Depremde vefat eden iki öğretmen için ‘anı köşesi’ oluşturuldu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 17, 2023 Yorum Yok

Lisenin 16 yıllık biyoloji öğretmeni olan ve sarsıntıda çöken İhsan Bayram Apartmanı’nın enkazında annesiyle hayatını yitiren Neriman Duman ile tayin nedeniye 2018’den bu yana bulunduğu Hatay’da ailesiyle hayatını kaybeden okulun eski yazın öğretmeni hür Karagedik’i mesai arkadaşları ve öğrencileri unutmadı.

Duman ve Karagedik için Okul binası girişinde Atatürk Köşesi’nin önüne kurulan stantta anı köşesi oluşturuldu. Öğretmenlerin fotoğraflarının yer aldığı masaya bırakılan anı defterine ziyaretçiler his ve fikirlerini yazıyor.

Köşenin bir tarafında her iki öğretmenin okulda çektirdikleri fotoğraflar sergilenirken diğer köşesindeki stantta mezun öğrenciler ve öğretmenlerin Duman için Ufak kağıtlara yazdıkları notlar yer alıyor.

Neriman Duman için yazılan “Kırmızı hırkan, Kırmızı rujun, huysuz ve tatlı kadın”, “Şimdi bize kim ‘Düzen al kortekslerinizi çalıştırın’ diyecek hocam”, “Yerine oturduğum Vakit ‘Yürek mi yedin?’ demiştin canım Neriman’ım”, “Her sabah okula geldiğimde birinci Amel olarak okula geldiniz mi diye otomobilinize bakmayı özledim. Sizi Fazla özledik hocam”, “İstanbul’da Okul kazandığımı duyunca ‘Oğlum gitme orada zelzele olacak’ demişti. Keşke ben yıkıntı altında kalsaydım siz öğretmenliğe devam etseydiniz”, “D şıkkı hepsi…”, “Bal yanaklı, disiplinli, Fazla tatlı” yazıları dikkati çekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir