Tarım Kredi’den ‘pahalılık’ iddialarına yalanlama

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Oca 09, 2023 Yorum Yok

Tarım Kredi’den yapılan açıklamada, her marketin farklı fiyatlarda satışa sunduğu kendine mahsus, birinci ve ikinci marka eserleri bulunduğu belirtildi.

Konuyla ilgili haberlerde tarım Kredi Kooperatif market şubelerinin birinci marka eseri ile öbür marketlerin ikinci marka eserlerinin kıyaslandığına işaret edilen açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Tarım Kredi market şubelerimizde satışa sunulan eserlerimizden fiyat karşılaştırılması yapılan ayçiçek yağı, pirinç ve çayda yapılan mukayeseler gerçeği yansıtmamaktadır. Günlük fiyat dalgalanmaları hariç, tarım Kredi Kooperatif marketlerinin indirim kampanyasındaki birinci marka eserlerimiz her Vakit daldaki öteki paydaşlarımızın birinci markasından, ikinci marka eserlerimiz de ikinci marka eserlerinden daha ucuzdur. Ayçiçek yağında farklı segmentteki eserler karşılaştırılarak ‘Tarım Kredi Kooperatif marketleri kıymetli Eser satıyor’ algısı oluşturulmak istenmektedir. Pirinçte ise tarım Kredi Kooperatif marketlerindeki birinci kalite yerli Osmancık-Baldo pirinç ile öteki marketlerin ithal Çin ve ikinci kalite Luna pirinci mukayese edilmektedir. Çayda da tarım Kredi Kooperatif marketlerinde satılan birinci sürgün filiz çayı ile rakiplerin üçüncü sürgün harman çayı mukayese edilmektedir.”

Söz konusu haberlerde tarım Kredi Kooperatif market şubelerinde satılan eserlerin tamamının kendiyle eş değer kalite ve menşede olmayan eserlerle mukayese edildiğine işaret edilen açıklamada, kuruma bağlı marketlerde, 70 anne Eser kümesinde yaklaşık 400 Eser çeşidinin, kesimdeki öteki paydaşlardan daha Müsait fiyatlarla tüketicilere sunulduğu kaydedildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir