Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan ‘ek zam’ talebi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Memur-Sen genel Lideri Ali Yalçın, “2023 yılının birinci muştusu, 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte halk görevlilerimize verilecek ‘ek zam’ olmalıdır.” tabirini kullandı.

Yalçın, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) aralık ayı enflasyon oranını yüzde 1,18, yıllık enflasyon oranını ise yüzde 64,27 olarak açıkladığını anımsattı.

“Enflasyon farkı yüzde 7,84 ve halk görevlileri/emeklilerinin maaş/ücretlerine yüzde 8 toplu kontrat artışıyla birlikte yansıyacak oran, yüzde 16,47 olarak muhakkak oldu.” tabirlerini kullanan Yalçın, 2022’de global ekonomik krizin yansımasıyla oluşan enflasyonist durumdan halk görevlilerini korumak için maaş ve fiyatlara Yekün yüzde 87 artış yapıldığını, gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye takım ve ek gösterge düzenlemesi üzere çalışma hayatına yönelik birçok Değerli adımın atıldığını hatırlattı.

Yalçın, şunları kaydetti:

“Haklı beklentilere yanıt verecek formda minimum fiyata yapılan artış, sabit gelirlinin korunması istikametinde gösterilen iradenin Değerli bir yansımasıdır. Taban fiyata oran/tutar bazında yapılan tarihi artışı münasebet kılan piyasa gerçekleri, halk görevlilerimiz için de geçerlidir. 2023 yılının birinci muştusu, 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte halk görevlilerimize verilecek ‘ek zam’ olmalıdır. Devletimizin gücü ve paydaşlığıyla, yüzde 16,47 artışa ek yapılacak ‘ek zam’, halk görevlilerimizi/emeklilerimizi rahatlatacak, unutulmayacaktır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir