BBP’den istifa açıklaması: Partiye operasyon yapılmaya çalışılıyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Büyük Birlik Partisi Sözcüsü ve genel Sekreteri Üzeyir Tunç, ortalarında parti yöneticilerinin de olduğu isimlerin istifasının akabinde bir İzah yaptı.

Büyük Birlik Partisi genel Sekreteri Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, birkaç gündür geçmişte kısa müddet partide Çeşitli vazifelerde bulunan, sonrasında yaşadıkları sorunlar nedeniyle misyonlarından ayrılmak zorunda kalan bireyler üzerinden partiye bir operasyon yapılmaya çalışıldığına Şahit olduklarını belirtti.

İddiaları yalanladı: Bu türlü bir şey Laf konusu değil

“Partimizin yetkili şuralarında yapılan toplantılarda, seçilmiş rastgele bir yöneticimizin görüşlerini açıklarken rastgele bir kısıtlamaya maruz bırakılması Laf konusu değildir, hiçbir Vakit da olmamıştır. Bilhassa Sayın genel Başkan’ımızın, rastgele bir MKYK toplantımızda, Laf isteyen bir şura üyemize Laf vermemesi, müdahalede bulunması ya da kendisine yöneltilen rastgele bir soruyu cevaplamaması da Laf konusu olmamıştır. Bu gerçeklerin aksindeki her argüman palavradır. Bununla birlikte, her siyasi partide olduğu üzere kamuoyuna yönelik açıklamaların, partimizin istişare edildikten sonra yetkili şuralarda Bir arada alınan kararları doğrultusunda ve Tekrar Birlikte karar verdiğimiz üslup çerçevesinde yapılması temeldir. Bunun tersine davranışlar disiplin problemidir.”

Tunç, “Cumhur İttifakı bileşenleriyle Birlikte ülkemiz ve milletimiz için ortak amaçlara yürüdüğümüz, üstelik dünyada ve ülkemizde bütün koşulların bizi birlik olmaya mecburi kıldığı günlerde istikametimizin, geleceğimizin, kurulduğumuz günden beri ayrılmadığımız prensiplerimizin, birtakım şahısların hırslarına, kaprislerine, dengesizliklerine kurban edilmesi Laf konusu olamaz.” sözlerini kullandı.

İstifalarını kayıp olarak görmüyoruz

Terör örgütlerini yasal sayarak oy hesabı yapan Amel birlikçi bir muhalefet anlayışı ve Siyaset formülüyle yapacak siyasetleri ve yürüyecek yolları olmadığını kaydeden Tunç, “Partimizin üyesi iken Öbür partilere CV gönderecek kadar zavallı ve siyasi ahlaktan mahrum olanların istifasını kayıp olarak görmüyoruz. Yollarına layık oldukları yerlerde devam etmelerini diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir