Üzerine kaya devrilen otomobildeki öğretmenlere veda edildi

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 07, 2023 Yorum Yok

Feke ilçesi yolunda dün heyelan nedeniyle arabanın üstüne kaya devrilmesi sonucu, beraberindeki meslektaşları Pınar Kılıç, istek Altıparmak, Ümmühan Dilbilir ile Bir arada hayatını yitiren 37 yaşındaki Rahime Topak’ın cenazesi, Kozan Devlet Hastanesi morgundan alındı.

Sosyal bilgiler öğretmeni Topak için Kozan ilçesi Yüksekören Mezarlığı’nda cenaze merasimi düzenlendi.

Topak’ın eşi Mehmet ve 9 yaşındaki oğlu Abdullah, merasimde gözyaşı döktü.

Rahime öğretmenin cenazesi, namazın kılınması ve helallik alınmasının akabinde dualarla toprağa verildi.

Törene, Topak’ın yakınlarının yanı Dizi Beyaz Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Memur-Sen genel reis Yardımcısı Muammer Karaman ve öbür yetkililer katıldı.

Himmetli İlkokulu ve Ortaokulu’nda vazifeli öğretmenler Pınar Kılıç, istek Altıparmak, Ümmühan Dilbilir ve Rahime Topak, bulundukları arabanın üzerine dün Feke yolunda heyelan nedeniyle kaya devrilmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

Adana’da üzerine kaya düşen arabada vefat eden Pınar Muallim defnedildi

Adana’nın Saimbeyli ilçesinde, üzerine kaya düşen arabada 3 meslektaşıyla ölen Sınıf öğretmeni Pınar Kılıç’ın cenazesi toprağa verildi.

Feke ilçesi yolunda dün heyelan nedeniyle üzerine kaya düşen arabada, Himmetli Birinci ve Ortaokulu’nda vazifeli Muallim arkadaşları istek Altıparmak, Ümmühan Dilbilir ve Rahime Topak ile vefat eden Pınar Kılıç’ın (29) cenazesi, Adana kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak merkez Sarıçam ilçesi Buruk Mezarlığı’na getirildi.

Kılıç için mezarlıkta cenaze merasimi düzenlendi. Merasimde, Pınar Kılıç’ın bir ortaokulda misyon yapan matematik öğretmeni eşi Muhammet Ali Kılıç, babası, Atila ile annesi Şükrüye Özdemir ve yakınları gözyaşı döktü.

Geçen Yıl ağustos ayında evlendiği öğrenilen Pınar Kılıç’ın cenazesi, Sarıçam Müftüsü Osman Canbolat’ın kıldırdığı namaz sonrası defnedildi.

Törene, ölen Kılıç’ın ailesi, yakınları ve meslektaşlarının yanı Dizi ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy ve Sarıçam Belediye Lideri Bilal Uludağ katıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir