AK Parti’nin seçim beyannamesinde deprem revizyonu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Şub 23, 2023 Yorum Yok

Beyannameden kullanılacak müziğe, mitinglerden vaatlere kadar 2023 seçimlerinin anne hususu zelzele olacak. Bilhassa İstanbul zelzelesi için İstanbul eski Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Topbaş’ın zelzele acil hareket planının hayata geçirilmesi formülü lisana getirildi.

2023 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde can güvenliği, etraf, konut, sarsıntı, Türkiye’nin gelecekteki müdahale süreçleri hususları beyannamede yer alacak.

Depremin etkilediği kentler tekrar inşa ve ihya edilecek. Yaralar süratle sarılacak. zelzele sonrası Mecbur olarak kentini terk eden vatandaşlar tekrar memleketlerine dönecek. Seçim tarihi ile ilgili de Beyaz Parti kurmaylarının Aka çoğunluğu 14 Mayıs’ta yapılmasını istediği öğrenildi.

İSTANBUL’A ‘DEPREM ACİL hareket PLANI’ FORMÜLÜ

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, MHP önderi Devlet Bahçeli ile Birlikte zelzele bölgesi ziyareti kapsamında Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmada, “İstanbul’da merhum Kadir Topbaş periyodunda tamamlanan, fakat daha sonra uygulamaya geçirilmeyen zelzele Acil hareket Planını valiliğimiz vasıtasıyla yürürlüğe soktuk” demişti.

Bu çerçevede başta İstanbul’daki mümkün zelzele ve ülkede yaşanacak zelzelelere yönelik, zelzele Acil aksiyon Planı masaya yatırıldı. Bilhassa İstanbul başta olmak üzere 81 Vilayet için yapılacak afet planlarıyla ilgili atılacak adımların seçim beyannamesinde anlatılacak.

BEYANNAMEYE zelzele REVİZYONU

Deprem felaketi sonrası seçim propagandası için daha evvel yapılan birçok çalışma durdurulacak. Seçim beyannamesine zelzele revizyonu yapılacak.

AK Parti seçim beyannamesine can güvenliği, etraf, konut, zelzele, Türkiye’nin gelecekteki müdahale süreçleri girecek. Vatandaşlara mümkün sarsıntılara karşı alınacak önlemler, yapılacak projeler ayrıntılı olarak anlatılacak. Beyannamede iktisat başlığı da kıymetini koruyacak.

Depremin ekonomik boyutu ve vatandaşın hayat standartlarını koruyacak tedbirler ve iktisatta atılacak yeni adımlar da beyannamede yer alacak.

AK Partili yetkililer, “Depremin en Aka tesiri iktisat. Mali boyutu var. Bir taraftan da devinim getirecek. Tüm bunları detaylandırabiliriz” dediler.

MİTİNGLER MİNİMALİZE EDİLECEK

AK Parti kurmayları, bu süreçte mitinglerin birçoklarının iptal edileceğini ya da yapılacak mitinglerin de minimalize edileceğini aktardı. Seçim müziklerinin de tekrar gözden gerileceği Anlatım edilirken, Özellikle zelzele bölgelerinde müzik olmayacağı vurgulandı

Fatma GÖKSU

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir