okulyolu.org | Eğitim Hayatını Şekillendir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tercih Rehberleri
  4. »
  5. 9 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

9 Aralık 2022’den önemli gündem başlıkları

admin admin -
16 0

1- Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kamu Eğitim Merkezi’nde “Geçmişten Günümüze Türk Bayanı Fotoğraf Sergisi” açılışına ve panele katılacak.

(Kastamonu/15.00)

2- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sancaktepe’deki Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 2. Tesis Yönetim Doruğu ve mükafat Merasimi Programı’na iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

3- Beyaz Parti genel reis Yardımcıları Hamza Dağ ve Leyla Şahin Usta, parti genel merkezinde, Beyaz Parti İnsan Hakları Başkanlığınca hazırlanan “Uluslararası Medyada Ülkelerin İnsan Hakları İhlalleri 2021 Raporu”na ait basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.45)

4- CHP genel reis Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/12.00)

5- TBMM’den

– genel Şurada Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tarım ve Orman Bakanlığı ile ulusal Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçeleri ele alınacak.

(11.00)

– Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komitesinde, Uludağ Alanı Hakkında kanun Teklifi görüşülecek.

(15.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenecek “Girişimci ve İnsani Türk Hariç Politikası” başlıklı konferansta konuşacak.

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Strateji Arama Çalıştayı’na katılacak, Safahat Kız Yurdu’nu ziyaret edecek ve antrenörlerle buluşacak.

(Burdur/14.00/16.30)

2- Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda çeyrek final çabası başlayacak; Hırvatistan-Brezilya ve Hollanda-Arjantin maçları yapılacak.

(Doha/18.00/Al Daayen/22.00)

3- Spor Toto 1. Lig’de 17. hafta, Yılport Samsunspor-Yeni Malatyaspor maçıyla başlayacak.

(Samsun/20.00)

4- Basketbol THY Avrupa Ligi’nin 12. haftasında Anadolu Efes, deplasmanda Litvanya’nın Zalgiris ekibiyle karşı karşıya gelecek.

(Kaunas/21.00)

5- Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nin 10. haftası Manisa Büyükşehir Belediyespor-Darüşşafaka maçıyla başlayacak.

(Manisa/19.00)

6- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin 12. haftası başlayacak; Halkbank-Cizre Belediyespor, Tokat Belediye Plevne-TÜRŞAD ve Galatasaray HDI Sigorta-Altekma maçları yapılacak.

(Ankara/13.00/Tokat/14.30/İstanbul/15.00)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir