Soylu: AYM’nin yapmadığını Diyarbakır anneleri yaptı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 22, 2023 Yorum Yok

Gaziosmanpaşa’da bir lokantada Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları Klâsik Sahuru’na katılan Soylu, Gaziosmanpaşalılara zelzele bölgesine yönelik yardımlaşma ve dayanışmaları için teşekkür etti.

Deprem bölgesinde 740 bin çadırda 3 milyon insanın yaşadığını, 2 milyon beşere apansız iftar verildiğini belirten Soylu, depremzedelere psikososyal takviye sağlandığını, LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere eğitim dayanağı verildiğini, spor alanları oluşturulduğunu ve çadırların standartlarının daha da yükseltildiğini söyledi.

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği üzere kalıcı konutların da bir Yıl içinde depremzedelere teslim edileceğini, depremzedeleri asla yalnız bırakmayacaklarını Anlatım etti.

Türkiye’nin Fazla sınamalardan geçtiğini, doğal afetlerin yanı Dizi Seyahat Parkı olayları, 17-25 Aralık, 6-8 Ekim Olayları, 15 Temmuz vuruş teşebbüsü üzere Hariç müdahalelerle de karşılaştığını lisana getiren Soylu, “Türkiye değişik bir tabloya hakikat evrilmek istendi. Bugün şark ve Güneydoğu, huzuru kendi içinde bulmuştur. Bundan kim istifade ediyor? Orada yaşayan kardeşlerimiz. Hiç, hiçbir şeyi, kimse küçümsemesin. Şu Diyarbakır anneleri, ortaya koyduğu iradeyle Birlikte HDP’yi kapatmıştır. Anayasa Mahkemesinin yapmadığını o Diyarbakır anneleri yaptı.” dedi.

Soylu, HDP’nin, Türkiye’de demokrasinin istismarını en uygun yapan, PKK’nın uzantısı siyasi parti olduğunu kaydetti.

– “29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında Biricik bir terörist kalmayacak”

Dün 2 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini ve Türkiye’deki terörist sayısının 86’ya düştüğünü söyleyen Soylu, “Bunu burada yazıyoruz; 29 Ekim 2023’te bu ülkenin dağlarında Biricik bir terörist kalmayacak.” sözünü kullandı.

Soylu, Türkiye’de artık başı Aleni olanın da örtülü olanın da devlette öğretmen, tabip, asker, polis, savcı, hakim, kaymakam, vali ve Milletvekili olabildiğine dikkati çekerek, “Tayyip Erdoğan dünya siyasasını avucunun içi üzere biliyor. Kimin ne oynadığını, kimin ne oyun kurduğunu biliyor. Bugün Türkiye değişik bir istikamete gidiyor. Bu sınamalardan kurtuldu Türkiye.” diye konuştu.

Programda, Gaziosmanpaşa Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta, Beyaz Parti Vilayet reis Yardımcısı Ahmet Kaan, Trabzon Federasyonu Dernekleri genel Lideri İsmail Şatıroğlu ve Beyaz Parti İstanbul 2. Bölge 17. Dizi Milletvekili adayı Emre Ustaosmanoğlu da konuşma yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir