92 öğrencisini kaybetti, 22’sinin kimliğini teşhis etti

Tercih Rehberleri, Yabancı Dille Eğitim Veren Okullar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Eğitim verdiği 117 öğrencisinden 92’si ömrünü yitiren Muallim Metin Acıpayam, zelzelede bütün ailesini kaybeden 22 öğrencisini teşhis etmek zorunda kaldı.
Kahramanmaraş’ta 117 öğrencili bir Özel eğitim merkezinde öğretmenlik yapan Metin Acıpayam, zelzelelerin akabinde 92 öğrencisini kaybetti. Metin Öğretmen, öğrencilerine ulaşmak için günlerce çalmadık kapı bırakmadı. Zira birçoğu bütün ailesi ile Birlikte hayatını kaybetmişti. TRT Haber’in haberine nazaran çocukları teşhis etme misyonu de Metin Öğretmen’e düştü.

‘ÖĞRETMENİN EVLADI ÇOKTUR’

Bir arkadaşının kendisine ‘siz şehitlerin öğretmeni oldunuz’ dediğini ve bunun kendisini Fazla duygulandırdığını anlatan Acıpayam, “Öğretmenlerin Ebeveyn babalardan farkı şu; Ebeveyn babaların bir tane, iki tane, üç Tane evladı olur lakin öğretmenlerin ne kadar öğrencisi varsa o kadar evladı Mevcut demektir. Ben 92 öğrencisini kaybetmiş baba üzere bir his içerisindeyim” dedi.

22 ÖĞRENCİ AİLESİZ KALDI

Birçok öğrencisini teşhis ettiğini söyleyen Acıpayam, “Çünkü kimseleri kalmamış. Cenaze toplama yerine gittiğimde yaklaşık 22 civarında öğrencimi Tüm ailesi yok olduğu için, herkes kendi can kaygısına düştüğü için onların sahipsizler mezarlığına defnedilmesine pürüz oldum. Bu çocukların isimleri, Irk isimleri şunlardır demek zorunda kaldım” diye konuştu.

‘ÖLÜM ŞİİRLERİNİ YAZMADI, MEVTİ ŞAHSEN TATTI’

Acıpayam, “12 yaşındaki bir kızımız vardı, Fazla zeki bir kızdı. Şöyle dedi ‘hocam ben mevt şiiri yazmak istiyorum’ dedi. Edebiyata Fazla meraklı, şiir yazmak istiyor, ben de ona dedim ki ‘Edebiyatımızın mevt şairi Mevcut biliyor musun, Cahit Sıtkı Tarancı diye’… ‘Belki de ikinci Cahit Sıtkı olacaksın’ demiştim lakin vefat şiirlerini yazmadı, vefatı şahsen tattı” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir