okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 18 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

18 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
11 0

1- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ATO Congresium’da düzenlenecek, “Bağımlılıkla Çaba İl/İlçe Çalıştayları Kıymetlendirme Şurası”na katılacak.

(Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Valiliği, Eyyübiye kentsel dönüşüm alanını, Büyükşehir Belediyesini ve Beyaz Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, Valilik ve Belediye’de kıymetlendirme toplantılarına katılacak.

(Şanlıurfa/12.00-17.00)

2- TBMM’den

– CHP, MHP ve HDP’nin Küme toplantıları gerçekleştirilecek.

(13.30/10.45/12.45)

– genel Konseyde, Türkiye’nin Lübnan’da konuşlu BM Süreksiz misyon Gücü’ne (UNIFIL) TSK ögeleriyle verdiği dayanağın müddetinin 1 Yıl daha uzatılmasına ait Cumhurbaşkanlığı tezkeresi görüşülecek, Güç ve Alışılmış Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bartın’daki maden kazasıyla ilgili bilgilendirme yapacak.

(15.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ve Beyaz Parti Şanlıurfa Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek.

(Şanlıurfa/12.00/15.00/17.00)

2- tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Toprağa İz Bırakan Kadınlar” programına katılacak.

(Ankara/14.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, ağustos ayına ait memleketler arası yatırım konumu ile Hane fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00/14.30)

GÜNCEL

1- Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamaya ait gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Tipi uğraşı başlayacak; Kasımpaşa-Yeni Mersin İdmanyurdu, Serik Belediyespor-Batman Petrolspor, Manisa FK-Ambercay Eynesil Belediyespor, Ankaraspor-Pazarspor, Altay-Efeler 09, Çaykur Rizespor-Boyabat 1868, Yukatel Kayserispor-Alagöz Holding Iğdır FK, Adana Demirspor-Adıyaman FK maçları yapılacak.

(İstanbul/13.00/Antalya/13.30/Manisa/Ankara/İzmir/14.00/Rize/15.00/Kayseri/17.30/Adana/20.30)

2- Basketbolda THY Avrupa Ligi’nin 3. hafta çabası başlayacak; Anadolu Efes, İspanyol grup Valencia Basket’i, Fenerbahçe Beko, Fransa temsilcisi LDLC ASVEL Villeurbanne’yi konuk edecek.

(İstanbul/20.00/20.45)

3- Basketbol ULEB Avrupa Kupası B Kümesi’nin 2. haftasında Türk Telekom, deplasmanda Almanya’nın Veolia Towers Hamburg grubuyla karşılaşacak.

(Hamburg/20.30)

4- Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin 2. haftasında B Kümesi’nde Bahçeşehir Koleji, İspanya’nın Surne Bilbao kadrosuyla karşı karşıya gelecek.

(Bilbao/21.30)

5- Hentbolda EHF Bayanlar Avrupa Kupası’nın 3. Dönem kuraları çekilecek. Kupaya 3. çeşitten katılan İzmir Büyükşehir Belediyespor ile 2. tipten gelen Ankara Yenimahalle Belediyespor ve Antalya Konyaaltı Belediyespor’un rakipleri belirli olacak.

(Viyana/12.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir