15 Eylül 2022’den önemli gündem başlıkları

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’da Hazreti Hızır Türbesi’ni ziyaret edecek. Erdoğan, Şanhay İşbirliği Teşkilatı Tepesi’ne katılan ülkelerin devlet liderleriyle ağaç dikme merasimine iştirak edecek, sonsuz kent kompleksine ziyarette bulunacak ve tepedeki başkanlarla akşam yemeğine katılacak.

(Semerkant)

2- TBMM Lideri Mustafa Şentop, beraberindeki Parlamento heyeti ile resmi temaslarda bulunmak üzere Moldova’ya gidecek. Şentop, Moldova Meclis Lideri Igor Grosu ile görüşecek, Parlamento onur Defteri’ni imzalayacak, Parlamento Kurul Liderleri ile toplantıya katılacak. Moldova Ticaret ve Sanayi Odası ile Yatırım Ofisi yetkilileriyle bir ortaya istikbal Şentop, Moldova Başbakanı Natalia Gavrilita ile görüşecek.

(Ankara/Kişinev)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- DÜZGÜN Parti genel Lideri Meral Akşener, Belediyenin yeni itfaiye binasının açılış merasimine katılacak.

(Bolu/15.30)

2- Beyaz Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş’ta sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla toplantıda bir ortaya gelecek, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca üretimi tamamlanan Kanlıdere Köprüsü açılış merasimine katılacak, Adıyaman Valiliği ile belediye başkanlığına ziyarette bulunacak, gençlik buluşmasına iştirak edecek.

(Kahramanmaraş/10.30/15.00/Adıyaman/18.00/18.30/20.00)

3- CHP genel reis Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki CHP iktisat Masası Heyeti, sivil cemiyet kuruluşlarından ve Amel dünyasından temsilcilerle toplantıda bir ortaya gelecek, Çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

(Tekirdağ/09.00-17.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AirTaxi Dikey Hava Gösterisi – AirTaxi Dünya Kongresi ile MillTech İstanbul Değirmen Makineleri Teknolojileri ve Yan Sanayi Fuarı Açılış Merasimi’ne katılacak.

(Kocaeli/09.00/İstanbul/13.30)

2- tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım Bölümü Temsilcileri Toplantısı’na, pamuk hasadına ve 2022 Yılı Su Eserleri Av Dönemi Açılış Programı’na iştirak edecek.

(Adana/12.30-20.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Valiliği, Beyaz Parti Vilayet Başkanlığını ve Derik ilçesini ziyaret edecek, Ceylanpınar-Kızıltepe Yolu, Kızıltepe Güney bayındır Etraf Yolu ve Kızıltepe-Mardin Havalimanı toplayıcı yollarını inceleyecek, esnaf ziyaretinde bulunacak.

(Mardin/11.00-18.00)

4- TÜİK, ağustos ayı tarım Eserleri Üretici Fiyat Endeksini, Hane satış ve fiyatlı çalışan istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

5- Hazine ve Maliye Bakanlığı ağustos ayı merkezi Yönetim bütçe gerçekleşmelerini duyuracak.

(Ankara/11.00)

6- TCMB, temmuz ayına ait Özel kesimin Yurt dışından sağladığı kredi borcu sayılarını, haftalık Nakit ve banka istatistikleri ile ağustos ayı milletlerarası rezervler ve döviz likiditesini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30/14.30)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Memleketler arası Gaziantep Gastronomi Şenliği kapsamında Antep fıstığı hasadına, Udma Peynir Müzesi ve Rayiha Baharat Müzesi açılışlarına katılacak.

(Gaziantep/11.00-14.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Beyaz Parti Vilayet Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yüz Yüze 100 Gün” programı kapsamında Fatih ilçesinde esnafı, Bayanlar Pazarı’nı, Beyaz Karavan’ı ziyaret edecek; Bayan Kolları Buluşması’na katılıp Gençlik Programı’nda amatör spor kulüpleriyle ve Merkez Kütüphane’de öğrencilerle bir ortaya gelecek.

(İstanbul/14.00/15.30/16.30/17.00/18.00/20.00)

2- Dünya Güreş Şampiyonası, Sırbistan’da sürüyor. Özgür tarz 70 kiloda Servet Coşkun, 79 kiloda Muhammet Akdeniz, 86 kiloda Fatih Erdin ve 125 kiloda Taha Akgül mindere çıkacak; bayanlar 72 kiloda Buse Tosun Çavuşoğlu repesaj gayreti verecek.

(Belgrad)

3- UEFA Avrupa Ligi kümelerinde ikinci hafta maçları yapılacak. H Kümesi’nde Trabzonspor, Sırbistan’ın Kızılyıldız kadrosunu konuk edecek; B Kümesi’nde Fenerbahçe deplasmanda Fransa’nın Rennes grubuyla deplasmanda karşılaşacak.

(Trabzon/19.45/Rennes/22.00)

4- UEFA Avrupa Konferans Ligi kümelerinde ikinci hafta maçları yapılacak. Demir Küme Sivasspor, G Kümesi’nde deplasmanda Romanya’nın CFR Cluj kadrosuyla karşılaşacak; Medipol Başakşehir, A Kümesi’nde İtalya’nın Fiorentina ekibini konuk edecek.

(Cluj-Napoca/19.45/İstanbul/22.00)

5- Ziraat Türkiye Kupası 1. Eleme Çeşidi çabası 6 maçla tamamlanacak.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! 100.000 TL SANAL Nakit İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ Çabucak GÖR!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir