4 Nisan 2023’den önemli gündem başlıkları

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Nis 03, 2023 Yorum Yok

1- Kahramanmaraş merkezli sarsıntılara ait gelişmeler takip ediliyor.

2- CHP genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon Atatürk Meydanı’nda “Millet Buluşması”na katılacak, esnafı ve Bayan Koperatifi Pazarı’nı ziyaret edecek, bir otelde iftara iştirak edecek.

(Trabzon/13.30-18.55)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- eşitlik Bakanı Bekir Bozdağ, Batman Valiliği ve Beyaz Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek, iftar programına katılacak.

(Batman/13.15/15.00/18.47)

2- Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kayseri Büyükşehir Belediyesini, Beyaz Parti ve MHP Vilayet Başkanlıklarını, Besime Özdereci Manisiz Ömür Merkezi’ni ziyaret edecek, Develi’de Manisiz Ömür Bakım Rehabilitasyon ve Aile İstişare Merkezi Açılışı’na ve iftar programına iştirak edecek.

(Kayseri/13.00-19.10)

3- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Sivas’ta, valiliğe, belediyeye, esnafa ziyarette bulunacak, “Millet Bahçesi Birinci Fidan Dikimi, Temel Atma, Anahtar Teslim Töreni”ne ve İstasyon Caddesi 50. Yıl Kavşağı’nda gençlerle “İftara Beş Kala Programı”na katılacak. Depremzedelerle KYK öğrenci Yurdu’nda iftar yapacak olan Kurum, ulu Cami Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet edecek.

(Sivas/15.30-20.25)

4- ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile sarsıntının etkilediği alanlarda incelemelerde bulunacak, AFAD Uyum Merkezi’nde basın açıklaması yapacak.

(Hatay/15.00)

5- TBMM’den

– TBMM genel Konseyinde, Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair kanun Teklifi’nin görüşmelerine devam edilecek.

– HDP TBMM Küme toplantısı yapılacak.

(14.00/12.45)

İKTİSAT FİNANS

1- tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarım dalı temsilcileri ile toplantı yapacak, depremzede vatandaşlarla iftar programında bir ortaya gelecek.

(Denizli/15.00/19.35)

2- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, mart ayına ilişkin Hariç ticaret sayılarını bakanlıkta basın toplantısıyla açıklayacak.

(Ankara/11.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Sınırı Çam ve Sakura kent Hastanesi İstasyonunda basın açıklaması yapacak.

(İstanbul/11.00)

4-Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ocak ayına ait finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlık ve yükümlülükleri ile mart ayına ait gerçek efektif döviz kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1-NATO ülkelerinin dışişleri bakanları, iki günlük toplantı için Brüksel’deki karargahta bir ortaya gelecek. Finlandiya’nın üyeliğe kabulü için Merasim düzenlenecek. Toplantıda Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temsil edecek.

(Brüksel)

2- Türkiye, Rusya, Suriye ve İran Dışişleri bakan yardımcıları, Moskova’da bir ortaya gelecek.

(Moskova)

GÜNCEL

– Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, “Doğal Afetlerde Milletlerarası İş Birliği ve Dayanışma Paneli”ne katılacak.

(Ankara /11.30)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, YÖK’ün üniversitelerin bahar devrine ait aldığı kararların akabinde GSB yurtları ile ilgili açıklamalarda bulunacak. Bakan Kasapoğlu, bütün spor federasyon liderlerinin da iştirakiyle Gölbaşı’nda Konuk edilen depremzedelerle iftar yapacak.

(Ankara/11.00/19.22)

2- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası’nın çeyrek final gayreti başlayacak. Biricik maç eleme yöntemine nazaran oynanacak çeşidin birinci maçında MKE Ankaragücü, Trabzonspor’u konuk edecek.

(Ankara/20.30)

3- Voleybolda Alpaslan sanayi Erkekler 1. Ligi’nden Efeler Ligi’ne yükselecek 2 grubun belirleneceği final etabı başlayacak; Akkuş Belediyespor-Saint Joseph ve Rest Property Alanya Belediyespor-Milas Belediyespor maçları yapılacak.

(Ankara/14.00/16.30)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir