Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 40 uzman yardımcısı alacak

Tercih Rehberleri Kas 10, 2022 Yorum Yok

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatında misyon yapmak üzere hukuk, toplumsal hizmet, psikoloji, ruhsal danışmanlık ve rehberlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, halk idaresi, iktisat, işletme, maliye, milletlerarası ilgiler, Siyaset bilimi, istatistik, İngilizce öğretmenliği, İngiliz lisanı ve edebiyatı, mütercim-tercümanlık kısımlarından mezun adaylar ortasından kelamlı imtihanla Yekün 40 takıma Nakil yapılacak.

Adayların, 2021 ve 2022 yılında yapılan KPSS’den belirlenen baraj puanını almış olması, YDS’den minimum (C) seviyesinde ya da lisan yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan Öbür bir dokümana sahip olması gerekiyor.

Başvurular 7-18 Kasım ortasında e-Devlet aracılığıyla Meslek Kapısı halk İşe Alım Platformu üzerinden giriş yapılarak gerçekleştirilecek. müracaat kuralları, istenen dokümanlar, İmtihan tarihi ve öteki konulara ait bilgiler “www.aile.gov.tr” internet sitesinden yayımlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir