Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 50 personel alınacak

Tercih Rehberleri Oca 08, 2023 Yorum Yok

Kurumun Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına nazaran, alımı yapılacak 23 ulaştırma ve haberleşme uzman yardımcısı ile 8 denizcilik uzman yardımcısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının merkez teşkilatında istihdam edilecek.

Adaylar, 28 Kasım-27 Aralık periyodunda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Meslek Kapısı’na (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifreleriyle giriş yaparak müracaatta bulunabilecek. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Adayların yalnızca bir müracaat hakkı olacak.

2021 yahut 2022 lisans seviyesi halk İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) sonuçlarına nazaran yapılan müracaatlar ortasından, en yüksek puana sahip adaydan başlanarak Nakil yapılacak takım sayısının 4 sert Namzet kelamlı imtihana çağırılacak.

Sözlü imtihana girmeye hak kazanan adaylara ait liste ile kelamlı İmtihan tarihi Bakanlığın internet sitesinden (www.uab.gov.tr) ilan edilecek. Adaylara ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacak. Kelamlı imtihan, 2023’te Ankara’da yapılacak.

– 19 Daimi Amele alınacak

Bakanlığın öteki ilanına nazaran, İstanbul, İzmir, Samsun ve Trabzon’da çalıştırılmak üzere 19 Daimi Amele alınacak.

Kura çekimi aracılığıyla kelamlı, sözlü/uygulamalı imtihana katılmak üzere belirlenen asıl adayların ve gereksinim duyulması halinde yedeklerin hangi dokümanları teslim edeceği, doküman teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme süreçleri ile doküman tesliminden sonra yapılacak sözlü/uygulamalı imtihana ait bilgiler “www.uab.gov.tr” internet sitesinde ilan edilecek. Adaylara ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacak.

Sözlü/uygulamalı İmtihan sonucu atamaya hak kazanan asıl adayların, haklarında yapılacak Emniyet soruşturması ve/veya arşiv araştırmasının Olumlu sonuçlanmasını müteakip Nakil süreçleri başlatılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir