7 kişinin öldüğü restorandaki patlamayla ilgili 10 gözaltı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli Devlet Hastanesinde tedavileri süren yaralıları ziyaret ederek tabiplerden sıhhat durumlarına ait bilgi aldı.

Aksoy, ziyaretinin akabinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralılardan durumu ağır olan 15 yaşındaki kızın Nazilli’deki müdahale sonrası İzmir’e sevk edildiğini belirtti.

İlçede tedavileri sürenlerden 3’ünün birkaç gün içinde taburcu edileceğini, birinin ise hayati tehlikesinin olmadığını fakat Tedbir hedefli ağır bakıma alındığını lisana getiren Aksoy, “7 cenazeyle ilgili olarak da otopsileri yapılmak üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İsimli Tıp Kurumuna sevkleri yapıldı. Şu anda orada isimli tıpta Gerekli otopsi çalışmaları gerçekleştirilecek.” dedi.

Aksoy, süreci Tüm kurumlarla Tüm ünitelerle yakından takip ettiklerini vurguladı.

Olay anından itibaren ilgili kurumların her türlü müdahaleyi yaptığını Anlatım eden Aksoy, “Çevre binalara rastgele bir hasar oluşturmadan bu biçimiyle sonuçlanan bir kaza. O bizim bir tesellimiz oldu lakin 7 vatandaşımızın ömrünü kaybetmesi bizi nihayet derece üzmüştür. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” diye konuştu.

– Soruşturmanın ayrıntıları ve yaralıların isimleri

Vali Aksoy, Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında 10 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bu şahısların olayla ilgilerinin Başsavcılık tarafından değerlendirileceğini aktaran Aksoy, şunları kaydetti:

“Cennet Yeldi, biraz Evvel bahsettiğim kızımız. 2007 doğumlu, İzmir’e sevk ettiğimiz, durumu biraz ağır olan bir vatandaşımız. Mustafa Görkem Balkın, tüpü değiştiren vazifeli arkadaşımız. O da yaralı. Osman Sakıcı da Amel yerinde çalışan bir arkadaşımız. Merve Bayar Yine Amel yeri çalışanı. Öteki de Hasan Pehlivan isimli bir müşteri. Bunlar da yaralı olarak şu anda Nazilli Devlet Hastanemizde tedavilerine devam ediliyor. öbür kimlik çalışmaları otopsi sonucu netleşeceği için şu anda rastgele bir kimlik açıklaması yapmamızın gerçek olmadığını düşünüyoruz. Cumhuriyet Başsavcılığımızın koordinesinde isimli tıp raporları, otopsi sonuçları ortaya çıktıktan sonra kimliklerini açıklayacağız.”

Bir gazetecinin, patlamanın meydana geldiği Amel yerinde Sanayi tüpü kullanıldığı tez edildiğini söylemesi üzerine Aksoy, “Konunun uzmanları, Amel güvenliği uzmanları, ilgili kurumlarımız Aka bir titizlikle bu soruşturmayı yürütüyor. Cumhuriyet Başsavcılığımızın uyumunda gerek güvenlik teşkilatı gerek itfaiye teşkilatımız gerek belediye teşkilatımız hepsi kendi bilgi ve dokümanlarını Cumhuriyet Başsavcılığımıza vererek soruşturmanın sağlıklı bir biçimde yapılması konusunda her türlü çabası ortaya koyacaklardır. Bu Cin savlar Mevcut mıdır? Varsa hakikat mudur? Bunlar Cumhuriyet Başsavcılığımızın çalışması sonrası ortaya çıkacaktır.” karşılığını verdi.

Nazilli Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’ndeki bir döner restoranında tüp değiştirilirken meydana gelen patlamada 7 şahıs hayatını yitirmiş, 5 şahıs yaralanmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir