8 Ekim 2022 tarihli atama kararnamesi yayımlandı

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Kas 09, 2022 Yorum Yok

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığından:

Karar: 2022/513

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Konseyi Üyeliğine, 633 sayılı Diyanet İşleri Başkanlığı kurum ve Vazifeleri Hakkında Kanunun 5 inci hususu ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları yeterince Dr. Fatih Mehmet AYDIN atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında Aleni bulunan Eğitim Hizmetleri genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları yeterince Cafer Tayyar DOYMAZ atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında Aleni bulunan Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları mucibince Strateji Geliştirme Lideri Haşan GÜÇLÜ atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında Aleni bulunan Strateji Geliştirme Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları mucibince Bünyamin KAHRAMAN atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında Aleni bulunan Diyanet Akademisi Başkanlığına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları yeterince Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Enver Osman KAAN görevlendirilmiştir.

İletişim Başkanlığında Aleni bulunan;

– Adana Bölge Müdürlüğüne Ali İmran TURGUT,

– Ankara Bölge Müdürlüğüne Ahmet Ali SOYLU,

– İzmir Bölge Müdürlüğüne Cengiz Kutlu YÜKSEL,

– Kayseri Bölge Müdürlüğüne Yahya TEKİN,

– Konya Bölge Müdürlüğüne Taner TAŞKIRAN,

– Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne yiğit Murat ERBAŞ,

– Trabzon Bölge Müdürlüğüne Murat GÜLER,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları mucibince atanmıştır.

Adli Tıp Kurumunda Aleni bulunan reis Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları mucibince Muhammet ŞİMŞEK atanmıştır.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü İsimli Tıp İhtisas Heyeti genel Cerrahi Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları mucibince sıhhat Bilimleri Üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan HUT görevlendirilmiştir.

Adli Tıp Kurumu Üçüncü İsimli Tıp ihtisas Şurası İç Hastalıkları Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları mucibince Haliç Üniversitesi hekim Öğretim Üyesi Sedat ÖZDEMİR görevlendirilmiştir.

Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanlığı Amel Sıhhati ve Güvenliği genel Müdür Yardımcısı Sedat YENİDÜNYA, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci unsuru yeterince vazifeden alınmıştır.

Çalışma ve Toplumsal Emniyet Bakanlığı Memleketler arası işgücü genel Müdür Yardımcısı Yetenekli GÜMÜŞ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci hususu yeterince misyondan alınmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları yeterince Maden Tetkik ve Arama genel Müdürlüğü genel Müdür Yardımcısı Ahmet ÖZGÜVEN vazifeden alınmış ve bu suretle boşalan. genel Müdür Yardımcılığına Abdülkadir YILMAZ atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığında Aleni bulunan Düzce İ1 ulusal Eğitim Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları yeterince Tamer KIRBAÇ atanmıştır.

Orman genel Müdürlüğünde Aleni bulunan I. Hukuk Müşavirliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları mucibince Alime KARAGÖL atanmıştır.

Ticaret Bakanlığında Aleni bulunan;

– Memleketler arası Hizmet Ticareti genel Müdür Yardımcılığına Yusuf KARAKAŞ,

– Ticaret Araştırmaları ve Risk Kıymetlendirme genel Müdür Yardımcılığına Recep DEMİR,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü hususları yeterince atanmıştır.

Ticaret Bakanlığında Aleni bulunan;

– dahil Ticaret genel Müdür Yardımcılığına Soner KAYA,

– Hukuk Hizmetleri genel Müdür Yardımcılığına Gökçen AYGÜN,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları mucibince atanmıştır.

Ticaret Bakanlığında Aleni bulunan Ticaret Müfettişliğine, yapılan yeterlik imtihanında muvaffakiyet gösteren Ticaret Müfettiş Yardımcısı Gökhan ÇELİK 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü unsurları yeterince atanmıştır.

7 Ekim 2022

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir