Öğretmenin enkaz arasında annesinden hatıra bulma çabası

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar 11 Vilayet içinde en Fazla Hatay’da yıkıma neden oldu. Kentte en Fazla hasarın olduğu ilçe ise Antakya oldu. Kanatlı Caddesi’nde eski ve yeni olmak üzere birçok yapı yerle bir oldu. Cadde yakınında 6 katlı 3 yıllık bir binada, yandaki binanın çarpması sonucu yıkıldı. 41 yaşındaki Muallim Suna Yıldız, sarsıntıya annesi Aysel ve babası Galip’le Birlikte 6. katta yakalandı. Yıldız ve babası enkazdan 2 gün sonra sağ çıkarılırken, hayatını kaybeden 65 yaşındaki Ebeveyn Aysel Yıldız’ın cenazesine iki hafta sonra ulaşıldı. Acısını bir kenara bırakan Suna Yıldız, annesinden bir Hatıra bulabilmek için her gün enkazın olduğu bölgeye geliyor. Annesinin fotoğrafı yalnızca telefonunda kalan Yıldız, annesinden bir kesim eşya bulabilmek için Vakit vakit yıkıntı içinde arama yapıyor. Baba Galip Yıldız da enkazda bulduğu bir fotoğrafı yakından inceledi.

“Bir türlü ayakta duramadım”
Sarsıntıya uyanıkken yakalandığını anlatan Suna Yıldız, “Aşağıdan yukarından, sağdan sola Çılgın üzere sallandık. Sarsıntının durmasını bekledik. Daha Evvel de sarsıntılar oluyordu, belli bir mühlet sonra duruyordu. Bu bir türlü durmadı. çok şiddetli sarsıldık. Ayağa kalktım fakat bir türlü duramadım. Yatağın yanına eğildim, başımı korudum. Başımı her türlü modül düştü. zelzele durduktan sonra yerimden kalkabildim” dedi.

“Hatırası telefonumda kaldı”
Zelzeleye 6. katta Ebeveyn ve babasıyla yakalandığını hatırlatan Yıldız, “Yan yapı bizim binaya devrildi. Ben iki gün sonra enkazdan çıkabildim. Annemi kaybettim. Annemi o formda molozlar altında görmek Fazla zordu. Meskenden hiçbir şey kalmadı. Şu Lahza bir fotoğraf arıyorum, hiçbir şey yok. Annemin anısını gösteren bir fotoğraf bile bulamıyorum. Şöyle bir enkaza baktım, zira yalnızca bakabiliyorum. Her yerde moloz yığını var. Bir fotoğraf bile yok, annemin fotoğrafı yalnızca telefonumda kaldı. Anısı yok bende, kalmadı” tabirlerine yer verdi.
Yıldız, Antakya’yı asla terk etmeyeceklerini kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir