Cumhur İttifakı’nda ‘ortak liste’ gündemde

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 09, 2023 Yorum Yok

AK Parti, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için Cumhur İttifakı ortağı MHP ile hummalı bir çalışma yürütüyor.

Türkiye Gazetesinde yer Meydan habere nazaran: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın (Cuma) seçimlerin yenilenmesine ait karar alacak. Bu kademeden sonra YSK, 14 Mayıs’ta seçim yapılacağını ilan edecek ve seçim takvimi işlemeye başlayacak. AK Parti idaresi de Cumhur İttifakı ortağı MHP ile ittifak protokolü ve ortak Milletvekili listesi çıkarılıp çıkarılmaması konusundaki çalışmalarına Hız verdi. Edinilen bilgilere nazaran, Beyaz Parti-MHP kurulu, 81 ili Biricik tek masaya yatırmaya başladı, hangi vilayetlerde ortak liste, hangi vilayetlerde başka ayrı liste çıkarılırsa, seçimden en uygun sonucun çıkacağına yönelik simülasyonlar yapıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yarın açıklayacağı seçim kararı öncesinde nihayet değerlendirmeler için Cumhur İttifakı ortağı MHP genel Lideri Devlet Bahçeli ile bir ortaya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşme bir saat 15 dakika sürdü. Basına kapalı buluşma sonrasında rastgele bir İzah yapılmadı. İki önderin gündeminde seçim çalışmaları öne çıktı.

SEÇİM KARARI YARIN AÇIKLANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta başında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası yaptığı açıklamada 14 Mayıs’a ait uzun bir müddettir işaretlerini verdiği seçim kararını tekrarlamış ve “10 Mart’ta seçim kararı alacağız” demişti. Dorukta, 6’lı Masa’nın Namzet olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklaması ile buna ait yaşanan krizin de değerlendirildiği kaydediliyor. Görüşmede ayrıyeten zelzele bölgesinde yapılan çalışmalar, ekonomik gelişmeler ve Hariç siyaset da ele alındı. İki önder, nihayet olarak 16 Şubat’ta bir ortaya gelmişti.(Yeni Şafak)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir