Tapu ve Kadastro 426 sözleşmeli personel alınacak

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 14, 2022 Yorum Yok

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, müracaatlar 1 Aralık’tan 11 Aralık 2022 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro genel Müdürlüğü – Meslek Kapısı – halk İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Adayların KPSS puanı, eğitimi, mezun olduğu kısım, askerlik, isimli sicil kaydı ve kimliğine dair bilgiler müracaat esnasında e-devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılıyla temin ederek müracaatlar alınacağından adaylardan bu evrede evrak istenmeyecek. Adaylar Laf mevzu bilgilerinde kusur var ise müracaat yapmadan Evvel ilgili kurumlardan Gerekli güncellemeleri yapacak.

Atanmaya hak kazanan adayların ibraz edecekleri dokümanlar ayrıyeten yayımlanacak. Yurt içinde yahut dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adaylar denklik gösterir dokümanlarını pdf ya da jpeg formatında sisteme yükleyecek.

Erkek adaylardan askerlik bilgilerinde yanılgı olanlar rastgele bir askerlik şubesinden askerlik bilgilerini düzelttirdikten sonra müracaatta bulunacak.

Adaylar müracaat kıymetlendirme sonuçları ile yerleştirme süreci ve Sonuç bilgilerini Meslek Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinden takip edebilecek, ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacak.

Adayların süreç süreci ve gelinen etaplar ile ilgili Tapu ve Kadastro genel Müdürlüğü internet sayfasında (www.kgm.gov.tr) yayımlanan duyuruları takip etmesi gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir