TBMM 298 personel alacak

Genel May 22, 2023 Yorum Yok

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINDAN

Türkiye Aka millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı takımlarına Türkiye Aka millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında Birinci defa Vazifeye Başlayacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Yönetmelik kararları doğrultusunda yazılı ve kelamlı yahut uygulama sınavıyla işçi alınacaktır.

1- İMTİHAN ŞEKLİ

Sınavın yazılı etabı için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-2019 yıllarında gerçekleştirilen halk İşçi Seçme İmtihanlarının (KPSS) sonuçları temel alınacaktır.

Kadro unvanlarına nazaran KPSS’den en yüksek puan Meydan adaydan başlanarak duyurulan takımların üç sert Namzet (son sıradaki adayla tıpkı puana sahip olan öbür adaylar dahil) kelamlı imtihana yahut uygulama imtihanına alınacaktır.

2- ARANAN ŞARTLAR

Sınava müracaatta bulunacak adayların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci hususunda yer Meydan genel koşulları taşımaları,

b) İmtihan açılan takımlar için aranan koşulları taşımaları ve belirtilen KPSS puan cinsinden en az altmış puan almış olmaları, gerekmektedir.

3- MÜRACAAT TARİHİ, HALİ VE YERİ

Başvurular 12.08.2020 tarihinde başlayıp 25.08.2020 tarihinde sona erecektir. Adaylar, ilanda belirtilen takımlardan sadece birine müracaatta bulunabilecektir.

Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen yahut posta yolu ile yapılacak müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Adaylar müracaat müddeti içinde müracaatta bulunduğu takıma ait tahsil dokümanı (diploma) ile takımlar prestijiyle İmtihan ilanında belirtilen doküman yahut sertifikaların bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden[email protected] mail adresine gönderecektir. tahsil evrakı (diploma) ile Gerekli evrak yahut sertifika ibrazında bulunmayan adayların müracaatları geçersiz sayılacaktır.

4- KELAMLI YAHUT UYGULAMA SINAVI

Yazılı İmtihan puanı temel alınarak yapılacak sıralamaya nazaran kelamlı yahut uygulama imtihanına katılmaya hak kazanan adayların İsim listesi ile imtihanın yapılacağı yer, gün ve saat http://www.tbmm.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Sözlü yahut uygulama imtihanında başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak kuraldır.

Sözlü yahut uygulama imtihanı sonucunda, yazılı İmtihan puanının %60’ı ile kelamlı yahut uygulama İmtihan puanının %40’ı toplanarak adayların giriş imtihanı puanı tespit edilecektir.

5- BAŞKA HUSUSLAR

Adaylara bütün tebligat ve duyurular http://www.tbmm.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak olup ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru basamağında yahut sonrasında gerçeğe muhalif beyanda bulundukları tespit edilenler hakkında ilgili Yönetmeliğin 20’inci hususu kapsamında süreç tesis edilecektir.

Yayımlandığı tarihten sonra İmtihan ilanında rastgele bir değişiklik yapılması halinde Laf konusu değişiklik http://www.tbmm.gov.trinternet adresinde ilan edilecektir.

6- Nakil YAPILACAK TAKIMLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir