SGK 30 müfettiş, Adli Tıp 40, Gazi Üniversitesi ise 20 personel alacak

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Adalet Bakanlığı İsimli Tıp Kurumu Başkanlığına 40 kontratlı işçi, Toplumsal Emniyet Kurumu (SGK) Başkanlığına 30 müfettiş yardımcısı, Gazi Üniversitesine ise 20 kontratlı işçi alınacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara nazaran, İsimli Tıp Kurumunun merkez ve taşra teşkilatına, kelamlı İmtihan sonucuna nazaran kontratlı 5 ofis(yazıhane) çalışanı, 2 aşçı, 4 sürücü, 23 hizmetli, 2 sıhhat teknikeri, 1 infaz ve müdafaa memuru ile 3 muhafaza ve Emniyet vazifelisi alınacak.

Adaylar müracaatlarını 12-25 Aralık’ta e-Devlet aracılığıyla “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden gerçekleştirecek.

Başvuru koşulları ve aranan niteliklere ait bilgiler, İsimli Tıp Kurumunun internet sitesinde yer alacak.

– SGK’ye 30 müfettiş yardımcısı alınacak

SGK Başkanlığı, yazılı ve kelamlı İmtihan sonucuna nazaran 30 müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Adayların, 2021 ve 2022’de yapılan halk İşçisi Seçme İmtihanı’nın “KPSSP48” puan cinsinden en az 80 ve üzerinde alması, en az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, tıp, diş hekimliği, eczacılık fakültelerinden yahut toplumsal hizmetler, sıhhat yönetimi yahut sıhhat idaresi, matematik, istatistik, aktüerya, bankacılık, sigortacılık, işletme mühendisliği, sanayi mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması ve 2023’ün Ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.

Başvuralar 12-30 Aralık’ta e-Devlet aracılığıyla “https://www.turkiye.gov.tr/sgk-kurum-disi-sinav” adresinden yapılacak.

Aranan nitelikler ve diğer müracaat kurallarına SGK’nin internet sitesindeki “duyurular” kısmından ulaşılabilecek.

– Gazi Üniversitesine 20 kontratlı işçi alınacak

Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı ünitelerde çalıştırılmak üzere kontratlı 9 muhafaza ve Emniyet vazifelisi, 1 elektrik elektronik teknikeri ve 10 ofis(yazıhane) işçisi alınacak.

Adaylar, 7-21 Aralık’ta “http://personelilan.gazi.edu.tr” adresinden istenilen evrakları sisteme yükleyerek başvurusunu tamamlayabilecek.

Başvuru sonunda kontrat yapmaya hak kazanan adaylar, 2022 KPSS (B) kümesi puan sıralaması temel alınarak belirlenecek. İşçi alımına yönelik rastgele yazılı yahut kelamlı İmtihan uygulanmayacak.

Adaylar, müracaat kaidelerini “personel.gazi.edu.tr” internet sitesinden öğrenebilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir