YSK Başkanlığına ‘kardeş’ iddiası

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 23, 2023 Yorum Yok

Sözcü Gazetesinden Veli Toprak’ın bugünkü haberine nazaran, 11 üyeli Yüksek Seçim Konseyi’nde (YSK) reis Muharrem Akkaya iç 5 üyenin misyon müddeti yarın sona erecek. Kritik 2023 seçimlerini yürütecek olan YSK’nın yeni lideri bir hafta içinde muhakkak olacak. Başkanlık koltuğuna en yakın Namzet olarak Sayıştay Lideri Metin Yener’in ağabeyi ve hala YSK üyesi olan Ahmet Yener gösteriliyor.

Geçen hafta yapılan seçimde Danıştay kontenjanından YSK üyeliğine Ali Çopur ve İsmail Kalender seçildi. Fakat Yargıtay’da 11 oylama yapılmasına Karşın sonuca ulaşılamadı. Yarına kadar Yargıtay 3 seçmiş olacak.

Mevcut üyeler Ahmet Yener, Mahmut Akgün, Ekrem Özüpek, Orhan Usta, Ali Ürker ve battal Söğüt ile 5 yeni üyenin katılmasından sonra kendi içinde reis ve başkanvekili seçecek. gizli oyla yapılacak seçimde en Fazla oyu Meydan YSK’nın yeni lideri olacak.

UZMANLIĞI İŞ KAZALARI

Başkanlık için en kuvvetli Namzet olarak gösterilen YSK üyesi Ahmet Yener’in en dikkat cazibeli özelliği ise Sayıştay Lideri Metin Yener’in ağabeyi olması. Ahmet Yener hali hazırda, Yargıtay ve YSK üyeliği misyonunun yanı Dizi eşitlik Bakanlığında Yargıç ve savcı mülakat kurul üyeliği vazifelerini de yürütüyor. Uzmanlık alanı Amel kazaları ve Uğraş hastalıkları.

Sayıştay Lideri Metin Yener de daha Evvel hem Başbakanlık hem de Cumhurbaşkanlığında İşçi Prensipler genel Müdürü olarak misyon yaptı. Akabinde teamüllere karşıt olarak Sayıştay’a dışardan reis olarak atandı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin mimarlarından birisi olarak biliniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir