MEB’den Öğretmen Dışındaki Personelin İl İçi Yer Değişikliği Duyurusu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 07, 2023 Yorum Yok

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında yer Meydan öbür hizmet sınıflarındaki kimi unvanlarda vazife yapan çalışanın, Vilayet içi isteğe bağlı yer değiştirme Amel ve süreçleri, ulusal Eğitim Bakanlığı İşçisinin Misyonda Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kararlarına nazaran yürütülmektedir.

Yönetmeliğin 32’nci unsurunda; “(1) Bu Yönetmelik kapsamında bulunan işçiden bulundukları kurumda 30 Eylül tarihi prestijiyle kesintisiz en az üç Yıl vazife yapanlar, yer değiştirmek üzere müracaatta bulunabilirler.

(2) Müracaatlar Mayıs ayında alınır ve ilgili Vilayet ulusal eğitim müdürlüğünce belirlenen ve durumlarına Müsait takımlar ortasından en Çok on kuruma atanmak üzere tercihte bulunulabilir. Bakanlık yahut diğer halk Kurum ve kuruluşlarında süreksiz misyonlu olanlar ile aylıksız müsaadeli olanlar, Vilayet içi isteğe bağlı yer değiştirme müracaatında bulunabilirler.

(3) Vilayet içi isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunan çalışanın atamaları, Haziran ayında tercihleri de dikkate alınarak hizmet müddeti üstünlüğüne nazaran valiliklerce yapılır. Hizmet müddetinin eşit olması halinde hala bulunduğu takımdaki hizmet mühleti Çok olana öncelik verilir, eşitliğin bozulmaması durumunda kura yoluna başvurulur.

(4) Bu unsur kapsamında yapılan atamalar ilgili Vilayet ulusal eğitim müdürlüğünce duyurulur.” kararına yer verilmiştir.

Buna nazaran,

1-İliniz Okul ve kurumlarının işçi muhtaçlığı göz önünde bulundurulmak suretiyle münhal takımların duyuruya çıkılması, duyuruya çıkılacak döner kapital saymanı takımları için Bakanlık Takviye Hizmetleri genel Müdürlüğünden görüş alınması,

2-Başvuruda bulunacak işçinin MEBBİS modülündeki bilgilerinin güncellenmesi,

4-30 Eylül tarihi prestijiyle en az üç yıllık hizmet mühletinin hesabında, süreksiz olarak Öbür okul/kurumlarda görevlendirilenlerin misyon müddetlerinin asıl takımlarının bulunduğu yerde geçirilmiş sayılması,

5-Başvurusu alınan çalışanın yer değiştirmesinin, İlgi Yönetmeliğin 32’nci hususunun üçüncü fıkrasında belirtilen kararlar çerçevesinde en geç Haziran ayının birinci haftasında gerçekleştirilmesi,

6-İl içinde isteğe bağlı yer değişikliği gerçekleştirilen işçinin vazifeye başlama tarihlerinin MEBBİS modülüne işlenmesi gerekmektedir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir