okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. Şekere 9 ay zam yok

Şekere 9 ay zam yok

admin admin -
42 0

Üreticiler, şekerin fabrika çıkış fiyatını 1 Eylül’e kadar sabitlediğini açıkladı.

GIDA PERAKENDESİNE Olumlu YANSIR

Birçok mamulün üretiminde kullanılan ve Temel girdi unsurlarından kabul edilen şekerde bu türlü bir karar alınması perakende kesimi tarafından Değerli bulundu. Bölüm temsilcileri, bisküvi, çikolata, içecek, tatlı ve daha birçok eserde daha Evvel görülen fiyat artışlarına mazeret kalmadığına dikkat çekiyor. Laf konusu fiyat sabitlemesi 1 Eylül tarihine kadar süreceği için de Besin perakende piyasasına Olumlu yansıması bekleniyor.

FİYATLARDA DALGALANMA RİSKİ YOK

  • Bu pazarlama yılında stok planlama ile arz ve talep istikrarına yönelik gelişmelerin Olumlu olduğuna vurgu yapılan PANŞEK açıklamasında şunlar kaydedildi: “Geçtiğimiz Yıl dünya şeker fiyatlarındaki dalgalanmalar sebebiyle stok planlamamızı bozan ve arz istikrarını etkileyen aksilikler yaşanmıştır. Fakat içinde bulunduğumuz pazarlama yılında gerçekleştirdiğimiz şeker üretim sayıları ve arz istikrarını sağlamak gayesiyle tarım ve Orman Bakanlığı’mızca bölümde oluşturulan uyum sistemi sayesinde dünya şeker piyasalarında mümkün dalgalanmalara karşı rastgele bir risk ihtimali kalmamıştır. 1 Eylül’e kadar şeker fabrika çıkış fiyatlarında, halihazırdaki fiyatları temel alarak sabit fiyat uygulaması başlatacağımızı, sabit fiyat uygulamasının uzun müddettir istikrarlı bir biçimde seyreden perakende fiyatlarına da Olumlu yansıyacağını kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Toptancılardan takviye geldi

İSTOÇ İş Adamları Toplumsal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği (İSTOÇDER) Lideri Ahmet Acar, “Hırdavat, züccaciye olmak üzere 42 Uğraş kümesini kapsıyoruz. Toptan ticaretin yüklü olduğu İSTOÇDER olarak yılbaşı öncesi fiyatlarımızı şubat sonuna kadar sabitledik. Perakendecilerin artırımı yansıtmaması için fiyatlarımızı sabitleme kararı aldık” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir