’da açılacak daha sonrasında Türkiye’nin 7 bölgesinde farklı noktalarda Deneyim merkezleri açılacak. Togg’un Türkiye’nin dört bir yanına uzanacak servis ağının yanı Dizi taşınabilir araçları da hizmet verecek. mümkün bir bozukluk durumunda genel merkez üzerinden araca bağlanılarak Problem öğrenilecek. Sorunun tahlili noktasında genel merkez yazılımsal problemleri çözecek. Sıkıntılar donanımsal bazda ise Togg’a yolda taşınabilir dayanak araçları Gerekli modülün değişimi ve tamiri konusunda hizmet verebilecek.

GÜNEŞ GÜCÜ PİLLERİ DOLDURACAK

Togg’a ilerleyen yıllarda yenilenen teknolojiler ile Bir arada araca güneş gücü panellerinin de entegre edilmesi planlanıyor. Gün içinde yapılan seyahatlerde tavanda bulunacak güneş panelleriyle aracın pillerinin şarj edilmesi hedefleniyor. Yerli ve ulusal araç içerisinde bulunan ekranlar vasıtasıyla alışveriş yapılabilecek. Aracın teknik özellikleri sayesinde ödemeler dahi aracın ekranlarından yapılabilecek. Togg sahipleri, Özel kat edilen muhakkak aralıklar aralığında THY’den mil kazanacak.

Almanya’dan övgüler geldi

Elektrikli araçların ağır olduğu pazardan ve diğer ülkelerden hem Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na hem de TOBB’a Togg’un ülke bayiliği için talepler geliyor. Togg’a Avrupa yolları görülürken otomotivin merkezi Almanya’dan övgüler geldi. Geçtiğimiz eylül ayında TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete gelen Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DİHK) Lideri Peter Adrian, Togg’un Gemlik yerleşkesini gezdi. Seyahat sırasında fabrikayı ve aracı Fazla beğenen Adrian, “Siz diğer araç üreticilerinin yüzde 50 üstündesiniz” dedi.

Ali Kürşat Büyükada

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir