AFAD 43 uzman yardımcısı, TTK 34 daimi işçi alınacak

Tercih Rehberleri Oca 09, 2023 Yorum Yok

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, AFAD tarafından, üniversitelerin iktisat, işletme, halk idaresi, Siyaset bilimi ve halk idaresi, Siyaset bilimi ve memleketler arası münasebetler, milletlerarası ilgiler, maliye, çalışma iktisadı ve sanayi bağlantıları kısımlarından mezun 20, maliye kısmından mezun 10, Siyaset bilimi ve milletlerarası bağlantılar, milletlerarası münasebetler kısımlarından mezun 4, istatistik kısmından mezun 4, hukuk kısmından mezun 3, basın ve yayın, gazetecilik, yeni medya ve bağlantı, halkla münasebetler ve tanıtım kısımlarından mezun 2 olmak üzere Yekün 43 afet ve acil durum idaresi uzman yardımcısı alımı yapılacak.

Adaylar, müracaatlarını 23-30 Ocak’ta “https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” adresinden elektronik ortamda gerçekleştirecek.

Giriş imtihanı kelamlı olarak 27 Şubat ile 3 Mart ortasında AFAD Başkanlığı binasında yapılacak.

Başvuru kuralları ve aranan niteliklere ait bilgiler “www.afad.gov.tr” internet sitesinde yer alacak.

TTK 34 DAİMİ EMEKÇİ ALACAK

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), yer üstü işyerlerinde Daima Amele statüsünde çalıştırılmak üzere Yekün 34 nitelikli eleman alımı yapacak.

TTK genel Müdürlüğünün bahse ait ilanı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, TTK yer üstü işyerlerinde Daima Amele statüsünde çalıştırılmak üzere Zonguldak İş Kurumu aracılığı ve direkt kura çekimi yoluyla Yekün 34 nitelikli eleman alımı yapacak.

Bunların, 11’i gemici, 8’i demiryolu yol imal, bakım ve onarımcısı, 3’ü şimendifer makinisti, 3’ü gemi makine kontrolörü, 2’si raylı sistem araçları mekanik bakım ve onarımcısı, 2’si Güçlü akım tesisatçısı, 2’si elektrik tesisatları ve pano montörü ve 3’ü numuneci maden ocağı çalışanı olarak belirlendi.

Zonguldak İş Kurumunca 12 Aralık – 16 Aralık tarihleri ortasında 5 günlük ilana çıkılacak. Başvuracak adayların, müracaat tarihinin nihayet günü prestijiyle 18 yaşını tamamlamış, müracaat tarihinin birinci günü itibariyle 35 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir