Hasta sevk eden sahte doktor hakkında karar verildi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Beyin kanaması geçiren hastayı Özel bir firmaya ilişkin ambulansla Van’dan İstanbul’a naklederken Erzincan’da yakalanan “sahte doktor”, sevk edildiği savcılıkça hür bırakıldı.

Alınan bilgiye nazaran, beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul’a nakledilmek istendi.

Bunun üzerine İstanbul’da Özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şube Müdürlüğü ile Narkotik Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü gruplarınca ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans Denetim edildi.

Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini “çocuk doktoru” olarak tanıtan Osman Ç’den “doktor kimliği” soruldu. Üzerinde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç, kuşkulu ve huzursuz halleri üzerine ambulanstan indirildi.

Yapılan denetimlerde Düzmece tabip olduğu anlaşılan ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.

Tıbbi sekreterlik kısmı mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç’nin İstanbul’daki bir hastanede ambulans sürücülerine ve çalışanlarına kendini tabip olarak tanıttığı belirtildi. Nakit karşılığı birtakım hastalara reçete yazdığı ve sıhhat şuralarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Osman Ç, savcılıktaki sözünün akabinde özgür bırakıldı.

Ambulansın içindeki hasta ise denetimlerin akabinde İstanbul’a gönderildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir