1 Kasım 2022’den önemli gündem başlıkları

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

1- CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Küme toplantısına katılacak.

(TBMM/13.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde, bakanlığın 2023 yılı bütçesi görüşmelerine iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Bağlantı Başkanlığı ile AFAD tarafından ortaklaşa düzenlenen “Afet İrtibat Çalıştayı”na katılacak.

– Bakan Soylu, YÖK Lideri Erol Özvar ile imzalayacağı “YÖK ile Muhtar Akademisi Protokolü” ve “YÖK ile güvenlik genel Müdürlüğü özel Emniyet Daire Başkanlığı Protokolü” imza merasimlerine de iştirak edecek.

(Ankara/09.45/15.00)

3- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, iki bakanlık ortasında düzenlenen “Köy Ömür Merkezleri Projesi İş Birliği Protokolü” imza merasimine katılacak.

– Bakan Kirişci, “15. Memleketler arası Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Sanayisi Fuarı ile 15. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı”na da iştirak edecek.

(Ankara/10.00/Adana/12.00)

4- TBMM’den

– HDP ve MHP’nin Küme toplantıları düzenlenecek.

– genel Şurada, iktisada ait düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Kimi kanun ve kanun Kararında Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi görüşülecek.

(TBMM/12.45/10.45/15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜREK 2022 – Türkiye rüzgar Gücü Kongresi açılış merasimi ile toplu açılış ve Temel atma merasimine katılacak.

(İzmir/09.30-11.30)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bulgaristan Ekonomik İşlerden Mesul Başbakan Yardımcısı ve Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Hristo Aleksiev ile bir ortaya gelecek.

(Edirne/12.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret kapsamında Ankara’da bulunan Arnavutluk Avrupa ve Dışişleri Bakanı Olta Xhaçka ile basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/17.00)

GÜNCEL

1- Anayasa Mahkemesi Lideri Zühtü Arslan, “Adli Yargıda Kişisel müracaat İhlal Kararları ve İhlalin Sonuçlarının Ortadan Kaldırılması” bahisli bölge toplantısına katılacak.

(Trabzon/10.00)

SPOR

1- UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 6’ncı ve nihayet hafta maçları başlayacak; A, B, C ve D Kümelerinde gayret tamamlanacak.

2- Basketbol ULEB Avrupa Kupası’nın 4. haftasında B Kümesi’nde Türk Telekom, deplasmanda Polonya’nın Slask Wroclaw ekibiyle karşı karşıya gelecek.

(Wroclaw/22.00)

3- Basketbol Şampiyonlar Ligi D Kümesi’nin 3. haftasında Bahçeşehir Koleji deplasmanda Çekya’nın ERA Nymburk grubuyla karşılaşacak.

(Prag/20.30)

4- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2022-2023 dönemi Çukurova Belediyesi Adana Demirspor-PTT maçıyla başlayacak.

(Adana/17.30)

5- Galatasaray, Spor Toto Muhteşem Lig’in 13. haftasında Beşiktaş’la yapacağı derbinin hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde başlayacak. İdman öncesi futbolculardan Juan Mata, basın mensuplarının sorularını cevaplayacak.

(İstanbul/11.00/10.45)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir