Kütahya’da sınıf öğretmenine uluslararası ödül

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

Türkiye’de bu mükafata layık görülen 3 öğretmenden biri olan Esin Sarıkaya, hem Kütahya’yı hem de bütün Türkiye’yi gururlandırdı. Esin Sarıkaya ile Birlikte Erzurum’dan Tuba Dumlu Güler, Muğla’dan Necip Akça ve Ordu’dan Caner Sarıoğlu’nun da birebir mükafatı almaya hak kazandığı öğrenildi.

115 ülkeden binlerce öğretmenin başvurduğu ve ‘Eğitim Nobeli’ olarak bilinen Küresel Teacher Award’ın, Hindistan’da aktiflik gösteren AKS Education Awards kuruluşu tarafından düzenlendiği belirtildi.

İHA’ya konuşan Öğretmen Esin Sarıkaya, “Söz konusu Global Öğretmen Mükafatı, dünyanın her köşesine etkin olarak ulaşmayı amaçlayan ve mesleklerine katkılarda bulunan inanılmaz öğretmenleri tanımlayan ve tanıyan en itibarlı tertiplerden ve ödüllerden biri olarak tanınıyor. Yaptığı çalışmalarla eğitimde ayrım oluşturan, mesleğine inanılmaz katkılar sağlayan, sınıflarının dışında da topluma hizmet eden öğretmenlerin ödüllendirildiği tertibin Ödül merasimi 5-6 Kasım’da Hindistan’ın başşehri New Delhi’de gerçekleştirilecek. Bu mükafatı layık görülmem beni gururlandırdı” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir