Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı 55 kişi istihdam edecek

Tercih Rehberleri Oca 08, 2023 Yorum Yok

Kurumun Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, Başkanlığa, strateji ve bütçe uzman yardımcısı alımı için giriş imtihanı yapılacak.

İlana en az 4 yıllık lisans eğitimi veren iktisat, işletme, halk idaresi, memleketler arası ilgiler, hukuk, maliye, sosyoloji, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, sanayi mühendisliği kısımlarından yahut Yükseköğretim Heyeti (YÖK) tarafından bunlara denk kabul edilen kısımlardan mezun olan adaylar başvurabilecek.

Adayların, 2021 ve 2022’de yapılan halk Çalışanı Seçme Sınavı’ndan istenilen kısımlarda en az 70 puan almış olması gerekiyor. Yazılı imtihana katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Aralık’tan itibaren Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının “www.sbb.gov.tr” internet sitesinde yayımlanacak.

Yazılı İmtihan 15 Ocak 2023 saat 10.00’da Ankara’da yapılacak. Sonuçlar kurumun internet sitesinden duyurulacak.

Yazılı İmtihan puanı 70 ve daha yüksek adaylardan, en yüksek puandan başlamak üzere belirlenen kontenjanların 4 sert Namzet (en nihayet sıradaki Namzet ile tıpkı puanı alanlar dahil) başarılı sayılarak kelamlı imtihana girmeye hak kazanacak. Kelamlı İmtihan tarihi ve yeri kurumun internet adresinden ilan edilecek.

Sınavın 55 işçi istihdamını kapsayan en son muvaffakiyet listesi, adayların yazılı ve kelamlı İmtihan puanlarının aritmetik ortalaması alınarak belirlenecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir