okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tutuklandı

admin admin -
67 0

İstanbul’da katıldığı bir televizyon programında kullandığı tabirler nedeniyle hakkında “Türk milletini, devleti, devletin Kurum ve organlarını aşağılamak” başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, adliyeye sevk edildi.

Ekmek Üreticileri Sendikası Lideri Cihan Kolivar, televizyon programında söylediği kelamlar nedeniyle tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul güvenlik Müdürlüğü Emniyet Şubesi takımlarınca gözaltına alınan Kolivar’ın emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Gözaltındaki süreçlerinin akabinde sıhhat denetiminden geçirilen Kolivar, daha sonra Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine gönderildi.

Burada nöbetçi cumhuriyet savcısı tarafından sorgusu yapılan Kolivar, tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Katıldığı bir televizyon programında kullandığı sözler nedeniyle hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 301/1 hususu uyarınca “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Türkiye Aka millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılamak” hatasından resen soruşturma başlatılan Kolivar, polis takımlarınca gözaltına alınmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir