okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 8 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

8 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
69 0

1- TBMM Lideri Mustafa Şentop, resmi ziyaret için bulunduğu Sırbistan’da Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç tarafından kabul edilecek, Başbakan anne Brnabiç ve Ulusal Meclis Lideri Vladimir Orliç ile farklı ayrı görüşecek, Devre başkanlığının Türkiye’ye devredileceği Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesinin 60. genel Konseyine katılacak.

(Belgrad)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1-TBMM genel Heyetinde, Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2023 yılı bütçesi görüşülecek.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye 2023 Tepesi ve Nakit Sohbetleri’ne çevrim içi katılacak.

(Ankara/11.00)

2- tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Türkiye 2023 Tepesi ve Nakit Sohbetleri programına ve İstanbul Kapalı Dikey tarım Uygulama Merkezi’nin açılış merasimine iştirak edecek.

(İstanbul/09.00/12.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin Vizyon Projeleri Paneli’ne katılacak.

(İstanbul/13.45)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası haftalık Nakit ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- Türkiye İstatistik Kurumu finansal yatırım araçlarının kasım ayı gerçek getiri oranlarını, 2021 yılı Vilayet bazında gayrisafi Yurt içi hasıla bilgilerini duyuracak.

(Ankara/10,00)

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık merkez binada Gençler Ortası Ses ve Müzik Müsabakası Türkiye Finali’ne katılacak.

(Ankara/11.00)

2- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 12. haftasında Fenerbahçe Beko, deplasmanda Almanya’nın ALBA Berlin ekibiyle karşı karşıya gelecek.

(Berlin/22.00)

3- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Ligi B Kümesi’nin 5. haftasında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, deplasmanda İtalya’nın Beretta Famila grubuyla karşılaşacak.

(Schio/21.30)

4- Basketbol FIBA Bayanlar Avrupa Kupası’nın 5. haftasında F Kümesi’nde BOTAŞ, Macaristan’ın UNI Györ, E Kümesi’nde Bursa Uludağ Basketbol, İsrail’in Elitzur Holon kadrosunu konuk edecek; B Kümesi’nde Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor, Bulgaristan’nın Beroe grubuyla, E Kümesi’nde Nesibe Aydın, Romanya’nın ACS Sepsi-SIC grubuyla deplasmanda karşı karşıya gelecek.

(Ankara/17.00/Bursa/20.00/Stara Zagora/19.00/Sfantu Gheorghe/20.00)

5- Hentbol Bayanlar Üstün Ligi’nin 8. hafta uğraşı, Konyaaltı Belediyespor-İzmir Büyükşehir Belediyespor maçıyla sona erecek.

(Antalya/16.00)

6- Hentbol HDI Sigorta Erkekler Türkiye Kupası Eleme Çeşidi birinci maçları Köyceğiz Belediyespor-MKE Ankaragücü gayretiyle tamamlanacak.

(Muğla/17.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir