okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 40 uzman yardımcısı alacak

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 40 uzman yardımcısı alacak

admin admin -
115 0

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının merkez teşkilatında misyon yapmak üzere hukuk, toplumsal hizmet, psikoloji, ruhsal danışmanlık ve rehberlik, çocuk gelişimi ve eğitimi, sosyoloji, bilgisayar mühendisliği, halk idaresi, iktisat, işletme, maliye, memleketler arası bağlar, Siyaset bilimi, istatistik, İngilizce öğretmenliği, İngiliz lisanı ve edebiyatı, mütercim-tercümanlık kısımlarından mezun adaylar ortasından kelamlı imtihanla Yekün 40 takıma Nakil yapılacak.

Adayların, 2021 ve 2022 yılında yapılan KPSS’den belirlenen baraj puanını almış olması, YDS’den minimum (C) seviyesinde ya da lisan yeterliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve memleketler arası geçerliliği bulunan Öbür bir evraka sahip olması gerekiyor.

Başvurular 7-18 Kasım ortasında e-Devlet aracılığıyla Meslek Kapısı halk İşe Alım Platformu üzerinden giriş yapılarak gerçekleştirilecek. müracaat kaideleri, istenen evraklar, İmtihan tarihi ve öbür konulara ait bilgiler “www.aile.gov.tr” internet sitesinden yayımlanacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir