okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 19 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

19 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
34 0

1- Cumhurbaşkanı ve Beyaz Parti genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis Küme Toplantısı’na, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Muhtarlar Meskeni Açılışı ve 100 Muhtar Hizmet Binası Temel Atma Merasimi’ne iştirak edecek.

(Ankara/12.00/14.00)

2- CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi Açılış Merasimi’ne, Osmaniye STK, Muhtarlar ve Kanaat Başkanları Buluşması’na katılacak, esnafı ve Yarbaşı Belediyesini ziyaret edecek.

(Adana/12.00/Osmaniye/14.00/16.30/18.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hollanda’da World Horti Center’ı ziyaret edecek, Türk Büyükelçiliğinde burslu öğrencilerle bir ortaya gelecek, Hollanda Eğitim, Kültür ve ilim Bakanı Robbert Dijkgraaf ile görüşecek.

(Naaldwijk/Lahey)

2- TBMM genel Konseyinde, Amasra’da maden ocağındaki patlamaya ait parti kümelerinin verdiği araştırma komitesi kurulmasına yönelik önergeler birleştirilerek görüşülecek; sanayi Bölgeleri Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi’nin görüşmelerine başlanacak.

(TBMM/14.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kalkınma Ajansları genel Müdürlüğü Bölgesel Kalkınma Mecmuası Tanıtım Toplantısı’na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 15. Memleketler arası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’na iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

3- TÜİK, 2021 yılı araştırma geliştirme faaliyetleri araştırması sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamaya ait gelişmeler takip ediliyor.

(Bartın)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Fotoğraf ve Heykel Müzesi’nde “Genç Ses Türk Müziği Ses Müsabakası Finali”ne katılacak.

(Ankara/20.00)

SPOR

1- Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Çeşidi, Silahtaroğlu Vanspor FK-23 Elazığ FK, Weecoins Kırklarelispor-52 Orduspor FK, Bucaspor 1928-Artvin Hopaspor, Altınordu-Bitexen Sapanca Gençlikspor, Göztepe-Karbel Karaköprü Belediyespor, Etimesgut Belediyespor-68 Aksaray Belediyespor, Ankara Keçiörengücü-Diyarbekirspor, Baynet İnşaat Balıkesirspor-Yeşilyurt DÇ Ofspor, Şanlıurfaspor-Karaman FK, Uşakspor-Gümüşhane Sportif Faaliyetler, Eşin Group Nazilli Belediyespor-Arnavutköy Belediyespor, Adanaspor-Orduspor 1967, Altaş Denizlispor-Ayvalıkgücü Belediyespor, Çorum FK-Esenler Erokspor, Kırşehir Futbol-İskenderunspor, Anagold 24Erzincanspor-Belediye Kütahyaspor, Boluspor-Fethiyespor, Yılport Samsunspor-Muş 1984 Muşspor, Atakaş Hatayspor-Düzce Cam Düzcespor, Galatasaray-GMG Kastamonuspor maçlarıyla sürecek.

(Van/Kırklareli/13.00/İzmir/14.00/14.00/14.00/Ankara/14.00/14.00/Balıkesir/Şanlıurfa/Uşak/Aydın/Adana/Denizli/Çorum/Kırşehir/Erzincan/14.00/Bolu/15.00/Samsun/17.00/Hatay/19.00/İstanbul/21.00)

2- Basketbol ULEB Avrupa Kupası A Kümesi ikinci haftasında Frutti Extra Bursaspor, İtalya’nın Joventut Badalona grubunu konuk edecek.

(Bursa/20.00)

3- Basketbol Şampiyonlar Ligi E Kümesi 2. haftasında Darüşşafaka, Danimarka’nın Bakken Bears kadrosuyla Volkswagen Arena’da karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/19.00)

4- FIBA Erkekler Avrupa Kupası B Kümesi’nin ikinci haftasında Gaziantep Basketbol, Belçika’nın Telenek Giants Antwerp grubunu ağırlayacak.

(Gaziantep/19.00)

5- Hentbol Bayanlar Muhteşem Ligi’nin 5. haftasına Anadolu Üniversitesi-Kastamonu Belediyespor maçıyla devam edilecek.

(Eskişehir/15.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir