MASAK başkanı atanarak gitti

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Sözcü’den Erdoğan Süzer’in haberine nazaran; Kamuda ‘Atama’ ‘Görevden alma’ ve ‘İstifa’ tekniklerine Beyaz Parti periyodunda ‘Af isteme’ ve ‘atama yoluyla vazifeden alma’ yolları de eklendi. Mali Hataları Araştırma Şurası (MASAK) Lideri Hayrettin Kurt, halk Nezareti, Muhasebe ve kontrol Standartları Heyeti (KGK) 2. Başkanlığına atanarak vazifeden alındı.

2.5 yıldır bu vazifesini yürüten Kurt’un MASAK başkanlığı vazifesinden alındığına ait rastgele bir kararname de yayımlanmadı. Birebir metot 2016 yılında da Yine MASAK Lideri olan İbrahim Hakkı Polat’ın KGK’ya Üye atanması yoluyla kullanılmış, Polat da MASAK’taki koltuğundan olmuştu.

Yeni MASAK Liderinin hafta başında atanması bekleniyor. Mali kabahatleri araştırma, kara parayla, terörün finansmanıyla gayret gayesiyle kurulan MASAK, AKP periyodunda 7 Defa reis değiştirdi.

7’NCİ LİDERİ BEKLİYOR

İlk olarak Ecevit Hükümetinden kalan Nejat Coşkun’un 1 Aralık 2002 misyondan alınarak yerine Genç Osman Yaraşlı getirilmek istendi. Lakin bu birinci Nakil operasyonu periyodun Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’den döndü. Formül olarak Coşkun 2003 Mayıs ayında Lahey’e mali müşavir olarak gönderildi, Yaraşlı da vekaleten MASAK başkanlığına getirildi. Daha sonra MASAK’ta Adnan Ertürk, Mürsel Ali Kaplan, İbrahim Hakkı Polat, Osman Dereli ve en nihayet Hayrettin Kurt misyon yaptı. Yeni liderin bu hafta başında atanacağı Anlatım ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir