20 Ekim 2022’den önemli gündem başlıkları

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 10, 2022 Yorum Yok

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zengilan Havalimanı ile arkadaş Agropark Zengilan Akıllı tarım Köyü Projesi Birinci Etabı açılışlarına, Cebrayıl kentindeki Kumlak şimendifer İstasyonu ile Azerbaycan-Türkiye Milletlerarası Orman Eğitim Merkezi, Akıllı Fidancılık ve Dostluk Orman Kompleksi Temel atma merasimlerine katılacak. Erdoğan, resmi karşılama merasiminin akabinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan ve Aliyev, çalışma yemeğinde bir ortaya gelecek.

(Zengilan/Cebrayıl)

2- Anadolu Ajansı Etraf Forumu sivil cemiyet örgütleri, memleketler arası kurum temsilcileri, siyasetçi, akademisyen ve medya mensuplarının iştirakiyle Renaissance Polat İstanbul Otel’de yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntü bildiriyle katılacağı forumda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun da konuşmacı olarak yer alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan forumun kapanış konuşmasını gerçekleştirecek.

(İstanbul/09.00-12.30)

3- CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Amel insanları ve kanaat başkanları ile sivil cemiyet kuruşları ve odaların temsilcileriyle buluşacak. Saha Yeniyol’da esnafı ziyaret edecek olan Kılıçdaroğlu, “Gençlik Buluşması”na katılacak.

(Tokat/09.30-17.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Liberty Lykia Hotel’de “Mülkiye Teftiş Şurası Başkanlığı 2022 Yılı İnceleme ve Kıymetlendirme Toplantısı”na katılacak.

(Muğla/16.00)

2- ÂLÂ Parti genel Lideri Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTAÇ AŞ’nin genel müdürüyken vefat eden eski Milletvekili Mustafa canlı ismine İBB’nin Gümüşhane’de yaptırdığı okulun açılış merasimine katılacak.

(Gümüşhane/12.30)

3- TBMM’den

– genel Kurul’da, sanayi Bölgeleri Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam edecek.

– Anayasa ve eşitlik Karma Komitesi, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, genel Heyetin altı birleşimine özürsüz yahut müsaadesiz katılmamasına ait Başkanlık Divanı kararı ile Başkanlık Tezkeresi’ni görüşecek.

(TBMM/14.00/11.00)

İKTİSAT FİNANS

1- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenecek Türkiye-Çek Cumhuriyeti İş Forumu’na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- TCMB, Nakit Siyaseti Heyeti toplantısında nema kararını açıklayacak.

– TCMB, haftalık Nakit ve banka istatistikleri ile eylül ayına ait milletlerarası rezervler ve döviz likiditesini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

3- TÜİK, eylül ayı Yurt dışı Müstahsil fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- AB Başkanlar Doruğu’nun birinci gün oturumları yapılacak.

(Brüksel)

2- NATO genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson, NATO Karargahı’nda bir ortaya gelecek, görüşmelerinin akabinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Brüksel)

GÜNCEL

1- Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamaya ait gelişmeler takip ediliyor.

SPOR

1- Ziraat Türkiye Kupası’nda 3. Eleme Tipi çabası Gençlerbirliği-Niğde Anadolu FK, Menemen FK-Bulvarspor, Tuzlaspor-Bursa Yıldırımspor, Yeni Malatyaspor-BC Group Ağrı 1970, Bitexen Giresunspor-Amasyaspor FK, Gaziantep FK-Sarıyer maçlarıyla tamamlanacak.

(Ankara/13.00/İzmir/İstanbul/14.00/Malatya/15.00/Giresun/17.30/Gaziantep/20.30)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 4. haftasında Fenerbahçe Beko, İspanya’nın Valencia Basket ekibini konuk edecek.

(İstanbul/20.45)

3- Hentbol Bayanlar Harika Ligi’nin 5. haftasında 2 maç yapılacak.

4- Futbolda Görüntü Yardımcı Hakem (VAR) sisteminin tanıtım toplantısı Türkiye Futbol Federasyonu Riva Hasan Doğan ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenecek. Toplantının akabinde tesislerdeki Mevcut Merkezi ziyareti gerçekleştirilecek.

(İstanbul/10.00)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir