İYİ Partili Ağıralioğlu: Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 22, 2023 Yorum Yok

DÜZGÜN Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız.” dedi.

Ağıralioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, memleketin “ya 40 katır, ya 40 satır” diye tasnif edildiği bir siyasal iklime, “ne 40 katır, ne 40 satır, Tüm bir milleti sarıp sarmalayacak bir hatır” diye yola çıkanlardan olduklarını söyledi.

“Böyle bir siyasi iradenin Nefes verdiği demokrasi uğraşında biz bugün Fazla Kıymetli bir eşiğe geldik.” diyen Ağıralioğlu, “İçine girdiğimiz eşikte milletimizin hissiyatı bu türlü olduğu için arz ediyorum: Vicdan, tercih, talih, tarih, hukuk, hak, insaf, izan, uğraş sıkışmıştır. millet tercihiyle baş başa kalamamış, tercihe sıkışmıştır. Tüm bunlar içerisinde Nefes olmak teziyle bu sıkışmaya can suyu veren bir siyasi iradenin güzellik isminde kurulmuş bir memleket argümanının tarafından olarak bugünlere geldik.” sözlerini kullandı.

Bugün de yaşadıkları bu sıkışmışlığa, can suyu olabilmek için emek verip, alın teri döktüklerini anlatan Ağıralioğlu, şöyle devam etti:

“İYİ Parti ailesinin, mümtaz efor edenlerin, genel liderinden en ücra köşesindeki neferlerine kadar, gecelerini gündüzlerine kattığı bir memleket uğraşı verdiler. Uğruna gayret ettiğimiz demokrasinin, hakkını hukukunu korumak için gecesini gündüzümüze kattığımız milletimizin haklarının yendiği, malının gasbedildiğini, ümitlerinin çalındığını düşündüğümüz milletimiz için 5 yıllık bir gayretin nihayetinde, tarihin bizi sıkıştırdığı yerde birtakım siyasi kararların hakikat izah edilmesi, anlaşılmasını sağlamaya çalışıyorum.”

Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kendilerine dayattığı bir siyasal iklim içerisinde konuştuklarını Anlatım ederek, “Hayatımızın, siyasi gayretimizin, siyasi prensipler alanının canına okuyan bu kutuplaşma diye sıkıntı ettiğimiz münasebetsiz ittifakların, saçma sapan pazarlıkların, kirli hesapların veyahut asla bir ortaya gelmeyecek, gelmesinin de Muhtemel olmayan beraberliklerin besleyeni, gerçekleştirenleri, tahakkukunu gizleyeni olan bu 50+1 sisteminin memlekete yapılmış en Aka kötülük olduğunu söyleyenleriz.”

Ağıralioğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün memleket için hassasiyet taşıyan herkesin birinci gündemi haline gelen cumhurbaşkanlığı makamının kimlerin hangi oyuyla seçileceği üzerinden gerçekleştirilen tartışmanın merkezinde hepimizi kalbinden vuran bir bela Mevcut üstümüzde. 50 artı teğin mecburiyet haline getirdiği bir dayatma devletin en erdemli makamı olan cumhurbaşkanlığını bölücülüğün şantaj maksadı haline getirmiştir. Vatanına, milletine, devletine bayrağına, cumhuriyeti kuran iradesine, şehidine şühedasına, hakkı hatırı olan herkesin namus borcu devletin cumhurbaşkanlığı makamını seçmek zorunda olduğumuz bu siyasal iklimde bu makamın bölücülüğün maksadı olmasından utanmaktır. Türk devletine gönlü olan Türk bayrağına bağlılığı olan, Türk milletini canından aziz bilen mezhebi meşrebi ne olursa olsun, lisanı dini ne olursa olsun bu topraklarda yaşamayı canından aziz bilen herkesin bu memlekette birinci namus borcu devletin bu erdemli makamlarını bölücülüğün pazarlık masasında amaç olmaktan çıkarmaktır.”

Kazanmak için her yolu mubah gören, cinnetin karşısında namuslu siyasetin lisanını kullanmaya çalıştığını Anlatım eden Ağıralioğlu, “Kazanmak için her yolu mubah görenlerin, her şeyi yapmayı hak görenlerin herkesin karşısına doğrulukla kaybetmeyi onurla izzetle yenik olmayı tercih edenlerin ismine konuşuyorum. İktidarı tenkid ediyorsanız, kızıyorsanız, iktidara benzememek mesuliyeti altındasınız. İktidarı istişare yapmıyor diye, istişareye uymuyor, milleti duymuyor, açı açığı görmüyor diye eleştiriyorsanız, ızdırabını duyduğunu söylediği millet ismine siyasi körlükten sağırlıktan hükümeti tenkit ediyorsanız, milletinizi duymak, anlamak, istişare etmek, mutabakat diye bahsettiğiniz şeye sadakat göstermek zorundasınız.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı adaylık süreci başladığından beri, bu çabayı kim kazanacak sevdası değil, kimler memleket için yapılan bu uğraşlardan şad olacağı konuştuklarını anlatan Ağıralioğlu, “İYİ Parti’nin bu Pahalı emeklerinin mimarı olarak Meral Akşener, millete ümit olarak kurduğu masada siyasi dayatmayla karşı karşıya kaldı diye itiraz ediyoruz. İtirazımızın Evvel ve birinci olarak merkezinde hiçbir kazanma hevesinin hiçbir mevki şehvetinin milletin umudunu söndürmemesi gerektiğine dair bir hassasiyeti dillendiren tarafı temsil ediyoruz.” dedi.

Ağıralioğlu, “Meral Akşener’in milletin umudu olsun diye ortaya konmuş sonra da katlanarak, tahammül ederek, alttan alarak Tüm bu süreçlerin içinde milletin umudu sönmesin diye bugüne getirdiği siyasi uğraşta millete ümit masasında kendisine ve milletin umuduna pusu kurulmasından rahatsızız. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız.” diye konuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir