Ünlü şarkıcı açıkladı: Sanat dünyasında kar payı vurgunu

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ferman Toprak ve eşi, 2 milyon TL’yi işletmesi için döviz ofisi sahibi olan dostları Oğuz Vural’a verdi. Vural; Toprak çiftiyle Birlikte ortalarında ünlülerin de yer aldığı 70 şahıstan topladığı paralarla sırra kadem bastı. Paralarını alamayan çift kabahat duyurusunda bulundu.

Türkücü Ferman Toprak, ‘Aile dostum’ dediği Oğuz Vural’ın, kendisini, eşini ve yakınlarını dolandırdığı savıyla cürüm duyurusunda bulundu. Vural’ın sahibi olduğu döviz ofisine yatırım yapan Toprak ve etrafı, bir mühlet sonra Vural’la irtibatın kesildiğini söyledi. İşte Ferman Toprak’ın argümanları:

Kardeş dediğimiz bir insandı. bütün parayı üstünden kar hissesi verilecek vaadi ile topladılar. Eşim Hilal’den 1 milyon TL ve benden 62 bin dolar aldı. Bir müddet sonra paramızı almak istedik lakin Geri dönüş alamadık. Şaşkınlık içindeyiz.

Paramı kaybetmekten Fazla aile dostumuz tarafından dolandırıldığım için kahroluyorum.

15 yıllık arkadaşımdı, çocuklarımla çocukları arkadaş. Sanat ve Amel dünyasından da birçok ismi dolandırdı.

70 şahıs dava açtı, ‘Döviz Ofisi Mağdurları’ diye Whatsapp kümemiz bile var.

Milyonlarca lirasını kaybedenler ortasında 15 Temmuz gazileri bile var. Kendisi şu anda bile lüks otomobillerle, tatillerde gezdiği anları paylaşıyor. Lüks hayatı bizim paramızla yaşıyor.

Sahnelerden kazandığım parayla 14 kilo altın almıştım. Oğuz ‘Benim kasam daha güvenli’ diyerek istedi, verdim, sonra Hilal’le evlendik, bir konut almak için o altınları Geri aldım.

Şimdi hem Hilal’le evlendiğim için, hem de meskeni aldığımız için şükrediyorum. Altınlarım orada olsaydı, tahminen onlar da gidecekti.

‘KENDİ PARAMLA İCRALIK OLDUM’

Ferman Toprak’ın eşi Hilal Toprak ise şunları söyledi: “Yeni bir Amel kurmuştum. Masraflar için Oğuz Vural’a verdiğim 1 milyon TL’den bana 50 bin TL göndermesini söyledim. Çalışanı bana istediğim fiyatı yolladı fakat dekontunda ‘Borç’ ibaresi vardı. Bir mühlet sonra meskenime icra dava evrakı geldi. Şoke oldum, şahsıma ilişkin olan paradan Dolayı icralık oldum. Kendisinin durumu Fazla düzgün.Birçok gayrimenkulü var, hatta Acarkent’te pahası 4 milyon dolar olan villasını FB’li bir futbolcuya yıllık 4 milyon TL karşılığında kiraya verdi.”

‘SERDAR’I UYARMASAYDIK TAHMİNEN KONUTU ELİNDEN GİDECEKTİ’

İş Adamı Ali Dilber de Oğuz Vural’ın dolandırdığı isimlerden. Dilber, “Ferman, ben ve Oğuz yakın arkadaştık. Beni ‘Bankada param sıkıştı’ diye aradı, 230 bin Euro borç istedi. Parayı verdim fakat Geri istediğim için benden şikayetçi oldu. Serdar Ortaç da uyarılarımızla kendisini kurtardı. İstinye’deki meskeninin üzerine kredi çektirmeye çalıştı, lakin dolandırılma durumları ortaya çıkınca Serdar’ı uyardık” dedi.

GÖKHAN GÖKDUMAN

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir