Haydar Baş’ın oğlunun sizden fazla oyu var: İYİ Parti BTP’yi masaya istiyor

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

İYİ Parti, Haydar Baş’ın oğlu Hüseyin Baş’ın genel lideri olduğu Müstakil Türkiye Partisi (BTP)’ni de masada görmek istiyor. Bu karara münasebet olarak BTP’nin istikbal ve DP’den daha yüksek oyu olduğu gösteriliyor.

İkinci tıbbın ikinci tepesini Deva Partisi’nde yapacak 6’lı masada genişleme gündemde. Deva Partisi’nde 14 Kasım’da yapılması planlanan 6’lı masanın sekizinci doruğunda mevzunun masada olması bekleniyor.

İYİ PARTİ İSTEKLİ

Özellikle Milletvekili listeleri için partilerin alandaki varlıklarının karşılıklı olarak takipte olduğu masada CHP-İYİ Parti dışındaki DEVA, DP, istikbal ve SP’nin gücü konusunda iddialar yapılıyor. Masanın ortakları DÜZGÜN Parti’nin BTP ısrarının, masada kendine yakın bir partinin olmasını ve ilerleyen süreçte pazarlık gücünün artırılması hesabından kaynaklandığı ileri sürülüyor. ÂLÂ Parti’li bir kaynak “BTP’nin potansiyeli var. Genç bir genel liderinin olması gençler üzerinde Olumlu bir tesir yapabilir. Masada bulunan istikbal ve DP’den daha Çok oy alabilecek potansiyeli var” argümanında bulundu.

CHP KARARSIZ

SP’nin BTP’nin masaya gelmesine aralıklı olduğu bilinirken, CHP’nin SP’yi karşısına almak istemeyeceği belirtiliyor. CHP’nin DÜZGÜN Parti’den dolayı ve gelebilecek her türlü oya yeşil Fer yaktığı bu yüzden aralıklı olduğu da Anlatım ediliyor.

Mehmet Güney

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir