İki kamu kurumuna 206 personel alımı yapılacak

Tercih Rehberleri Oca 16, 2023 Yorum Yok

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, Devlet Tiyatroları genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatı ünitelerinde istihdam edilmek üzere muhafaza ve Emniyet vazifelisi, paklık vazifelisi, sürücü, aşçı, bahçıvan ve ofis(yazıhane) işçisi alınacak.

Adayların 2022 KPSS (B) kümesinden ön lisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3, ortaöğretim (lise ve dengi) mezunları için KPSSP94 puan tipinden en az 60 ve daha yüksek puan alması gerekiyor.

Başvurular sonrası en yüksek puandan başlanarak yapılacak sıralama sonucu alınacak kontratlı işçi sayısı kadar Namzet asil olarak, üç sert kadar da yedek Namzet belirlenecek.

Başvurular 16 Ocak tarihinden itibaren 15 gün içerisinde “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet sitesi üzerinden alınacak.

Başvuru kaideleri ve aranan niteliklere ait bilgiler “www.devtiyatro.gov.tr” internet sitesinde yer alacak.

Darphane ve Damga Matbaasına 85 Amele alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Darphane ve Damga Matbaası genel Müdürlüğünün, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi Amele alımı yapılacak.

İşçi takımlarına yerleştirilen adaylar 2 ay Deneyim periyodik olarak yasal taban fiyatla misyona başlatılacak.

Açık Amel sayısının 4 sert kadar asıl ve asıl sayı kadar yedek Namzet ortasında kelamlı İmtihan gerçekleştirilecek.

Aşçı, kimya laboratuvarı vazifelisi, Matbaa emekçisi, baskıcı (plastik) çalışanı, üniversal torna tezgahı operatörü, makine bakım tamir teknisyeni/makine bakım onarımcısı, hadde çalışanı, metal pres makinesi operatörü, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme teknisyeni, aşçı yardımcısı, bulaşıkçı, paklık vazifelisi, muhafaza ve Emniyet hizmetleri/silahlı Emniyet vazifelisi meslekleri için müracaatlar İŞKUR internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak 16 ila 20 Ocak tarihleri ortasında yapılacak.

Alıma ait öteki her türlü İlan kurumun internet adresinden (https://www.darphane.gov.tr) ilan edilecek. Noter tarafından 23 Şubat’ta çekilecek kura ile seçilen asil listedeki adaylar, tarihi ve saati bilahare ilan edilecek kelamlı imtihana tabi tutulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir