okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. Kıyı Emniyetine 44 daimi işçi, KGM’ye 7 müfettiş yardımcısı alınacak

Kıyı Emniyetine 44 daimi işçi, KGM’ye 7 müfettiş yardımcısı alınacak

admin admin -
65 0

Kıyı Emniyeti genel Müdürlüğünün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, 44 Daima Amele alımına ait müracaatlar, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden ya da İŞKUR hizmet merkezlerine şahsen gidilerek yapılacak. İŞKUR ilanında nihayet müracaat tarihi 23 Aralık olarak belirtildi.

Nihai listelerin ulaşmasını takiben kelamlı imtihan, mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıyeten duyurulacak.

Adayların atamaya temel muvaffakiyet puanı, kelamlı İmtihan ve halk Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS) puan ortalaması alınarak belirlenecek.

KGM de 7 müfettiş yardımcısı alacak. Müracaatlar, e-Devlet üzerinden yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinden yapılacak. Müracaatlar, 21 Aralık’ta başlayıp 12 Ocak 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar, KGM’nin internet adresinden ilan edilecek. Giriş imtihanı 14-15-16 Şubat 2023’te 10.00-16.00 saatlerinde KGM’de yapılacak.

Sözlü imtihanda başarılı olan asıl ve yedek adayların listesi kurumun internet (www.kgm.gov.tr) ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adreslerinden duyurulacak.

Alım, KPSS ve kelamlı İmtihan dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir